دیدار رئیس كمیته ملی المپیك با رئیس فدراسیون جهانی پدل

دیدار رئیس كمیته ملی المپیك با رئیس فدراسیون جهانی پدل لوازم ورزشی: رئیس فدراسیون جهانی پدل با حضور در كمیته ملی المپیك با مسئولین این كمیته دیدار و گفتگو نمود.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از روابط عمومی كمیته ملی المپیك، دانیل الخاندرو پاتی رئیس فدراسیون جهانی پدل كه روز گذشته و به دعوت سلیمانی رئیس فدراسیون اسكواش كشورمان وارد ایران شد بامداد امروز با حضور در كمیته ملی المپیك ضمن دیدار با مسئولین این كمیته ابراز امیدواری كرد تا بزودی ایران را به عنوان پایگاه توسعه این رشته در منطقه معرفی و حمایت نماید.
در ابتدای این دیدار صالحی امیری رئیس كمیته ملی المپیك ضمن خیر مقدم و آرزوی اقامتی خوش در تهران اظهارداشت: ما در ایران در حوزه ورزش سه هدف را دنبال می كنیم؛ اولی بحث هویت و غرور ملی است كه جامعه نسبت به این مورد بسیار حساس است. به طور مثال شبی كه مشخص شد تیم فوتبال ایران به جام جهانی راه یافته شور و نشاطی وصف ناپذیر در كشورمان شكل گرفت. ازاین رو ورزش را فراتر از مدال و رقابت و قهرمانی می دانیم و اعتقاد داریم عاملی است برای غرور ملی.
وی ادامه داد: نكته دوم هم این است كه جمعیت جوانی داریم و توسط ورزش می توانیم جامعه را در مسیر درست و عقلانی برای تخلیه نشاط اجتماعی قرار دهیم. نكته پایانی هم بحث رقابت پذیری ورزش در این جامعه بزرگ و علاقمند به ورزش است.
صالحی امیری یاد آور شد: این موارد را اعلام كردم تا متوجه شوید كه توسعه ورزش بخصوص در رشته های نوظهوری همانند اسكواش و پدل كه رشته هایی جذاب، مخاطب پذیر و كم هزینه ای بوده كه برای ما خیلی مهم است. باوجود توجه به اینكه باید محیطهای ورزشی استانداردی داشته باشیم اما به این نكته هم توجه داریم كه رشته ای همانند پدل را می توانیم در تمامی محلات شهر و روستا بمنظور توسعه ورزش، ابتدا همگانی و عمومی و در نهایت در بعد قهرمانی گسترش دهیم.
رئیس كمیته ملی المپیك با اشاره به ظرفیت موجود در فضاهای شهری زیر نظر شهرداری تهران تصریح كرد: خوشبختانه ارتباط خوبی با شهرداری تهران داریم و مطمئنا با قول مساعد حمایتی شما از این رشته در ایران می توانیم پیگیری های لازم را برای تولید پایگاههای پدل و اسكواش در اماكن عمومی و مجموعه های فرهنگی و ورزشی زیر مجموعه شهرداری انجام دهیم.
وی در انتها اظهار داشت: به تازگی با قهرمانان این فدراسیون دیداری داشتم كه نشان دهنده انگیزه بالا، شادابی و موفقیت آنان بود. این اطمینان را به شما می دهم كگه سال 2018 و 2019 با حمایت دوجانیه ما و فدراسیون جهانی، سالهای موفقیت و توسعه این رشته در كشور ایران باشد.
در ادامه نشست شاهرخ شهنازی دبیر كل كمیته ملی المپیك هم با اشاره به حمایتهای صورت گرفته از این رشته در كمیته المپیك خواهان اعطای نمایندگی و پایگاه منطقه ای این رشته به فدراسیون ایران شد.
شهنازی با اشاره به ظرفیت خوب فدراسیون ایران اظهار داشت: خوشبختانه مسئولین فدراسیون اسكواش ایران ارتباط خوبی را در آسیا و بخصوص منطقه بوجود آورده اند كه از این پتانسیل برای توسعه رشته خود می توانید استفاده كنید. كمیته ملی المپیك از این اقدام حمایت خواهد نمود و در صورت نیاز می توان از ارتباط خوبی كه با مسئولین شورای المپیك آسیا هم داریم در این خصوص استفاده نماییم.
در ادامه نشست رییس فدراسیون جهانی پدل از فرصتی كه كمیته ملی المپیك برای این دیدار ترتیب داده بود تقدیر و تشكر كرد و اظهار داشت: خیلی خوشحالم كه به این كشور تاریخی و البته شهری پرتكاپو و جنب و جوش آمده ام. فدراسیون ایران در زمینه اسكواش جزو فدراسیونهای موفق منطقه است و شكی نداریم كه پدل را هم همانند اسكواش بزودی گسترش و توسعه خواهد داد.
وی یاد آور شد: من خودم عاشق ورزش هستم و با دیدن مدیران و مسئولان علاقمندی همچون شما انگیزه ام برای كار و حمایت دوچندان می گردد. رئیس فدراسیون ایران همیشه از حمایت های خوب كمیته ملی المپیك از این فدراسیون تعریف كرده و من بابت این مورد از شما تشكر می نمایم. دانیل الخاندرو پاتی در پاسخ به صحبتهای دكتر صالحی امیری در خصوص توجه بیشتر به این رشته در ایران اظهار داشت: مطمئنا به عنوان فدراسیون جهانی این رشته به دنبال توسعه و مطرح كردن این رشته هستیم تا بتوانیم همانند رشته های المپیكی تمام كشورهای دنیا را به پرداختن به این رشته ترغیب نماییم. حال كشور شما جزو پیشگامان این رشته به حساب می آیید و بی گمان از نظر ما هم مورد حمایت ویژه خواهد بود. هم در برنامه های آموزشی و هم توسعه ای و قهرمانی و اعطای میزبانی توجه خاصی به ایران خواهی داشت.
در آخر این نشست مسعود سلیمانی رئیس فدراسیون اسكواش و پدل هم ضمن معرفی اعضای هیات رئیسه خود كه در این نشست حضور داشتند ضمن قدردانی از حمایت های كمیته ملی المپیك و نظر مثبت مسئولان جهانی پدل از سفر به ایران اظهار داشت: بدون تردید فدراسیون اسكواش ایران می تواند با حمایت های لازم فدراسیون جهانی و مسئولان ورزشی كشور نقش بسزایی در رشد و توسعه این رشته در داخل كشور، منطقه و قاره آسیا داشته باشد و بدون تردید حضور ایرانی ها در پست های مختلف فدراسیون جهانی و آسیایی كمك بسزایی به ما در دستیابی به این هدف بزرگ خواهد نمود.
همینطور در این نشست خوزه آنتونیو گوترز و دیگو مایرس رئیس كمیته آموزش و مسئول كمیته توسعه فدراسیون جهانی و اشكان ابراهیمی رییس كمیته پدل هم حضور داشتند.

1396/12/15
14:14:47
5.0 / 5
4629
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی