جام جهانی را فراموش نكنید؛

تیم ملی فوتبال و كی روش گوشه رینگ ارز، قدم دولت برای شادی مردم

تیم ملی فوتبال و كی روش گوشه رینگ ارز، قدم دولت برای شادی مردم لوازم ورزشی: سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در حالی بدون قرارداد به كارش در این تیم ادامه می دهد كه تامین نشدن منابع ارزی برای ادامه كار وی و آماده سازی تیم ملی بزرگترین دغدغه فدراسیون فوتبال است.خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: تیم ملی فوتبال ایران درحالی خویش را برای حضور در جام ملت های آسیا آماده می كند كه هنوز تكلیف ماندن یا رفتن كارلوس كی روش در این تیم مشخص نمی باشد. مشكلات ارزی كه از چند ماه پیش شروع شده و همچنان ادامه دارد، بزرگترین مانع بر سر راه كی روش و تیمش برای آماده سازی است.
سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران با همه ایراداتی كه دارد توانسته ثبات خوبی برای تیم ملی و نتایج آن در آسیا تولید كند و از این جهت نیازمند حمایت ویژه برای اجرای برنامه هایش است. هر چند رسیدن بعنوان قهرمانی در آسیا دشوار می باشد اما علاقمندان به فوتبال امیدوارند این دفعه تیم ایران با هدایت كی روش بتواند طلسم سالها دور از قهرمانی را بشكند.
با این حال مشكلات ارزی و دست خالی فدراسیون برای تامین هزینه اردوهای تیم ملی و دستمزد كی روش، مانع بزرگی مقابل تیم ملی بوجود آورده و مشخص نمی باشد با ادامه این روند مرد پرتغالی به فعالیتش در تیم ملی ادامه خواهد داد یا خیر.
آنچه مشخص است فدراسیون فوتبال به تنهایی نمی تواند ارز مورد نیاز برای آماده سازی تیم ملی را فراهم آورد و نیازمند حمایت وزارت ورزش و بخصوص دولت می باشد تا هم كی روش و دستیارانش را با انگیزه بیشتر همراه داشته باشد و هم بتواند برنامه های آماده سازی تیم ملی را اجرا نماید.
فدراسیون در تلاش است زمینه جذب مساعدت دولت را فراهم آورد اما ظاهرا دولتی ها و آنهایی كه هنگام جام جهانی پیام های تبریك می دادند و از عملكرد فوتبال تقدیر می كردند، قصد برای كمك به فدراسیون را ندارند.
مسئولان رده بالای دولت یادشان نرود كه مقام معظم رهبری بارها در فرمایشاتشان فوتبال و عملكرد تیم ملی را بعنوان الگویی برای دولتمردان مثال زدند تا همه دست به دست هم برای عبور كشور از مشكلات متحد شوند و تلاش كنند. اما ظاهرا مسئولان پیام رهبری و شیرینی و حلاوت آن پیام ها برای جامعه را فراموش كرده اند.
آنچه مسلم است اگر دولت از تیم ملی و تامین ارز اردوهای آماده سازی حمایت نكند، كی روش نمی تواند با این شرایط به فعالیتش ادامه دهد. جدایی كی روش از تیم ملی فرصت را در اختیار رقیبان عربی ایران قرار می دهد تا بلافاصله او را جذب كنند. در آن صورت تیم ملی ایران در فاصله اندك باقی مانده تا جام ملت های آسیا باید دنبال سرمربی ای بگردد كه یا در حد كی روش باشد یا بالاتر از آن. اما آیا با شرایط ارزی كشور این امر میسر خواهد بود؟
قطعا پاسخ منفی خواهد بود و در این صورت فدراسیون فوتبال باید سراغ مربیان داخلی برود كه بازگشت به عقب و بازگشت به شرایط چند سال قبل خواهد بود. بنابراین مسئولان دولتی باید همت كنند و ارز مورد نیاز آماده سازی تیم ملی را فراهم نمایند تا این دفعه هم فوتبال بار اقتصادی و اجتماعی و هزاران مشكل دیگر را از روی دوش مردم بردارد و فشار را روی خود مسئولان هم كمتر كند.

1397/06/25
15:06:32
5.0 / 5
4755
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی