در گفتگو با مهر عنوان شد؛

پاسخ دوپهلوی كمیته فنی درباره آینده كی روش و حضور دایی در تیم ملی

پاسخ دوپهلوی كمیته فنی درباره آینده كی روش و حضور دایی در تیم ملی لوازم ورزشی: عضو كمیته فنی فدراسیون فوتبال با اظهار نظر در مورد جانشین كی روش اظهار داشت: مشكل مالی بزرگترین چالش فدراسیون برای حفظ كارلوس كی روش سرمربی تیم ملی است.فریدون معینی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تشریح آخرین وضعیت تیم فوتبال امید، به حواشی تیم ملی فوتبال ایران پیش از حضور در جام جهانی و ناراحتی كارلوس كی روش از پیشنهاد قرارداد ۶ ماهه پرداخت و پاسخ مشكوكی به شایعه حضور مربیان داخلی همچون علی دایی روی نیمكت تیم ملی داد. مشروح این گفتگو در ذیل می آید:
* خبرگزاری مهر - بعنوان پیشكسوت فوتبال ایران و عضو كمیته فنی فدراسیون، آیا از روند آماده سازی تیم ملی در راه جام جهانی رضایت داشتید؟
- فریدون معینی: من به این مورد اشراف كامل ندارم. كادر فنی تیم ملی به این مورد اشراف دارد. در این برهه از جام جهانی، كنفدراسیون فوتبال آسیا باید نگاه عمیق تری نسبت به برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد. به هر حال بازیكنان پرسپولیس و استقلال به خاطر حضور در لیگ قهرمانان، فرصت حضور در اردوی تیم ملی را از دست دادند. این از آمادگی دلخواه تیم ملی كاست ولی همه باید به این تیم كمك نماییم چون كه تیم ملی نماد فوتبال یك كشور است.
* كی روش در مصاحبه ای عنوان نمود برنامه ای كه او برای آماده سازی تیم ملی داده بود در نهایت به نفع باشگاه هایی شد كه در آسیا بازی كردند.
- كی روش یك برنامه ریز دقیق است. مشكل عمده این است كه باید نگرش بهتری تولید شود.
* در فدراسیون فوتبال یا كنفدراسیون فوتبال آسیا؟
- هم در فدراسیون و هم كنفدراسیون آسیا تا در سال جام جهانی برنامه بهتری داشته باشند.
* تمدید قرارداد كارلوس كی روش پس از جام جهانی به كجا رسید؟ آیا قبول دارید پیشنهاد تمدید ۶ ماهه به او به شكلی توهین محسوب می شود؟
- یكسری مسائل داخلی مهم است. بودجه فدراسیون فوتبال واقعا كم است. این سبب می گردد برخی از كارها با نگرش دیگری صورت بگیرد. اگر به بودجه سایر كشورهای آسیایی نگاه كنید، به مفهوم صحبتهایم پی می برید. ما حداقل بودجه را برای اداره فدراسیون داریم.
* بحث اصلی برای تمدید قرارداد كی روش چیست؟ پول یا مسائل دیگر؟
- شما می دانید بودجه سال قبل فدراسیون فوتبال ۴۵ میلیارد تومان بوده است كه گرداندن مجموعه فوتبال با این پول دشوار می باشد. بودجه كشورهایی مثل ژاپن و كره جنوبی نزدیك به ۱۹۰ میلیون دلار است. این اصلا قابل مقایسه نیست. چیزی كه مهم است علاقه مردم و استعدادهایی كه در داخل ایران داریم.

* كی روش دو روز پیش در مصاحبه ای اعلام نمود پس از جام جهانی به ایران بر نمی گردد. آیا فدراسیون فوتبال و كمیته فنی هم به جمعبندی كامل در این ارتباط رسیده است؟
- این صحبتها در حد حرف است و به مرحله عمل نرسیده! منتظر می شویم جام جهانی به اتمام برسد بعد ببینیم وضعیت امكانات چطور می شود!
* در ایام اخیر صحبت از مربیان داخلی همچون علی دایی برای نشستن روی نیمكت تیم ملی مطرح شده است. این مورد چقدر واقعیت دارد؟
- مربیان داخلی در سالهای اخیر رشد نسبتا خوبی داشته اند. امیدواری فدراسیون این است كه مربیان داخلی به مربیان خوب دنیا نزدیك شوند و از علم و دانش روز بهره ببرند. باید روزی به جایی برسیم كه مربیان داخلی از عهده تیم ملی هم بر بیایند.
* این صحبت شما یعنی علی دایی گزینه فدراسیون برای جایگزینی كی روش است؟
- من اطلاعی ندارم ولی علاقه مندم فعالیت خوبی در سطح آموزش مربیان داشته باشیم كه البته داریم. نتیجه آنرا هم در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا دیدیم. الان هم دو تیم استقلال و پرسپولیس به مرحله یك چهارم نهایی رسیده اند كه این نشان داده است در كشورمان چقدر استعداد داریم. مربیان باید كوشا باشند و در جریان تغییرات علم روز دنیا قرار بگیرند.
* البته استقلال و پرسپولیس با مربیان خارجی (شفر و برانكو) در آسیا صعود كردند.
- بله، فكر می كنم اگر مربیان داخلی به جای حواشی، به فكر كیفیت دادن به مهارت های فردی باشند و بتوانند ایده های خوبی را پیاده كنند، در این بخش رشد خوبی خواهیم داشت.
* موضع كمیته فنی درباره كی روش و وضعیت او پس از جام جهانی چیست؟
- كمیته فنی پس از صحبتهای مطرح شده هنوز تشكیل جلسه نداده است.
* تیم ملی فوتبال پس از صعود به جام جهانی، مبلغ خوبی را از فیفا پاداش می گیرد. چرا همین پاداش را صرف تمدید قرارداد كی روش نمی كنید؟
- اگر عمیق تر به فوتبال نگاه كنید متوجه می شوید امكانات ما بسیار كم است. باید بخشی از بودجه و پول را به امكانات و سخت افزارها اختصاص بدهیم. حتی خیلی از باشگاه های ما در شرایط فعلی استادیوم اختصاصی ندارند. از پول باید در همه بخش ها بهره برد نه اینكه فقط پول قرارداد مربیان را تامین كنیم! شما می دانید تغییرات گسترده ای در تكنولوژی فوتبال و حتی ساختار زمین های چمن بوجود آمده است. برای بازسازی همین زمین كمپ تیم ملی هم مشكل داشتیم كه اگر پول بیشتری موجود بود، كار سریعتر پیش می رفت.

* بعد از نظر شما بعنوان عضو كمیته فنی، بزرگترین مشكل فدراسیون برای حفظ كی روش پول و مشكلات مالی است؟
- بله.
* آقای معینی از تیم امید چه خبر؟ دستیاران زلاتكو كرانچار چه زمانی انتخاب می شوند؟
- با تعمق و مطالعه زیاد كمیته فنی توانست كرانچار را انتخاب نماید و فدراسیون با این مربی به توافق برسد. ظرف چند روز آینده هم وضعیت همكاران كرانچار نهایی می گردد. امید فراوان هست كه این تیم بتواند نتایج خوبی در بازی های آسیایی بگیرد.
* تعدادی از مربیان داخلی معرفی شده پیشنهاد حضور در كادر فنی تیم امید را رد كردند. با این حساب دستیاران كرانچار ایرانی هستند یا خارجی؟
- تعدادی از آنها مربیان داخلی و تعدادی خارجی هستند. فردا هم جلسه كمیته فنی تشكیل می گردد كه این جلسه عموما پیرامون وضعیت تیم بانوان است ولی پیگیر می شویم تا دستیاران كرانچار هم بررسی شوند.
* تا الان حضور كدام مربیان داخلی در تیم امید قطعی شده است؟
- هنوز كسی قطعی نیست تا ببینیم چه می گردد. تلاش ما این است كه دستیاران ایرانی در تیم امید بیشتر باشند. هر اسمی هم مطرح می گردد گمانه زنی است. حمید استیلی مدیر تیم امید است و مسئولیت بزرگی دارد. وی در تلاش است تا تیم امید سر و شكل اصلی خویش را بگیرد. فدراسیون هم در تلاش است بازی های دوستانه ای را ترتیب بدهد تا تیم آماده ای به بازی های آسیایی برود.
* مثل هر دوره اینبار هم باید شاهد چالش بین تیم امید و باشگاه ها باشیم. آیا فدراسیون و كمیته فنی برای جلوگیری از بروز مشكلات تكراری برنامه ای دارد؟
- نامه ای از سوی كمیته فنی می زنیم تا باشگاه ها ۱+۲ بازیكن در اختیار تیم امید بگذارند. امیدواریم همكاری لازم صورت بگیرد. این فرصتی است تا باشگاه ها به دیگر بازیكنان جوان خود هم شانس بدهند. این مشكلات همه جای دنیا هست و باید با تعامل آنرا حل كرد.
* یعنی اگر باشگاهی ۱+۲ بازیكن در تیم امید داشته باشد بازی های به تعویق می افتد؟
- اجازه بدهید این مورد نهایی شود بعد درباره آن صحبت می نماییم. این بحث را به هیات رئیسه ارسال كرده ایم و آنها هم باید با سازمان لیگ و باشگاه ها جلساتی داشته باشند.

1397/03/05
15:29:50
5.0 / 5
4625
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی