با كسب شش مدال؛

نایب قهرمانی تیم ملی كشتی آزاد ایران

نایب قهرمانی تیم ملی كشتی آزاد ایران به گزارش لوازم ورزشی تیم ملی كشتی ازاد ایران با كسب ۱۵۷ امتیاز بعنوان نایب قهرمانی رقابت های قهرمانی آسیا دست پیدا كرد.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، رقابت های كشتی آزاد قهرمانی آسیا روزهای ۱۲ و ۱۳ اسفندماه در شهر بیشكك قرقیزستان برگزار گردید و در انتها تیم ایران با ۳ مدال طلای عزت اله اكبری، حسن یزدانی و محمدجواد ابراهیمی در اوزان ۷۹، ۸۶ و ۹۲ كیلوگرم، مدال نقره مجتبی گلیج در وزن ۹۷ كیلوگرم و مدال برنز مصطفی حسین خانی و امین طاهری در اوزان ۷۴و ۱۲۵ كیلوگرم و كسب ۱۵۷ امتیاز بعنوان نایب قهرمانی رسید.

در این رقابت ها تیم ازبكستان با كسب ۱۷۸ امتیاز قهرمان شد و تیم قزاقستان هم با كسب ۱۴۶ امتیاز در جایگاه سوم ایستاد.
نتایج كشتی گیران كشورمان در این رقابت ها به شرح زیر است:
در وزن ۵۷ كیلوگرم نادر حاج آقا نیا در دور اول با نتیجه ۸ بر ۴ از سد راحول آواره از هند گذشت وی در دور بعد هم با نتیجه ۱۴ بر ۱۳ تسه وین سورن از مغولستان را شكست داد و راهی دیدار نیمه نهایی شد اما در این دیدار مقابل محمودجان شاوكاتوف از ازبكستان با نتیجه ۱۰ بر ۹ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل ژاندوس اسماعیل اف از قزاقستان با نتیجه ۱۰ بر ۳ شكست خورد و پنجم شد.

در وزن ۶۱ كیلوگرم ایمان صادقی در دور نخست مقابل گرچك همرایف از تركمنستان با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد، وی در دور بعد هم شائوفنگ لیانگ از چین را با نتیجه ۶ بر ۳ مغلوب كرد اما در دیدار نیمه نهایی مقابل نوریسلام سانایف دارنده مدال برنز آسیا و نفر پنجم جهان با نتیجه ۷ بر ۴ شكست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل اولوكبك ژولدوشبیكوف از قرقیزستان با نتیجه ۶ بر صفر شكست خورد و پنجم شد.

در وزن ۶۵ كیلوگرم یونس امامی بعد از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل انخسایخان از مغولستان با نتیجه ۸ بر ۳ به پیروزی رسید وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۸ بر ۴ مقابل دایچی تاكاتانی از ژاپن شكست خورد به به دیدار رده بندی رفت. امامی در این دیدار مقابل باجرانگ از هند با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب و پنجم شد.

در وزن ۷۰ كیلوگرم سید احمد محمدی در دور نخست در مصاف با كیسوكه اوتوگورو از ژاپن با نتیجه ۱۲ بر ۱۴ شكست خورد و با عنایت به شكست این كشتی گیر در دور بعد، محمدی از دور رقابت ها كنار رفت.

در وزن ۷۴ كیلوگرم مصطفی حسین خانی در دور اول با نتیجه ۵ بر صفر پراوین رانا از هند را مغلوب كرد وی در دور دوم هم با نتیجه ۳ بر ۲ بكزاد عبدالرحمن اف دارنده مدال برنز جهان، قهرمان بازی های آسیایی و آسیا از ازبكستان را شكست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد اما در این مرحله مقابل مسلم اولویف دارنده كشتی گیر روسی الاصل قرقیزستان با نتیجه ۸ بر ۴ شكست خورد به به دیدار رده بندی رفت. حسین خانی در دیدار رده بندی با نتیجه ۱۰ بر صفر دولت میرات اوراز گیلیوف از تركمنستان را شكست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۹ كیلوگرم عزت اله اكبری بعد از استراحت در دور اول در دور دوم با عنایت به عدم حضور آدام باتیروف از بحرین به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد وی در این مرحله هم با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد توربولد گانبولد از مغولستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. اكبری در دیدار فینال مقابل رشید قربان اف از كشور ازبكستان با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۶ كیلوگرم حسن یزدانی بعد از استراحت در دور اول در دور دوم عظمت دولت بیكوف دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان و نقره آسیا از قزاقستان را با نتیجه ۱۲ بر ۲ شكست داد وی در مرحله نیمه نهایی هم در كمتر از ۳ دقیقه جاورایل شاپیف از ازبكستان را با نتیجه ۱۳ بر صفر مغلوب كرد و راهی دیدار فینال شد. یزدانی در این دیدار اویوتمان اورگودول دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان را در كمتر از ۳ دقیه با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب كرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۲ كیلوگرم محمد جواد ابراهیمی بعد از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل چانگ جائه سو از كره جنوبی با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد وی در مرحله نیمه نهایی هم با نتیجه ۷ بر ۳ زوشن لین از چین را شكست داد و به دیدار فینال راه پیدا كرد. حریف وی در این دیدار آدیلیت داولومبایف از قزاقستان را با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب كرد و بعنوان قهرمانی رسید.

در وزن ۹۷ كیلوگرم مجتبی گلیج بعد از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل مامد ابراگیم اف از قزاقستان با نتیجه ۴ بر صفر پیروز شد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۱ بر صفر بر جائه گانگ كیم از كره جنوبی غلبه كرد و به دیدار فینال راه پیدا كرد. وی در این دیدار مقابل ماگومد ابراگیم اف دارنده مدال برنز المپیك با نتیجه ۵ بر ۳ شكست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۱۲۵ كیلوگرم امین طاهری بعد از یك دور استراحت، در دور دوم مقابل مراد رامانوف از قرقیزستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید اما در مرحله نیمه نهایی مقابل داوید مودزمانشویلی كشتی گیر گرجستانی الاصل و دارنده مدال نقره المپیك و برنز جهان از ازبكستان با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب شد به به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار به با نتیجه ۱۴ بر ۴ صحبت بیلیف از تركمنستان را مغلوب كرد و به مدال برنز دست یافت.


رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

* ۵۷ كیلوگرم: ۱- كوم سونگ كانگ (كره شمالی) ۲- محمودجان شاوكاتوف (ازبكستان) ۳- توشیهیرو هاسه گاوا (ژاپن) و ژاندوس ایسماعیل اف (قزاقستان) ۵- نادر حاج آقا نیا (ایران)
* ۶۱ كیلوگرم: ۱- نوریسلام سانایف (قزاقستان) ۲- كازویا كویاناگی (ژاپن) ۳- الوكبیك ژولدوشبیكوف (قرقیزستان) و شاروان (هند) ۵- ایمان صادقی (ایران)
* ۶۵ كیلوگرم: ۱- دولت نیازبیكوف (قزاقستان) ۲- دایچی تاكاتانی (ژاپن) ۳- باجرانگ (هند) و تیمورجان عثمان جان اف (ازبكستان) ۵- یونس امامی (ایران)
* ۷۰ كیلوگرم: ۱- اختیار نوروزاف (ازبكستان) ۲- سئونگ بونگ لی (كره جنوبی) ۳- وینود كومار (هند) و میرجان آشیروف (قزاقستان)... ۱۰- سید احمد محمدی (ایران)
* ۷۴ كیلوگرم: ۱- مسلم اولویف (قرقیزستان) ۲- مانداراخان گانزوریك (مغولستان) ۳- مصطفی حسین خانی (ایران) و دانیار كایسانوف (قزاقستان)
* ۷۹ كیلوگرم: ۱- عزت اله اكبری (ایران) ۲- رشید قربان اف (ازبكستان) ۳- توربولد گانبولد (مغولستان) و آسای تسوباسا (ژاپن)
* ۸۶ كیلوگرم: ۱- حسن یزدانی (ایران) ۲- اویوتمان اورگودول (مغولستان) ۳- عظمت دولت بیكوف (قزاقستان) و بی شنگ فنگ (چین)
* ۹۲ كیلوگرم: ۱- محمدجواد ابراهیمی (ایران) ۲- آدیلیت داولومبایف (قزاقستان) ۳- لین زوشن (چین) و عزیزبك سولیف (ازبكستان)
* ۹۷ كیلوگرم: ۱- ماگومد ابراگیموف (ازبكستان) ۲- مجتبی گلیج (ایران) ۳- كیم جائه گانگ (كره جنوبی) و تاكشی یاماگوچی (ژاپن)
* ۱۲۵ كیلوگرم: ۱- داویت مودزمانشویلی (گرجستان) ۲- گئورگی ساكانالیدزه (قطر) ۳- امین طاهری (ایران) و زولبو ناتساگسورن (مغولستان)
رده بندی تیمی: ۱- ازبكستان (۱۷۸ امتیاز) ۲- ایران (۱۵۷ امتیاز) ۳- قزاقستان (۱۴۶ امتیاز) ۴- مغولستان (۱۰۸ امتیاز) ۵- ژاپن (۱۰۵ امتیاز) ۶- كره جنوبی (۹۷ امتیاز) ۷- قرقیزستان (۸۶ امتیاز) ۸- هند (۶۴ امتیاز) ۹- چین (۵۸ امتیاز) ۱۰- تركمنستان (۴۰ امتیاز).
 

1396/12/13
22:20:22
5.0 / 5
4664
تگهای خبر: المپیك , پیروزی , دیدار , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی