در گفتگو با مهر عنوان شد:

مدیران استقلال با افكار عمومی بازی كردند، شفر گزینه مناسبی نیست

مدیران استقلال با افكار عمومی بازی كردند، شفر گزینه مناسبی نیست لوازم ورزشی: كاپیتان سابق آبی پوشان اظهار داشت: من به شخصه انگیزه های لازم را برای به اوج رساندن استقلال در شفر نمی بینم و از نظر من او نمی تواند گزینه مناسبی برای فصل بعد باشد.شاهین بیانی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح كرد: الهلال از تیم های قدیمی و پر افتخار قاره كهن است و همواره تقابل دو تیم استقلال و الهلال از جذابیت های ویژه ای برخوردار بوده است. خودم در سال ۹۱ و در فینال آسیا مقابل این تیم بازی كردم و در نهایت آن بازی را الهلال در ضربات پنالتی پیروز شد. خاطراتی از آن بازی دارم و یادآوری نام الهلال همیشه برای من زننده كننده آن خاطرات است.
كاپیتان سابق آبی پوشان با ذكر این نكته كه هر دو تیم استقلال و الهلال غول های فوتبال آسیا هستند بیان داشت: در شرق و غرب آسیا همه بازی ها تحت الشعاع این دیدار است و بطور قطع رسانه ها هم از این بازی به عنوان مهم ترین بازی روز دوم لیگ قهرمانان یاد می كنند.
پیشكسوت آبی پوشان تصریح كرد: البته شانس استقلال و یا هر تیم ایرانی دیگر در میزبانی از تیم های عربستانی از بین رفته است. بدیهی است كه بازی كردن در عمان بیشتر به سود الهلال است و این درست مثل این است كه هر دو بازی در خانه الهلال صورت گیرد. متاسفانه ما كلا شرایط میزبانی و استفاده هوادار در ورزشگاه آزادی را از دست می دهیم كه این نمی تواند برای تیمی مثل استقلال خوشایند باشد.
وی در مورد شانس استقلال برای صعود از این گروه و رسیدن به مراحل بالاتر تصریح كرد: شاید ما ابزار صعود از این گروه و حتی یك مرحله صعود دیگر را داشته باشیم، اما واقعیت این است كه استقلال ساز و كار مناسب برای قهرمانی آسیا را ندارد. قهرمان شدن در آسیا خیلی سخت است و زیرساخت های زیادی را می طلبد. برای قهرمانی در آسیا باید همه اركان یك باشگاه از مدیریت تا تداركات در حد قهرمانی آسیا حرفه ای باشند. اتفاقی كه در سال ها ۹۰ و ۹۱ افتاد و ما دوبار پی به دنبال به فینال آسیا رسیدیم. در فینال ۹۱ هم در حالی مقابل الهلال با ضربات پنالتی بازنده شدیم كه حق مان پیروزی در نود دقیقه بازی بود. در آن مقطع استقلال در هر جامی در هر كجای آسیا شركت می كرد به راحتی قهرمان می شد. سطح كیفی تیم ما در آن مقطع با اختلاف از همه تیم های آسیایی بالاتر بود و هیچ تیمی در شرق و غرب آسیا حریف تیم ما نبود.
بیانی در مورد خریدهای جدید استقلال خاطرنشان كرد: در وهله اول باید بگویم تیم در این مقطع دیگر به بازیكن خارجی نیاز نداشت. چون قهرمانی لیگ از دست ما در رفته و با همین بازیكنان می توانستیم لیگ را ادامه دهیم. همین موجودی و بضاعت هم برای حضور در مرحله گروهی آسیا كفایت می كرد. اگر قرار باشد از گروه مان در آسیا صعود نماییم حتما این كار را همان بازیكنان قدیمی انجام می دهند. به نظر من اصلا خرید بازیكن خارجی در این مقطع لزوم نداشت. اما اگر هم قرار به خرید بازیكن خارجی بود با جرات می گویم این دو بازیكن جدید نمی توانند چیزی اضافه بر بازیكنان فعلی ما داشته باشند.
مدافع سابق استقلال در ادامه بیان داشت: بازیكن خارجی باید لااقل یكی دو سطح از رقبای ایرانی اش بالاتر باشد. من در تیام این قابلیت را نمی بینم. آمار مربوط به بویان هم نشان داده است او بطور قطع نمی تواند از بازیكنی مثل جباروف بهتر باشد. یا حتی اسماعیلی و دیگرانی كه در این پست بازی می كنند. تایید نظر من باشد پس از بازی های در پیش روی استقلال در لیگ برتر و آسیا و رویت عملكرد این بازیكنان. این نوع بازیكن خریدن را من بازی با افكار عمومی می دانم. یعنی مدیریت باشگاه برای فرار از فشار افكار عمومی كه می گفتند چرا بازیكن خارجی نمی خرید صرفا این خرید را انجام داد كه بگوید ما هم بازیكن خارجی خریدیم.
كاپیتان سابق تیم استقلال افزود: به نظرم باشگاه استقلال باید از الان به فكر بستن یك تیم خوب برای فصل بعد باشد و لازمه این كار این است كه پیش از هر چیز مربی فصل بعد مشخص شود. پس از آن هم به فكر تمدید قرارداد بازیكنان خوب و مورد نظر و ترمیم نقاط ضعف و قوت بود.
وی در پاسخ به این سئوال كه آیا شفر را گزینه مناسبی برای فصل آینده استقلال می داند یا خیر تصریح كرد: نظر شخصی من این است كه شفر نمی تواند گزینه مناسبی برای فصل بعد باشد. وی در ابتدای حضورش در استقلال انضباط تیمی و نظم تاكتیكی را آورد قدری روی كار تیم تاثیر گذار بود. اما آن انتظاری كه از یك مربی اثرگذار خارجی می رفت را برآورده نكرد. انتظار ما از شفر خیلی بالاتر از این بود. او انگیزه های لازم را برای حضور در تیم بزرگی مثل استقلال كه به دنبال ایده آل ها است را ندارد. شفر حرص قهرمانی را ندارد و این برای استقلال مناسب نمی باشد.
بیانی در ادامه خاطرنشان كرد: البته برای قضاوت درست تر باید حداقل مرحله رفت بازی های گروهی لیگ قهرمانان را پشت سر بگذاریم. اما با این وجود آنچه كه ما تا به اینجای كار دیده ایم این است كه شفر به علت كمی انگیزه نمی تواند گزینه مناسبی برای فصل آینده باشد.

1396/12/01
16:44:31
5.0 / 5
4563
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی