شفر استقلال را متحول كرده اما هنوز نه در سطح ایده آل

شفر استقلال را متحول كرده اما هنوز نه در سطح ایده آل لوازم ورزشی شفر استقلال را متحول كرده اما هنوز نه در سطح ایده آلفاطمه پاقلعه نژاد- استقلال پس از چند هفته رویایی كه پس از شوك تغییر سرمربی پشت سر گذاشت، حالا سه هفته است كه بازی هایش را با تساوی پشت سر می گذارد و نمی تواند سه امتیاز بازی ها را كسب كند. در این میان اما نظر خیلی از كارشناسان و البته هواداران تیم این است كه تیم شفر نیاز به یك مهاجم تمام كننده دارد. با تمام شدن فرصت نقل و انتقالات زمستانی انتقادهای زیادی متوجه مدیریت باشگاه بود كه در این فصل عملكردی خوبی نداشته و تنها یك بازیكن پرتغالی به تیم اضافه كرده كه آن هم رزومه چندان جالبی ندارد. درباره عملكرد استقلال در این زمینه و اینكه آیا گومز می تواند به استقلال كمك نماید یا خیر با ستار همدانی عضو هیات فنی باشگاه استقلال گفت و گو كردیم كه در ادامه می خوانید.

*به نظر شما باشگاه مهاجمی كه تیم به آن نیاز داشت را گرفت؟
به هر حال با عنایت به تغییر و تحولاتی كه بوجود آمد و آقای كریمی و آقای شهباززاده و... از تیم جدا شدند؛ به نظر من آنچه كه مد نظر شفر باشد را باشگاه هنوز نتوانسته بگیرد؛ البته یك بازیكن آمده اما تا بازیكنی قرارداد نبسته و وارد تیم نشده باشد نمی گردد بعنوان بازیكن استقلال معرفی اش كرد. بنابراین كه تا جایی كه من اطلاع دارم هنوز این اتفاق نیفتاده و فكر می كنم استقلال واقعا به یك مهاجم نیاز دارد و بطور قطع باید جذب شود. البته یك بازیكن به اسم گومز آمده كه نمی دانم تكلیفش چیست و چه شد اما امیدوارم استقلال بتواند هر چه زودتر این ضعف را در خودش حل كند، چون الان استقلال شرایط بسیار حساسی دارد و در هفته های آینده بازی های بسیار سختی پیش رو دارد و حتما باید تقویت شود.
*آماری كه درباره گومز منتشر گردید برای یك مهاجم خیلی ضعیف بود. به نظرتان با این كارنامه این بازیكن می تواند برای استقلال مفید باشد؟
ما بعنوان پیشكسوت استقلال و كسی كه سالیان سال در این تیم بودیم و خانه دوم ما است، در حد خودمان می توانیم نظر بدهیم و اعتقادمان بر این است كه كسانی كه به استقلال می آیند آن هم از نوع بازیكن خارجی، بطور قطع باید از كیفیت خوبی برخوردار باشند كه بتوانند باری از دوش تیم بردارند. اگر قرار باشد فوتبالیست هایی به تیم استقلال یا هر كدام از تیم های دیگر بیایند، هم سطح فوتبال ما باشند، حیف است كه بخواهیم برای آنها ارز از كشور خارج نماییم. همین پول را می توانیم در كشور خودمان به بازیكن های خودمان بدهیم و تیم ها را تقویت نماییم تا لیگ ایران پیشرفت كند. متاسفانه در سال های گذشته ما شاهد حضور بازیكن های خارجی بی كیفیت حتی در استقلال و پرسپولیس كه دو تیم قَدَر فوتبال ما هستند، كم نبودیم. اما امیدوارم تصمیم نهایی كه گرفته می گردد بتواند واقعا باری از روی دوش استقلال بردارد.
*درباره اشكان دژاگه صحبت هایی شده بود و یكی از روزنامه ها تیتر زده بود كه استقلال او را می خواست اما به خاطر تتوهایش نتوانست بیاید. شما در جریان هستید؟
نه متاسفانه من در این مورد چیزی نشنیدم.
*فكر می كنید اشكان دژاگه می تواند دوای درد استقلال این روزها باشد؟
ما فنی نگاه می نماییم و اعتقادمان بر این است كه این حق را به آقای شفر باید بدهیم كه خودش تصمیم بگیرد. به این دلیل كه به هر حال ایشان الان می داند كه تیمش كجا ضعف دارد و در این مدتی كه حضور داشته كاملا نقاط قوت و ضعف تیمش را می شناسد و می داند كجا باید تقویت شود. اما من از بیرون كه نگاه می كنم اعتقادم این است كه ما بیشتر از اینكه بتوانیم در خط هافبك یارگیری نماییم باید یك فوروارد تمام عیار بیاوریم. البته باز هم باید به نظر آقای شفر احترام گذاشت چون اگر ایشان تشخیص دادند كه یك پلی میكر هم به تیمش اضافه شود و در كنار سرور جپاروف و داریوش شجاعیان باشد، قاعدتا باید احترام گذاشت. تا اینجای كار آقای شفر با عنایت به پتانسیلی كه داشتند و تیم را در شرایط نسبتا بدی تحویل گرفتند توانستند تیم را به یك شرایط مطلوب تری برسانند البته نه ایده آل، اما به نسبت 4ماه پیش شرایط خیلی بهتری داریم. امیدوارم بازی های باقیمانده را هم مثل بازی های گذشته پشت سر بگذاریم.
*انتقادهای زیادی در ایام گذشته از جانب هواداران به عملكرد آقای افتخاری در فصل نقل و انتقالات شده بود و هواداران معتقد بودند استقلال خیلی ضعیف عمل كرده. نظر شما چیست؟
من واقعا باید این را صادقانه بگویم كه آقای افتخاری برای استقلال زحمت را می كشد و خیلی هم خوب عمل می كند. به این دلیل كه ایشان خیلی كارهای دیگری را در این باشگاه انجام دادند كه دیده نشده یا نخواستند دیده شود. چون ایشان به جای اینكه بخواهد حرف بزند بیشتر كار می كند. آقای شفر هم بطور قطع به آقای افتخاری نظراتشان را گفته اند. الان همه بازیكن هایی كه در استقلال هستند كیفیت لازم را دارند. شما خودتان شاهد هستید كه پس از حضور شفر در استقلال همین بازیكن هایی كه كادر قبلی نمی توانست از آنها خوب استفاده نماید، تبدیل به یك بازیكن باكیفیت شده اند. این را نباید نادیده بگیریم و واقعا كارهای انجام شده خوب را در استقلال نباید یادمان برود. البته من این انتقاد را به خود آقای افتخاری هم گفته ام و از ایشان خواسته ام كارهایی كه در استقلال انجام می دهند را به اطلاع مردم برسانند كه مردم بدانند كارهای بسیار زیادی در استقلال انجام شده. بولد این كارهای خوب فصل نقل و انتقالات است كه اینجا هم كادر فنی تصمیم گیرنده است. من فكر می كنم استقلال نیاز به تغییرات اساسی در تیم نداشت. این بازیكن ها به هماهنگی لازم دست پیدا كردند ولی قطع به یقین یك فوروارد شش دانگ و تمام عیار می خواهد و اگر بازیكنی كه مقرر است به تیم اضافه شود بتواند این نقش را ایفا كند استقلال یك تیم خوب –البته نه كامل و جامع- می گردد و از همه تیم ها می تواند آینده بهتری داشته باشد.

41258

1396/11/02
14:09:01
5.0 / 5
4565
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی