انتقاد شدید دادكان:

وزارت ورزش با دلالی اساسنامه فدراسیون فوتبال را تنظیم كرده است!

وزارت ورزش با دلالی اساسنامه فدراسیون فوتبال را تنظیم كرده است! به گزارش لوازم ورزشی رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با اشاره به اینكه در جلسات تنظیم اساسنامه این فدراسیون حضور داشته و ایرادات فیفا به آن واقعیت دارد، اظهار داشت: این اساسنامه دست نویس تفكرات وزارت ورزش است!به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، محمد دادکان در مورد پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال و ایرادات فیفا به این اساسنامه که با تکذیب فدراسیون همراه بود، اظهار داشت: ما تکذیب را خوب یاد گرفته ایم! این واقعیت دارد. همین امروز که با شما صحبت می کنم در فدراسیون جلسه ای برای تغییر مجدد اساسنامه برگزار شده است. ببینید منشأ این کار کجا است.
اساسنامه فدراسیون دست نویس تفکرات وزارت ورزش است
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال تصریح کرد: خود من در جلسه تغییر اساسنامه بعنوان نماینده وزارت کار شرکت کردم. این اساسنامه در واقع دست نویس تفکرات وزارت ورزش است نه فدراسیون فوتبال.
رد ادعای معاون وزیر ورزش؛ خودم در جلسات بودم
دادکان درباره اینکه مهدی علی نژاد معاون وزیر ورزش دخالت این وزارتخانه را در تنظیم اساسنامه رد کرده است، خاطرنشان کرد: اصلاً چنین چیزی نیست. با صراحت می گویم. خود من در آن جلسه حضور داشتم. در آن جلسه اختلاف سلیقه هم بود. وزارت ورزش دارد این اساسنامه ها را تنظیم می کند بویژه برای فوتبال. این را می دهد به فدراسیون و می گوید روی آن کار کنید.
اساسنامه فدراسیون فوتبال با دلالی تهیه شده است
وی در ادامه با انتقاد از سیاست وزارت ورزش خاطرنشان کرد: خیلی راحت یکسری از پرسنل وزارت ورزش با دلالی گری این اساسنامه را تهیه کرده اند. من هم دو بار در این نشست بودم. وقتی دیدند صحبت هایی می کنم - که به مذاقشان خوش نمی آید - دیگر مرا دعوت نکردند.
دبیر فدراسیون فوتبال می گوید همه چیز خوب است
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که آیا این روند نتیجه ای هم خواهد داشت؟ تصریح کرد: نه؛ کار سختی است. کسی که دبیر کل فدراسیون فوتبال شده است (مهدی محمدنبی) می گوید همه چیز درست است و به خوبی انجام شد. چه کسی این اساسنامه را دید؟ ما هم صحبت می کنیم؛ چه کسی گوش می کند؟
وزارت ورزش رفتنی است
دادکان اضافه کرد: خیلی راحت می گویم. کل دولت فعلی ۶ ماه دیگر سر کار است و سپس جو جامعه می رود به سمت انتخابات. دوستان وزارت ورزش ماندگار نیستند و می روند مثل قبلی ها که نماندند و رفتند. خواهشا کاری برای پیشرفت فوتبال انجام بدهند. تغییر اساسنامه به وزارت ورزش ارتباطی ندارد. وزارت، آدم های خودش را برای این کار می گذارد؛ از آن بالا گرفته تا کارشناس و دلال ها.
۳۲ رأی باشگاه ها در مجمع فدراسیون کار وزارت ورزش است
وی با اشاره به اینکه در گذشته فقط دو مدیر عامل باشگاه در انتخاب رئیس فدراسیون نقش داشتند، اظهار داشت: یک روز برای انتخاب رئیس فدراسیون فوتبال در دوره خودمان دو مدیر باشگاه رأی می داد. امروز ۳۲ مدیر باشگاه رأی می دهند. این کار را فدراسیون فوتبال کرده است؟ خیر؛ این کار را وزارت ورزش می کند. شما باید اول به خاطر خدا و بعد به خاطر وجدان بیدار مردم کار کنید. ۳۲ مدیر باشگاه را برای انتخابات فدراسیون گذاشته اند که اگر مسؤلان فدراسیون با ۳۲ هیأت لابی کردند، وزارت هم بتواند با باشگاه ها لابی کند.
باشگاه فرهنگی ورزشی رئال مادرید نداریم!
به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، محمد دادکان در بخش دیگری از صحبت هایش درباره فرهنگ در ورزش و فوتبال و پسوند فرهنگی در باشگاه های ایران، اظهار داشت: فرهنگ مجموعه ای است که بیشتر از صد تعریف دارد و شامل آداب، رسوم، قوانین، دانش و … است. بعضی ها دارای مفهوم عام است و بعضی ها دارای مفهوم خاص. در هیچ کجای دنیا نمی گویند باشگاه فرهنگی ورزشی رئال مادرید یا بایرن مونیخ. آنجا فرهنگ جا افتاده است.
بودجه فرهنگی خرج بوقچی ها و هوچی گری می شود
وی که با رادیو جوان گفتگو می کرد، در پاسخ به این سؤال که یعنی پسوند فرهنگی از جانب باشگاه ها عوام فریبی است؟ اظهار نمود: خوشحالم که شما به من کمک می کنید! وقتی می آییم فرهنگ را کنار باشگاه می گذاریم چه کار فرهنگی انجام می دهیم که برایش بودجه ای را هم در نظر می گیریم. آن بودجه فقط خرج کسانی است که بوق بزنند و هوچی گری کنند و ضد تیم مقابل شعار بدهند. باشگاه ها باید لفظ فرهنگی را از سر در خود بردارند. چون اتفاقی در باشگاه نمی افتد. مدیر یک باشگاه دنبال بقای خودش و تیمش است.
دو مدیر تماس گرفتند و گفتند نمی توانیم سرمربی خویش را عوض کنیم
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در مورد اینکه اتاق فرهنگی باشگاه ها دست لیدرها و بوقچی ها است، تصریح کرد: در بیشتر از ۹۰ درصد باشگاه ها اینطور است. دو مدیر یکی از لیگ برتر و یکی از لیگ دسته اول آغاز این فصل با من تماس گرفتند و گفتند تیمشان دست تماشاگران است و می خواهیم مربی عوض نماییم ولی نمی گذارند. اگر بخواهید اسم هم می برم ولی الان نه که لیگ می خواهد شروع شود. حتی مدیر کارخانه با من تماس گرفته که چطور باید با اینها کنار بیاییم و راهکار شما چیست. وقتی فرهنگ در یک باشگاه معنا و مفهوم خاص خودش را ندارد می خواهید چه چیزی را در باشگاه داشته باشید؟ فرهنگی یدک کش باشگاه ها برای بهتر هزینه کردن در باشگاه و گرفتن بودجه است نه در جهت بهینه بلکه در جهت رفع روزمرگی خودشان.
اولین نفری بودم که بانوان را به ورزشگاه راه دادم
دادکان با اشاره به بحث حضور بانوان در ورزشگاه ها اظهار داشت: نخستین نفری بودم که پیش از آنکه فیفا این اطلاعیه ها را بدهد در سال ۲۰۰۵ و مقدماتی جام جهانی خانم ها را در بازی ایران و بحرین به ورزشگاه راه دادم. وقتی هم به دانشگاه آزاد رفتم در فینال لیگ بسکتبال بین مهرام و دانشگاه، خانم ها را راه دادم و مورد هجمه قرار گرفتم و شلوغ بازی هم شد. این حق بانوان است. نیمی از جامعه ما خانم ها هستند. همان روز هم دو دختر خودم را به سالن برده بودم.
برای ترس از محرومیت می گویند بانوان به ورزشگاه بیایند
وی درباره اینکه آیا بستر برای حضور بانوان در ورزشگاه فراهم است؟ اظهار داشت: چه کسی بستر را آماده کرده است؟ الان فیفا به ما فشار می آورد بانوان در ورزشگاه باشند. چه اشکالی دارد ولی وزارت ورزش آماده نیست. اینها برای ترس از محرومیت می گویند آماده هستیم. فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش برای ترس از محرومیت از فوتبال می گویند خانم ها به ورزشگاه بیایند آنهم گزینشی. عرف بین المللی می گوید نیمی از جامعه بانوان هستند که آنها هم باید با حضور در ورزشگاه هیجان خویش را تخلیه کنند.
فرهنگ در خون و گوشت و پوست و استخوان است
محمد دادکان در پاسخ به این سؤال که یعنی باید کلمه فرهنگی را از سر در باشگاه ها حذف کنیم؟ اظهار نمود: اگر این کار را نماییم، کار روتینی را انجام داده ایم. فرهنگ در خون و پوست و گوشت و استخوان آن جامعه است. راحت بگویم؛ الان می توانیم بگوییم آدمی را که می خواهند جراحی کنند باید بیهوشش کنند ولی اگر بخواهند از نظر وجدانی آن آدم را جراحی کنند باید بیدارش کنند. ما باید ببینیم سیاستمان کدام است. آیا می خواهیم جامعه را بیدار نماییم و روی وجدان آن کار کنیم؟ من قبلاً گفتم یک واژه مردم ما را عذاب می دهد. آنهم کلمه «متعهد به کار» است. یک واژه دیگر هم جدید آمده است به نام «حباب» مثل حباب سکه و دلار و … که می گویند خیلی زود می رود. این واژه ها را کنار بگذاریم.

1399/03/12
22:34:57
5.0 / 5
3023
تگهای خبر: بازی , باشگاه , بسكتبال , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی