گزارش تحلیلی - خبری مهر؛

تداوم موفقیت ووشو روی دیوار چین، كار سخت ووشووكاران در شانگهای

تداوم موفقیت ووشو روی دیوار چین، كار سخت ووشووكاران در شانگهای لوازم ورزشی: موفقیت های سالهای اخیر ووشو ایران با دو عنوان قهرمانی در رقابتهای جهانی، درخشش در بازیهای آسیایی و البته مدال تاریخی زهرا كیانی در سال ۹۷ باز تداوم داشت.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، ووشو ایران در طول سالهای گذشته به هر آنچه در دنیای ووشو می خواست دست پیدا كرده و این را بدون شك در وهله اول مدیون یك مدیریت صحیح و به دور از حاشیه و در وهله دوم همراهی و وفاق همه اعضای خانواده این رشته رزمی است. برنامه ریزی طولانی مدت و توجه به رده های سنی پایه و نگاه متفاوت به بانوان بعنوان یك اصل مد نطر قرار گرفته و همین سوژه سبب شده هیچگاه تیم های ملی دغدغه از دست دادن ستاره های خودرا نداشته باشد.
شاید ۵، ۶ سال قبل كمتر كسی در ورزش ایران به عبور ووشو از دیوار چین فكر می كرد، ولی حالا ووشو ایران موفقیت های خودرا روی دیوار چین جشن می گیرد. تیمی كه مهرماه ۹۶ برای نخستین بار در كازان روسیه سكوی نخست جهان را فتح كرد، در سال ۹۷ این موفقیت ها را باز تداوم بخشید.
جوانان ایران تیرماه در مسابقات جهانی برازیلیا با كسب مدال ۱۱ طلا، ۸ نقره و ۷ برنز برای اولین بار در مجموع ۲ بخش ساندا و تالو برای سكوی قهرمانی ایستاد. این همان نگاه به رده های سنی پایه و پشتوانه سازی بود كه به آن اشاره شد.

سیده سوگند گلشنی، آیدا حیدری، كیمیا شوشتری، سیدمحمد حسینی، محمدمهدی رضایی، ابراهیم اصلانی، شجاع پناهی، محمد فرهادی، حمید كیانیان، محمد حاجی زاده و حسن لطفی ۱۱ مدال طلا، مهدی خانی (دو مدال)، محمدعلی مجیری، نازنین بازدار، مینا پناهی، فاطمه جزینی و تیم های دوئلین دختران (سیده سوگند گلشنی و مینا پناهی) و پسران (سیدمحمد حسینی و محمدعلی مجیری) هشت مدال نقره، محمدعلی مجیری (دو مدال)، مهدی خانی، یاسین شهركی، مینا پناهی، زهرا بت شكن و نازنین بازدار هم ۷ مدال برنز در این مسابقات كسب كردند.
در بین تمام رشته های ورزشی اعزامی به بازی های آسیایی ووشو كسب ۲ طلا و ۴ نقره عنون دومین تیم ملی را به لحاظ كیفیت مدال به خود اختصاص داد. محسن محمد سیفی و عرفان آهنگریان دو مدال طلا را به خود اختصاص دادند و زهرا كیانی، فرودظفری، الهه منصوریان به هرماه شهربانو منصوریان باز چهار مدال نقره كسب كردند.
در این رقابتها اما یك اتفاق تاریخی برای ووشو ایران بدست آمد، تیم ملی ووشو ایران در تالو سابقه كسب مدال را داشت. احسان پیغمبری در بازی های آسیایی ۲۰۱۰ یك مدال برنز كسب كره بود، ولی كاری كه زهرا كیانی در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاكارتا كرد، برای همیشه در تاریخ ورزش ایران ماندگار خواهد بود. كیانی با ایستادن روی كوی دوم، نقره ای تاریخی را برای ورزش ایران به نام خود ثبت نمود.

سانداكاران ملی پوش در جام جهانی باز به موفقیت های خود ادامه داد و با كسب هفت طلا و یك نقره برای اولین بار قهرمان شد تا درخشش ووشوكاران ایران تكمیل شود. الهه و شهربانو منصوریان، فریناز نذیری، محسن محمدسیفی، یوسف صبری، معین تقوی و میلاد عارفی مقام در این مسابقات به مدال طلا رسیدند و حمیدرضا قلی پور باز مدال نقره را برگردن آویخت.
اما انتخاب مهدی علی نژاد برای چهارمین بار بعنوان رئیس فدراسیون از دیگر اتفاقات مهم ووشو در سال ۱۳۹۷ بود. وی با اكثریت آرا به این مهم دست یافت تا برای چهار سال دیگر سكان هدایت ووشو برای عهده این پزشك، خبرنگار قرار داشته باشد.

اما در بین همه این موفقیت ها نمی توان از درخشش فوق العاده محسن محمد سیفی غافل بود. سیفی كه چهار مدال طلای جهان را در كارنامه خود ثبت كرده با كسب مدال طلا در بازی های آسیایی، نام خودرا عنوان مردی با سه طلای این بازی ها برای همیشه در دفتر افتخارات ورزش ایران ثبت نمود. وی پس از این طلا، در جام جهانی باز روی سكوی نخست ایستاد تا با دو طلای با ارزش سال را به اختتام ببرد.
در كنار برگزاری منظم لیگ در رده های سنی مختلف آقایان و بانوان و مسابقات قهرمانی كشور، خداحافظی سرگروه تیم ملی از دیگر اتفاقات مهم سال قبل بود. حمیدرضا قلی پور دارنده چهار مدال طلای قهرمانی جهان و یكی از پرافتخارترین ووشوكاران ایران در جریان برگزاری رقابتهای لیگ برتر از تیم ملی و دنیای قهرمانی خداحافظی كرد.
ووشوی ایران در سال ۹۸ مسابقات دو رویداد مهم را پیش رو دارد، در كنار انتخابات هیأت رئیسه و كمیته های فدراسیون جهانی كه نه تنها برای ووشو ایران كه برای همه ورزش كشور بواسطه تداوم حضور علی نژاد در هیأت رئیسه جهانی اهمیت دارد، رقابتهای قهرمانی جوانان آسیا در برونئی و مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان در شانگهای چین را هم دارد كه با عنایت به قهرمانی های اخیر كشورمان، بدون شك كار فدراسیون برای دفاع از این عناوین سخت و سخت تر از قبل خواهد بود و می طلبد كه با برنامه ریزی دقیق و البته حمایت های مالی كار را هر چه زودتر آغاز كنند.

1398/01/13
13:40:10
5.0 / 5
4413
تگهای خبر: بازی , برنامه , پزشك , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی