موسوی: باخت مقابل العین كمر استقلال را شكست

موسوی: باخت مقابل العین كمر استقلال را شكست لوازم ورزشی: پیشكسوت استقلال می گوید حالا كه همه به شفر ایمان آورده ایم باید هرچه زودتر با او تمدید قرار شود.نوید اصغری؛ سال 96 برای استقلال پستی و بلندی زیادی داشت و این تیم روزهای خوب و بد كم نداشت. به همین بهانه خبرآنلاین با علی موسوی یكی از پیشكسوتان استقلال در مورد وضعیت این روزهای شفر و آینده آبی ها گفتگویی داشته است كه در ادامه می خوانید.
*استقلال در سال 96 فراز و نشیب زیادی داشت. در برخی از روزها خوب و گاهی هم استقلال ضعیف بود. به نظر شما مهم ترین اتفاقی كه برای استقلال در سال 96 رخ داد چیست؟
من فكر می كنم بدترین اتفاق برای استقلال در سالی كه گذشت باخت مقابل العین با 6 گل بود. باختی كه می گردد گفت كمر تیم استقلال و هوادارانش را شكست. این یكی از بدترین باخت های استقلال در تاریخ این باشگاه بود. به علت اینكه هم 6 گل خورد و هم به یك تیم عربی باخت. دیگر اتفاق رخ داده من فكر می كنم مهدی قائدی و تصادف شدیدش بود. وی در اوج جوانی با یك چنین اتفاق دلخراشی رو به رو شد. استقلال یك اتفاق خوب هم در این سال برایش رخ داد و آن هم ورود شفر به این تیم بود. شفر توانست با عملكرد خوبش هوادارن استقلال را شكسته بودند دوباره سرپا كند و حال خوبی به آبی ها بدهد.
*به نظر شما شفر چه كاری انجام داد كه منصوریان موفق به انجام آن نشد؟ مهم ترین خصوصیت شفر از نظر شما چیست؟
شفر یك مربی با تجربه است كه سال ها در فوتبال كار كرده است. او از روز اول كه به استقلال آمد من گفتم كه شفر می تواند زود استقلال را سرحال بیاورد و همین هم شد. شفر حتی فراتر از انتظارات ظاهر شد. شفر خودش را درگیر فشارهای رسانه ای و حاشیه ها نكرد و خیلی خوب كار خودش را انجام داد. ما مشاهده می نماییم كه شفر چه اعتماد به نفس خوبی به این تیم داده است. من فكر می كنم منصوریان كمی درگیر حواشی شد و فشارهای وارد شده به خودش را به تیم منتقل كرد. همین فشار در تیم سبب موفق نبودن او و تیمش شد. شفر این مسئله را به خوبی رعایت و مدیریت كرد و موفق هم شد.
*شفر از زمان حضورش در استقلال اصطلاحا «ملی پوش ساز» بوده است. در زمان منصوریان ما این را نمیدیدم كه تعداد استقلالی های تیم ملی اینقدر زیاد باشد و حتی بیشتر از پرسپولیسی ها باشند ولی شفر این كار را كرد.
بستگی به نوع تمرینات بازیكنان دارد. در تمام دنیا بازیكن در باشگاه آماده می گردد و به تیم ملی می آید. من فكر می كنم تمرینات شفر اینقدر خوب بوده است كه كی روش را راضی كند تا تعداد ملی پوشان استقلال را افزایش دهد. از زمان آمدن شفر به استقلال، كی روش هم كمی خوشبینانه تر به استقلال نگاه می كند. دلیل این خوشبینی هم می تواند سطح تمرینات شفر در استقلال باشد. استقلال بازیكنان با استعداد و خوبی دارد و بطور قطع آن ها می توانند به تیم ملی كمك كنند البته اگر در حاشیه ها نشوند.
*امید ابراهیمی یكی از كسانی بوده كه همیشه چه در زمان خوب استقلال و چه بد این تیم همیشه ملی پوش بوده است. ابراهیمی حتی با رای مردم بعنوان مرد سال فوتبال ایران هم انتخاب گردید. نظر شما مرتبط با یكی از تاثیرگذارترین و بهترین بازیكنان استقلال در این چند سال اخیر چیست؟
ابراهیمی در سال های اخیر خیلی جنگنده و در خدمت تیم بود. این بازیكن در زمان هایی خوب بود و رشد كرد كه دیگر بازیكنان این تیم خیلی خوب ظاهر نمی شدند ولی امید یك حركت روبه جلو و یكنواخت داشت و توانست خودش را به همه ثابت كند. او زمانی هم مصدوم شده بود ولی توانست به خوبی بعد از بازگشتش به میادین همان امید همیشگی باشد و برای استقلال مفید كار كند. به نظر من این حق امید ابراهیمی بود كه بعنوان مرد سال فوتبال ایران انتخاب گردد.
*استقلال 97 را چگونه پیش بینی می كنید؟
استقلال با این روندی كه دارد طی می كند، هرروز بیشتر از قبل پیشرفت می كند و بطور قطع شرایط این تیم در سال جدید بهتر از سال قبل خواهد بود. من امیدوارم مسئولان استقلال به شفر كمك كنند تا او بتواند همه افكارش را در استقلال پیاده كند.به نظرم هرچیزی كه شفر بخواهد باید برایش فراهم گردد. شفر در اوایل حضورش خیلی در استقلال مشكلات داشت ولی به علت اینكه مربیان آلمانی تشنه موفقیت هستند او توانست موفق شود و با مشكلات كنار بیاید. حالا كه همه به شفر ایمان آورده اند باید همه امكانات برای او فراهم گردد تا او تیم بهتری را بسازد.
*خیلی ها می گویند مهم ترین كاری كه مدیران استقلال باید در سال جدید انجام دهند، این است كه با تعدادی از بازیكنان و خصوصا شفر تمدید قرارداد بكنند.
شفر نمایش خوبی از خودش به جای گذاشته است و من فكر می كنم همه به راحتی بتوانند قرارداد خویش را تمدید كنند. شفر باید هرچه زودتر تكلیفش در استقلال مشخص شود تا بتواند در نقل و انتقالات به خوبی بازیكن جذب نماید.
*تیم ملی ایران مقرر است در روز های 3 و 9 فروردین دو بازی دوستانه با تیم های تونس و الجزایر برگزار كند. شما این دو بازی را چگونه پیش بینی می كنید؟ آیا این بازی ها برای ما مفید خواهد بود؟
این دو تیم اگر بتوانند با تركیب های اصلی خود به زمین بیایند و با تمام توان بازی كنند، به نظر من می گردد اظهار داشت كه یك تمرین خوب برای بازی با مراكش انجام دادیم. به نظرم این بازی ها می تواند تا حدودی شبیه ساز بازی ایران با مراكش باشد. بطور قطع برد در این دو دیدار می تواند روحیه بازیكنان ما را هم خوب كند و من برای تیم ملی كشورمان آرزوی موفقیت دارم.

256 43


1397/01/02
12:01:18
5.0 / 5
5235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی