پیام كمیسیون صلح و ورزش به مناسبت روز ورزش برای صلح و توسعه

پیام كمیسیون صلح و ورزش به مناسبت روز ورزش برای صلح و توسعه به گزارش لوازم ورزشی كمیسیون صلح و ورزش كمیته ملی المپیك به مناسبت روز بین المللی ورزش برای صلح و توسعه پیامی صادر كرد.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، در پیام كمیسیون صلح و ورزش كمیته ملی المپیك بمناسبت روز بین المللی ورزش برای صلح و توسعه آمده است.
روز ششم آپریل از سوی سازمان ملل بعنوان روز بین المللی ورزش برای صلح و توسعه International Day of Sport for Development and Peace نامگذاری شده است و این روز فرصتی برای احترام به ارزش های مهمی است كه در واقع مبین روح واقعی ورزش هستند.
كمیته بین المللی المپیك با گرامیداشت این روز در نظر دارد توجه جهانیان را به امر «ورزش در خدمت توسعه و صلح» معطوف نماید. در واقع این رویداد جدید فرصتی برای جشن گرفتن و ارتقای ورزش بعنوان ابزاری نو و مؤثر جهت تغییر مثبت برای جامعه و افراد در سرتاسر جهان است و همانگونه كه روح ورزش با بی عدالتی و نابرابری متضاد است، ششم آپریل هم معنای زیبای ورزش كه دوستی، صلح و سلامت است را یادآوری می نماید.
متأسفانه سال جاری به علت شیوع كرونا مراسمی برگزار نگردید و ناگزیر برای پیشگیری از پیشروی این ویروس در خانه ماندیم. در این جاست كه نقش ورزش بعنوان مهمترین ابزار برای حفظ سلامتی به كمك بشریت آمده است.
در روزهایی كه ثروت و قدرت نمی تواند نجات دهنده جان انسان ها باشند، ورزش قدرتمندترین ابزار برای صحت جسمی و تقویت روحیه پایداری در میان مردم به حساب می آید.
در این راستا قهرمانان ملی بعنوان پرچمداران غرور و افتخار ورزشی هر كشور، توانستند با كمك های مادی و معنوی خود، پیشگام صلح، دوستی و سلامت در جوامع مختلف باشند.
در خاتمه امیدواریم این چالش بزرگ با كمترین صدمه بتواند زمینه پیشرفت و همبستگی و نزدیكی ملت ها به یكدیگر را پدید آورد.

1399/01/20
22:51:04
5.0 / 5
3419
تگهای خبر: المپیك , سلامت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی