سقوط سردار آزمون؟

سقوط سردار آزمون؟ به گزارش لوازم ورزشی، راه خروج از بوندسلیگا به سردار آزمون نشان داده شد.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از ایسنا، روزنامه شرق نوشت: «سردار آزمون، مهاجم ۲۸ساله ایرانی باشگاه بایرلورکوزن، هنوز نتوانسته در رقابت های این فصل بوندسلیگا خودی نشان دهد. او که درست یک سال پیش و در پنجره نقل و انتقالات زمستانی، زنیت را در روسیه به مقصد لورکوزن در آلمان ترک کرد، روزهای پرفرازونشیبی را طی کرده و حالا با شایعاتی روبه رو شده که امکان دارد راه خروج از آلمان را زودتر از چیزی که تصور می کرد برایش به دنبال داشته باشد. این روزها دو رسانه مطرح یکی در آلمان و دیگری در ترکیه اطلاع داده اند که سردار آزمون در لیست خروج لورکوزن قرار گرفته و مقرر است همین روزها راهی گالاتاسرای شود. البته عنوان شده همه چیز بستگی به نظر سرمربی گالا دارد که در این فصل عزمش را جزم کرده هر طور شده تیمش را قهرمان ترکیه کند. در آلمان هم روزنامه کیکر اطلاع داده که لورکوزن برای خروج سردار آزمون از ترکیبش چراغ سبز نشان داده و می خواهد این مهاجم ایرانی را به باشگاهی دیگر قرض دهد.

سردار که بعنوان یکی از برترین مهاجمان لیگ روسیه راهی آلمان شد، در دو نیم فصل فروغ خاصی نداشته و همین مورد مهم ترین دلیل برای خروجش از لورکوزن عنوان شده است. سردار با بازی در زنیت ارزش مالی اش را تا ۲۵ میلیون یورو بالا برد ولی این روزها روی فروش قطعی او برچسب ۱۲.۵ میلیون یورویی خورده که همین مبحث به خوبی افول این ستاره ۲۸ساله ایرانی را نشان داده است. البته که قرارداد آزمون با لورکوزنی ها ۵.۵ ساله است و او هنوز چهار سال دیگر با این باشگاه قرارداد دارد ولی عدم تطبیق لازم با بوندسلیگا، جایگاه او را متزلزل کرده است.

سردار چندین سال در زنیت سنت پترزبورگ حضور داشت که ماحصل آن ۱۰۴ باز، ۶۲ گل و ۲۳ پاس گل بود. حتی پیش از زنیت هم سردار در روسیه آمار درخشانی داشت. او برای روستف و روبین کازان هم ۷۷ بار بازی کرد که برای اولی ۲۵ گل و شش پاس گل ثبت نمود و برای دومی ۱۷ گل و ۱۴ پاس گل. اتفاقا با عنایت به همین آمار قابل قبول و حضور چندساله در کورس آقای گلی لیگ روسیه بود که لورکوزن پیشقدم شد تا سردار آزمون را شش ماه زودتر از اتمام قراردادش بخرد. با این وجود، سردار بعد از جدایی از زنیت اسیر بدشانسی شد. وی در شرایطی راهی بوندسلیگا شد که همان روزها با مصدومیت سختی دست وپنجه نرم می کرد. سردار چهار بازی اول تیمش در بوندسلیگا، بعد از پیوستن به لورکوزن را از دست داد و کارش را با حضور یک دقیقه ای مقابل بایرن مونیخ آغاز کرد. نتیجه شد آنکه وی در نیم فصل دوم فصل گذشته بوندسلیگا تنها ۹ بار به میدان رفت که تعداد کمی از این بازی ها را بعنوان یار اصلی در ترکیب قرار گرفت. در نهایت او ۳۵۷ دقیقه در بوندسلیگا بازی کرد و توانست یک گل بزند و یک پاس گل هم بدهد. بدیهی است که ثبت چنین کارنامه ای برای سردار آزمون جوان که بعنوان یکی از خریدهای پرسروصدای بوندسلیگا از او یاد می شد، چندان قابل قبول نبود. با این حال، همان گونه که رسانه های آلمانی هم اذعان داشتند، اگر اسیر مصدومیت نمی شد شاید می توانست رویه ای متفاوت را در پیش بگیرد.

البته سردار مشکل زمانی برای سازگاری با بوندسلیگا هم داشت و نتوانست در کوتاهترین زمان ممکن به این مهم برسد. در کنار این موارد، تغییر سرمربی لورکوزن هم مزید بر علت شد تا او کار سختی برای بازگشت به ترکیب اصلی تیمش داشته باشد. آمار سردار آزمون در رقابت های این فصل بوندسلیگا از نیم فصل دوم فصل پیش هم بدتر است؛ به صورتی که تا به هم اکنون نه تنها در لیگ گلی نزده بلکه نتوانسته پاس گلی هم به هم تیمی هایش دهد. خبر بدتر این که وی در مقایسه با فصل پیش، حتی دقایق کمتری هم به میدان رفته است. سردار در این فصل فقط ۹ بار در بوندسلیگا بازی کرده که تنها در دیدار هفته دوم برابر آگزبورگ و هفته سوم برابر هوفنهایم در ترکیب اصلی قرار داشته که در بازی دوم در دقیقه ۷۰ تعویض شده است. او سپس در تمامی دیدارهای باقیمانده بعنوان بازیکن ذخیره وارد زمین شده است. گو این که بدشانسی در این فصل هم دست از سر سردار آزمون برنداشته و او بازی های زیادی (هفت دیدار) را به علت مصدومیت از دست داده است. آخرین بازی وی در بوندسلیگا برای لورکوزن هم در ارتباط با تقابلش با بوخوم است که تنها ۱۸ دقیقه فرصت بازی کردن به دست آورد.

در این مدت البته او چند دیدار هم برای تیمش در جام حذفی داشته که توانسته دو پاس گل دهد. نتیجه تمامی این یک سالی که سردار در لورکوزن بازی کرده، حالا اصلا قابل تصور نیست. با عنایت به تعداد دیدارهای زیادی که او به علت مصدومیت از دست داده، در مجموع ۱۸ بار در بوندسلیگا بازی کرد که فقط یک گل زده و یک پاس گل داده است. با احتساب تمامی بازی هایش برای این باشگاه آلمانی، او ۲۳ بار به میدان رفته که تعداد گل هایش در همان عدد یک باقی مانده و فقط شماره پاس گل هایش به عدد سه رسیده است. روی کاغذ، آمار سردار آزمون در لورکوزن در حد و اندازه های مهاجم تیم ملی ایران نیست و بنابراین است که شایعاتی در خصوص جدایی احتمالی اش از لورکوزن به گوش می رسد.

با این حال مساله اینجاست که آیا سردار آزمون آنقدر سقوط کرده که به لیگ ترکیه تبعید شود؟ در نگاه نخست پاسخ به این سوال منفی است. درست است که او نتوانسته انتظارات را برآورده کند ولی باید مصدومیت ها و تغییرات روی نیمکت لورکوزن را هم در نظر گرفت. از طرفی ولی می شود به حضور احتمالی سردار آزمون در ترکیه یا حتی ترانسفر قرضی اش به لیگی دیگر همچون روسیه از این زاویه نگاه کرد که شاید چنین موضوعی سبب تولد باردیگر وی در فوتبال و گلزنی باشد؛ معادله ای که اگر جوش بخورد هر دو یا حتی سه طرف سود می برند؛ یکی لورکوزن که می تواند مهاجم احیاشده اش را در فصل بعد پس بگیرد، یکی سردار آزمون که می تواند به روزهای اوجش برگردد و طرف سوم هم باشگاهی که مقرر است سردار آزمون در آن باردیگر روی دور گل زنی بیفتد.»

منبع:

1401/11/09
12:18:46
5.0 / 5
166
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی