پاسخ كمیته المپیك به گزارش مهر؛

مدال های خارج از ویترین كپی است، موزه ورزش سیستم كنترل فیزیكی دارد

مدال های خارج از ویترین كپی است، موزه ورزش سیستم كنترل فیزیكی دارد لوازم ورزشی: كمیته ملی المپیك با تاكید بر اینكه موزه ملی ورزش كه اخیرا راه اندازی شده از سیستم كنترل فیزیكی 24 ساعته بهره می برد اعلام نمود: مدال های خارج از ویترین كپی است!



به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، به دنبال انتشار گزارش «مهر» از امنیت نداشتن موزه ملی ورزش كه با مشاهده عینی خبرنگار و برمبنای وضعیت موجود این موزه تهیه شده بود، روابط عمومی كمیته ملی المپیك توضیحی را در این مورد ارائه نمود. در این توضیح آمده است:
«گروه ورزشی خبرگزاری مهر بامداد روز یكشنبه با انتشار گزارشی تحت عنوان «یك عمر افتخار اهالی ورزش در خطر / بفرمائید «سرقت» بی دردسرِ طلا!» و به سبب عدم آگاهی كامل از وضعیت این موزه باارزش سبب تشویش اذهان عمومی و نگرانی در بین جامعه ورزش گردید كه در همین خصوص توضیحاتی جهت تنویر افكار عمومی نمایش می گردد.
به اعتقاد خیلی از كارشناسان و اهالی ورزش، تأسیس، راه اندازی و افتتاح موزه ملی ورزش، المپیك و پارالمپیك اقدامی بود بسیار بزرگ، باارزش و استثنایی كه به صورتی آرزوی چندین دهه ای جامعه بزرگ ورزش به حساب می آمد.
این موزه باارزش با حداقل هزینه و صرفه و صلاح اقتصادی با اراده و فعالیتی چند ماهه و شبانه روزی راه اندازی گردید تا در كنار به نمایش گذاشتن قسمتی از غرور و هویت ملی، محلی باشد برای حفظ مستندات، آثار و یادبودهای افتخارآفرینی های قهرمانان و ملی پوشان. در همین راستا و برای حفظ و حراست از این امانت ها و گنجینه باارزش تمهیدات لازم و حداقلی نیز به عمل آمده و خواهد آمد.
- ساختمان كمیته ملی المپیك از ورودی خیابان سئول تا ورودی تمام طبقات و واحدها به دوربین مدار بسته مجهز است و واحد حراست به صورت ۲۴ ساعته تمام بخش ها را كنترل و مانیتورینگ می نماید.
- این ساختمان دو درب ورودی دارد و بواسطه نوع معماری، جنس نما و سازه مشخصی كه دارد از هیچ مكان دیگری جز همین درب ها امكان ورود ندارد كه این دو درب هم توسط نیروهای حراست و حفاظت فیزیكی به صورت ۲۴ ساعته نگهبانی می شوند. ضمن اینكه برای طبقات موزه هم نیروهای تمام وقت نگهبانی و حراست به صورت شیفتی حضور دارند.
- تمام مدال های اصل و اورجینال قهرمانان به همراه كاپ ها، جام ها و یادبودها در ویترین های مخصوص، قفل دار و مطمئنی كه تهیه شده قرار گرفته و باقی آثار هم كه خارج از ویترین ها هستند همچون مدال حمید سوریان و عبدالله موحد كپی و نمونه می باشند.
باقی آثار و اشیا نیز همانند تجهیزات رشته های اسكی، قایقرانی، باستانی و كوهنوردی به سبب حجم بالا و سایزهای بزرگ امكان تعبیه در ویترین را ندارند، ضمن اینكه امكان سرقت نیز برای آنها وجود ندارد.
- تمام ساختمان كمیته ملی المپیك از سیستم اعلام حریق برخوردار می باشد كه موزه ورزش نیز قسمتی از این ساختمان بشمار می رود. درباب سیستم اطفا حریق هم باید عنوان داشت كه به سبب قدیمی بودن ساختمان، سیستم اطفا حریق اتوماتیك و نقطه ای لوله كشی نشده اما در تمام طبقات شیر و شلنگ ویژه آتش نشانی و اطفا حریق وجود دارد كه مورد تأیید سازمان آتش نشانی نیز می باشد.
- واقعیت این است كه جای هیچ گونه نگرانی امنیتی و ایمنی برای این موزه و آثار باارزش موجود در آن وجود ندارد ضمن اینكه در نخستین فرصت و با تأمین منابع مالی لازم نسبت به افزایش تعداد دوربین ها و تكمیل تجهیزات امنیتی اقدام خواهد شد.
- شایسته بود همكاران عزیز خبرگزاری مهر بجای ایجاد نگرانی و تشویش، مراتب را مستقیماً با مسئولین ذیربط در بین می گذاشتند.»


منبع:

1398/03/06
20:00:16
5.0 / 5
4582
تگهای خبر: المپیك , تجهیزات , سیستم , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی