در گزارش لوازم ورزشی عنوان شد:

آخرین وضعیت ورزشگاه ها برای شروع لیگ، مشكلات یقه فتاحی را می گیرد

آخرین وضعیت ورزشگاه ها برای شروع لیگ، مشكلات یقه فتاحی را می گیرد لوازم ورزشی: مشكلاتی كه بیشتر ورزشگاه های كشور دارند سبب شده زمان آغاز نوزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر هنوز مشخص نشده باشد. این در شرایطی است كه ورزشگاه های بزرگ مشكلات بیشتری دارند.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، زمان آغاز نوزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر هنوز مشخص نشده تا صدای اعتراض باشگاه های لیگ برتری رفته رفته به گوش برسد. تیم هایی كه تاریخ تمرینات پیش فصل خودرا با زمان اولیه اعلامی از طرف سازمان لیگ كه پنجم مردادماه عنوان شده بود هماهنگ كردند. تاریخی كه تنها ۱۳ روز تا آن باقی مانده است اما هیچ خبری از قرعه كشی مسابقات و تعیین تكلیف درباره ورزشگاه های میزبان بازی ها وجود ندارد.
فدراسیون فوتبال و مسئولان سازمان لیگ اصرار به اصلاح شرایط ساماندهی تماشاگران در ورزشگاه ها دارند تا با كنترل دقیق روی رفتار هوادارانی كه به استادیوم های فوتبال می آیند فضای ملتهب را از روی صندلی های تماشاگران بگیرند.
سهیل مهدی در گفتگو با خبرنگار مهر، از جزئیات ورزشگاه هایی كه مقرر است میزبانی تیم های لیگ برتری را بر عهده داشته باشند صحبت كرد. مسئول كمیته صدور مجوز حرفه ای باشگاه ها، هشدارهای جدی به برخی تیم ها داد كه اگر نتوانند مشكلات را برطرف كنند باید به سایر شهرها سفر كرده و در آنجا بازی هایشان را برگزار كنند.
آنچه به دنبال می خوانید مشروح صحبت های سهیل مهدی درباره مشكلات پیش روی ورزشگاه ها برای برگزاری بموقع رقابت های لیگ برتر نوزدهم با خبرنگار مهر است:
شورای امنیت ملی كشور حساس شده است
مسئول كمیته صدور مجوز حرفه ای در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره حساسیت های به وجود آمده برای برگزاری بازی های لیگ برتر در ورزشگاه های امن كه احتمال ایجاد بحران را نداشته باشد گفت: بطور كلی این مساله به شورای امنیت ملی كشور بر می گردد. آنها با عنایت به كارشناسی های صورت گرفته و اصراری كه فدراسیون فوتبال هم داشت روی این مساله تمركز دارند تا مشكلات فوتبال از لحاظ تامین امنیت هوادار و كنترل بحران های احتمالی را برطرف كنند.
مشكلات سخت افزاری را فعلاً كنار گذاشتیم
مسئول كمیته صدور مجوز حرفه ای باشگاه ها اضافه كرد: شرایط به شكلی است كه مشكلات سخت افزاری نظیر نور ورزشگاه، كیفیت چمن ها و رختكن ها جزو اولویت های بعدی ما شده است. باید چهار مورد بسیار مهم و اساسی را رعایت نماییم تا بتوانیم بحث صیانت هوادار در داخل ورزشگاه ها و اطراف آنرا كامل به ارمغان بیاوریم.
وی به تشریح این موارد پرداخت و اشاره كرد: گیت های ورودی انفرادی برای تماشاگر، استفاده از بلیت الكترونیكی برای خرید توسط آنها كه جایگاهش بطور كامل در ورزشگاه مشخص شود، پایش ورودی ها در داخل مجموعه و همین طور كنترل دقیق در داخل استادیوم از مهم ترین اولویت هایی است كه مجموعه فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و شورای امنیت ملی كشور روی آن حساس است تا اگر ناهنجاری صورت گرفت بتوان برخورد اصولی با همان فرد كه جو را متشنج كرد انجام داد.
مهدی درباره روند بهبود وضعیت ورزشگاه تیم های لیگ برتری اذعان داشت: یكسری ورزشگاه ها در حال انتخاب پیمانكار هستند و برخی هم كار را برای استانداردسازی آغاز نموده اند.

ورزشگاه های بزرگ مشكلات بزرگ هم دارند
مسئول كمیته صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال اشاره كرد: حالا در بحث ورزشگاه های بزرگ باید مشكل را حل نماییم. اینكه وقتی جمعیت زیادی وارد می شود بتوان آنها را دقیق هدایت و كنترل كرد تا از فوتبال لذت ببرند و به خاطر چند نفر بسیار كم اوقاتشان تلخ نشود. در واقع ورزشگاه های بزرگ مشكلات اینچنینی بزرگ هم دارند.
وی درباره اینكه گفته می شود ورزشگاه آزادی، نقش جهان اصفهان، یادگار امام تبریز و فولاد آره نا مشكلی ندارند تصریح كرد: من اتفاقاً بر عكس این دیدگاه را دارم. ورزشگاه های بزرگ مشكل اصلی هستند. جمعیت بیشتری به این ورزشگاه ها می آیند و اگر بحرانی ایجاد شود به مراتب بدتر از بقیه ورزشگاه ها خواهد بود. هنوز مشكل آنها حل نشده است. ورزشگاه آزادی، نقش جهان، فولاد آره نا و امام رضا زیرساخت های اولیه را دارند اما بحث های كوچكی دارند كه اگر انتخاب پیمانكار شود می توانند خودشان را بموقع برای برگزاری مسابقات لیگ برتر مهیا كنند. مثلاً تنها مشكل ورزشگاه فولاد عدم شماره گذاری صندلی هاست كه قابل حل است.
دو به علاوه یك ورزشگاه نگران كننده داریم!
مهدی درباب به ایرادات اساسی سایر ورزشگاه ها هم اشاره نمود و اظهار داشت: ورزشگاه های كوچك هم دو عدد داریم كه برایمان بسیار نگران كننده است. استادیوم های نفت مسجد سلیمان و ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر كه برای نساجی مازندران است. این دو استادیوم ساختار بسیار فرسوده ای دارند و جای هیچگونه بازسازی و توسعه ندارد.
وی تصریح كرد: حالا ورزشگاه گل گهر سیرجان هم به مشكلات اضافه شده است. آنها اصلاً ورزشگاه ندارند و در حال ساخت آن هستند.
این بحران گردن سازمان لیگ و فتاحی را می گیرد
مهدی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص اینكه فكر می كنید با توجه به این مشكلات امكان برگزاری بموقع رقابت های لیگ برتر نوزدهم وجود دارد اشاره كرد: واقعیت این است كه آقای تاج بعنوان رئیس فدراسیون فوتبال اعلام نموده اند بازی ها را برگزار نمی نماییم چون ابلاغ شورای امنیت ملی است. بحرانی هست كه واقعاً گردن دوستانمان در سازمان لیگ و شخص سعید فتاحی را می گیرد. شخصاً نگران این مساله هستم كه از لحاظ زمان دردسرهایی به وجود بیاید. نباید بار دیگر با لیگ فشرده روبرو شویم.
وی درانتها تصریح كرد: تیم های میزبان باید مشكلات جدی پیش رو را حل و فصل كنند در غیر اینصورت امكان دارد از میزبانی هم محروم شوند و به ورزشگاه های امن بروند تا بازی های خودرا برگزار كنند.


منبع:

1398/04/23
15:18:49
5.0 / 5
4643
تگهای خبر: استادیوم , بازی , باشگاه , برند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی