انتخابات حساس برای قاره كهن؛

رقابت سه كشور برای ریاست، فدراسیون ایران، حامی قطر یا شیخ سلمان؟

رقابت سه كشور برای ریاست، فدراسیون ایران، حامی قطر یا شیخ سلمان؟ لوازم ورزشی: اعلام اسامی نامزدهای انتخابات كنفدراسیون فوتبال آسیا كه بهار سال ۱۳۹۸ برگزار می شود نشان دهنده شكل گیری رقابتی حساس بین ۳ كشور عربی برای رسیدن به كرسی ریاست فوتبال قاره كهن است.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، با عنایت به منازعات موجود بین ۳ كشور عربی قطر، بحرین و عربستان كه البته در این بین طبیعتا قطری ها در جبهه مقابل دو كشور هم پیمان دیگر قرار می گیرند یاركشی در انتخابات AFC از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
روابط سیاسی قطر با سایر كشورهای حوزه خلیج فارس نشان داده است كه ائتلاف مقابل این كشور طبیعتا با انتخاب «سعود المهندی» نائب رئیس فدراسیون فوتبال قطر برای ریاست AFC به شدت مخالف است و در همین راستا لابی های «شیخ سلمان» و «عادل عرت» نامزد عربستانی ها برای ریاست كنفدراسیون فوتبال آسیا شروع شده است.
قطری ها برای موفقیت در این انتخابات مذاكره با كشورهای شرق و جنوب شرق آسیا همینطور آسیای میانه را شروع كرده اند چون كه شانس زیادی برای جلب حمایت كشورهای عربی منطقه نخواهند داشت. با این وجود نقش ایران در انتخابات آتی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.
از ناحیه موازنه سیاسی طبیعتا جمهوری اسلامی ایران در تقابل نامزدهای قطر با عربستان و بحرین باید از سعود المهندی حمایت كند اما معادلات اخیر فوتبال ایران و ماجرای دخالت شخصی شیخ سلمان در مبحث اجرای قانون بازنشستگان كه حاصل رابطه نزدیك وی با رئیس فدراسیون فوتبال ایران بوده مسئله را پیچیده تر می كند.
در واقع شیخ سلمان اگر از حمایت ایران در انتخابات آتی AFC اطمینان نداشته باشد برای حفظ ساختار مدیریتی فعلی فدراسیون فوتبال ایران وارد عمل نمی گردد.
از سوی دیگر مهدی تاج با شیخ حمد، رئیس فدراسیون فوتبال قطر هم روابط نزدیكی دارد با این وجود باید دید كه تاج در انتخابات آتی AFC در دوگانه قطر - بحرین كه البته حالا به شكلی عربستان را هم در بر می گیرد به كدام سمت متمایل می شود؟
خصوصا در حالیكه فراموش نكرده ایم عملكرد شیخ سلمان طی سالیان گذشته در معادلات AFC همواره ضد منافع فوتبال ایران بوده، چه در ماجرای میزبانی از تیم های عربستانی و چه در مسئله انتخاب بیرانوند.
تنها گامی كه شیخ بحرینی AFC برای فوتبال ایران برداشت تهدید حاكمیت و وزارت ورزش در ماجرای اجرای قانون بازنشستگی و در واقع حفاظت و پشتیبانی از مهدی تاج و همكارانش در فدراسیون فوتبال بود! با این شرایط آیا حمایت دوباره فدراسیون فوتبال ایران از شیخ سلمان بحرینی محتمل نیست؟
البته همه اینها به شرطی است كه مهدی تاج پس از جام ملت های آسیا هم بتواند زمینه ماندنش در فدراسیون فوتبال را فراهم آورد و قانونی كه شامل حالش شده را تا آخر دوره اش حفظ كند!

1397/09/20
14:14:35
5.0 / 5
4384
تگهای خبر: تیم , رقابت , فدراسیون , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی