تكلیف سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان چه شد؟

تكلیف سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان چه شد؟ به گزارش لوازم ورزشی تیم ملی فوتسال بانوان در حالی باید سال آینده در رقابت های قهرمانی آسیا از عنوان قهرمانی اش دفاع كند كه هنوز تكلیف سرمربی مشخص نمی باشد.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، ملی پوشان فوتسال بانوان ایران در ۲ دوره متوالی رقابت های قهرمانی آسیا بر بام قاره كهن ایستادند. آنها اولین بار سال ۲۰۱۵ با هدایت فروزان سلیمانی و سال ۲۰۱۸ با هدایت شهرزاد مظفر قهرمان مسابقات قهرمانی آسیا شدند و حال در اندیشه كسب سومین جام در آسیا هستند. فوتسالیست های زن ایران در حالی هت تریك قهرمانی در آسیا را ذهن خود پرورش می دهند كه لیلا صوفی زاده نفر اول فوتبال و فوتسال زنان ایران در خواب زمستانی به سر می برد. او كه نایب رییس بانوان در فدراسیون فوتبال است تا امروز نشان داده برنامه خاص برای دفاع از عنوان قهرمانی تیم ملی در آسیا ندارد.
* پست تشریفاتی نایب رئیسی
درواقع پست نواب رئیسی بانوان با عنایت به تشریفاتی بودنش یكی از بزرگ ترین صدمه ها را به بدنه ورزش بانوان وارد می نماید و گوش شنوایی برای این مورد نیست. بانوان نواب رئیس كه اكثریت آنها از كارمندان وزارت ورزش محسوب می شوند به شكل جدی به پست خود نگاه نمی كنند و دغدغه زیر مجموعه تحت مدیریت خویش را ندارند. لیلا صوفی زاده، نایب رییس فوتبال بانوان همچون نواب رئیسی بشمار می رود كه این روزها در باد قهرمانی تیم ملی فوتسال خوابیده است و برنامه و نگاه ویژه ای برای هت تریك قهرمانی بانوان فوتسالیست ندارد. رقابت های قهرمانی آسیا سال آینده در حالی برگزار می گردد كه در آستانه چند ماه تا برگزاری آن خبری از اردوهای آماده سازی ملی پوشان نیست.
* سبقت برای عكس یادگاری
پس از قهرمانی تیم ملی در فروردین ماه سال ۹۶ و بازگشت این تیم از مسابقات دیگر خبری از اردوهای ملی و آماده سازی بازیكنان نشد. حتی پاداش قهرمانی ملی پوشان بعد از گذشت یك سال و چهار ماه هنوز پرداخت نشده است و وعده دیدار با وزیر هم به صورت كلی به دست فراموشی سپرده شد. سوال این است مسئولان با بروز چنین رفتارهایی چگونه می توانند انگیزه ورزشكاران را برای تكرار افتخار آفرینی ها حفظ و با كدام اعتبار در زمان تكرار قهرمانی ها برای گرفتن عكس یادگاری با جام از یكدیگر سبقت خواهند گرفت؟

* از دست رفتن سرمربی تیم ملی
پس از بی اطلاعی اردوهای ملی شرایط حتی به طرز بدتری رقم خورد و شهرزاد مظفر از مطرح ترین مربیان فوتسال زنان ایران به علت نداشتن تیم باشگاهی و تعطیلی اردوهای ملی به كویت رفت. مربی كه در واكنش به صحبت های صوفی زاده در هفته اخیر اظهار داشت: صوفی زاده همیشه حرف از دفاع از حقوق بانوان می زند اما بعد از قهرمانی بارها نقش صانعی را پررنگ تر كرد و مشاور فنی مرد را بالاتر از من سرمربی قرار داد. احترام زیادی برای صانعی قائلم اما او حتی در یك جلسه تمرینی در ایران حضور نداشت و تنها به همراه تیم به سفر آمد تا تیم را آنالیز كند اما بعد از بازگشت نقش مشاور فنی مرد از من سرمربی پررنگ تر شد. همه این را بدانند قلب من برای ایران می تپد و حضورم در كویت شرایط ایده آل من نبوده است اگر من نصف همین پول را در ایران می گرفتم محال بود به اینجا بیایم.
* اعلام اسامی كادر فنی و حواشی آن
پس از رفتن مظفر، ۹ ماه بی اطلاعی از اردوهای آماده سازی و با فشار رسانه ها بالاخره سایت رسمی فدراسیون ۲۷ بهمن ماه سال ۹۷ اسامی كادرفنی تیم ملی فوتسال زنان را منتشر و خبر از آغاز اردوهای آماده سازی داد. كادری كه معرفی آن هم حواشی بسیاری به دنبال داشت. طبق اعلام سایت فدراسیون علی رعدی بعنوان مدیر فنی تیم ملی و زیور بابایی و شهناز یاری بعنوان مربیان ملی معرفی گشتند. همین خبر كافی بود تا واكنش شهناز یاری را به دنبال داشته و از حضور در اردوهای انصراف دهد چون كه او مدعی بود تیم ملی بانوان دو بار به همراه سرمربی های زن جام قهرمانی را بالای سر برده است حال چرا باید یك مرد هدایت تیم را در اختیار داشته باشد.

این صحبت ها در حالی از جانب یاری عنوان شد كه علی رعدی در نشستی با خبرنگاران ادعا كرد: این مورد فقط در ایران حاد شده است. نباید برای انتخاب سرمربی این همه حساسیت به خرج داد. من ۵ نفر را به صوفی زاده معرفی كرده ام. اینها باید در اردوهای تیم ملی حضور داشته باشند و بعد از آن سرمربی را پیشنهاد می كنم. تصمیم گیری در این زمینه با من نیست بلكه با فدراسیون است.
* حذف معترضان
به هر ترتیب اردوهای ملی در این شرایط و با این حواشی برگزار و تیم راهی تورنمنت روسیه شد. تورنمنتی كه سه شكست برابر تیم های اسپانیا، روسیه و پرتغال برای تیم ملی به همراه داشت. در كنار این مسائل چند تن از بازیكنان سرشناس همچون فرزانه توسلی، آرزو صدقیانی زاده و نسترن مقیمی هم به علت اعتراض به عدم پرداخت پاداش هایشان از اردو خط زده شدند. ادعایی كه البته رعدی آنرا رد و عنوان نمود آنها به علت عدم حضور در اردوها حذف شده اند و بعد از تورنمنت روسیه باردیگر از آنها دعوت خواهیم كرد.
* یاری گر ژاپنی ها
تورنمنت روسیه هم به پایان رسید و دیگر حتی خبری از اردوهای ملی و انتخاب سرمربی نشد. تیمی كه دوبار قهرمان آسیا شده و حال باید برای سومین بار از عنوان قهرمانی اش دفاع كند به حال خود رها شده است. سال آینده مسابقات قهرمانی آسیا شروع می شود و چشم لیلا صوفی زاده به تكرار قهرمانی است آن هم در شرایطی كه ژاپن حریف اصلی ایران به دنبال انتقام از ملی پوشان و كسب عنوان قهرمانی است. این خیال آسوده خانم نایب رییس بدون شك یاری گر ژاپنی ها خواهد شد تا قهرمانی از دست ایران بیرون برود.
* زمان در حال از دست رفتن است
صوفی زاده كه مدعی حضور مظفر در تیم ملی بوده است حتی موفق در حفظ او نبوده است، حاشیه های بسیاری در تیم ملی به وجود آورده و حتی در معرفی سرمربی و برگزاری اردوها ناكام است. اگر انتخاب سرمربی بر عهده كمیته فنی فوتسال است بهتر است خانم نایب رییس كمی در كنار سفرهای متعددش سرعت عمل بیش تری در معرفی سرمربی داشته و مبحث را پیگیری كند چون كه زمان در حال از دست رفتن است.


منبع:

1398/05/05
14:22:30
5.0 / 5
4371
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی