در گزارش لوازم ورزشی مطرح شد

ورق خودرو تولید داخل گران تر از خارجی تمام می شود

ورق خودرو تولید داخل گران تر از خارجی تمام می شود به گزارش لوازم ورزشی دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو اظهار داشت: قرار بود به صورت هفته ای یك مرتبه یا دست كم ماهی یك مرتبه، ورق در بورس عرضه گردد، اما شاهدیم صورت نمی گیرد و معاملات در بورس دائماً لغو یا ابطال می شود.


به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، مازیار بیگلو در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه افزایش قیمت محصولات فولادی، خودروسازان را هم گرفتار مشکل کرده است و این روزها خودروسازان و قطعه سازان داخلی علاوه بر تداوم تحریم ها که تأمین مواد اولیه خارجی را با مشکل مواجه کرده، با مشکل دیگری یعنی تأمین مواد اولیه داخلی با قیمت های سرسام آور مواجهند، اظهار داشت: اولین مشکلی که در زمینه ورق خودرو وجود دارد، عرضه آن است و انگار قرار نیست این مشکل حل شود. وی تصریح کرد: پیش از این قرار بود به صورت هفته ای یک مرتبه یا دست کم ماهی یک مرتبه، ورق در بورس عرضه گردد، اما شاهدیم صورت نمی گیرد و معاملات در بورس دائماً لغو یا ابطال می شود.
وی بیان داشت: به نظر می آید فروشندگان ورق هم می دانند در صورت ابطال شدن معاملات می توانند در بازار آزاد با قیمت های بالاتری به کارگزاری ها بفروشند. وی ادامه داد: مبحث دیگر در این حوزه، مبنای قیمت گذاری ورق است که برپایه قیمت ارز و نرخ های جهانی انجام می شود و بنابراین افزایش قیمت بر مبنای نرخ دلار اتفاق می افتد. وی اظهار داشت: این روال که طبق قانون در حال انجام شدن است، ادامه دارد و هر چقدر در این حوزه فریاد می زنیم که این مورد قانون اشتباه است اما شنیده نمی گردد. دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو تصریح کرد: در این حوزه در حال تعامل با مجلس هستیم، اما هنوز بعنوان یک طرح کارشناسی در مجلس عرضه نشده است. وی اظهار داشت: شرایط بگونه ای است که اگر همین امروز و با نرخ های فعلی دلار ورق را از کشوری نظیر روسیه بخریم، با احتساب هزینه های حمل و نقل و غیره بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از آنچه در بورس کالا یا از کارگزاری ها در بازار عرضه می شود، ارزان تر تمام خواهد شد.اصلاح قیمت قطعاتبیگلو در ادامه در مورد اصلاح قیمت ها در قراردادهای بین خودروسازان و قطعه سازان، تصریح کرد: با توافقات انجام شده اصلاح قیمت ها شروع شده و قطعه سازان باید مدارک خویش را به شرکت های تأمین کننده ساپکو، سازه گستر و مگاموتور ارائه نمایند تا بر مبنای آن مدارک، اصلاح قیمت ها اتفاق بیفتد. وی بیان داشت: بر این اساس شرکت ها مابه التفاوت قیمت های اصلاح شده تا آخر تیرماه را دریافت خواهند کرد و اگر در ماه های بعد تغییرات عمده ای در نرخ مواد اولیه و ارز پایه اتفاق بیفتد، اصلاح قیمت ها مجدد صورت خواهد گرفت. وی اظهار داشت: نرخ ارز در نظر گرفته شده در این قراردادها بر مبنای میانگین نرخ ارز در هر یک از ماه های فروردین، اردیبهشت، خرداد و تیرماه خواهد بود. حالا از حدود یک هزار و ۲۰۰ قطعه ساز رسمی فعال در رده های ۱، ۲ و ۳ با جمعیت حدود ۵۵۰ هزار نفری، نزدیک به ۴۰۰ واحد تعطیل و نیمه تعطیل هستند. کل مطالبات زنجیره تأمین داخلی از خودروسازان به حدود ۳۲ هزار میلیارد تومان رسیده که بیشتر از ۱۴ هزار میلیارد تومان آن مطالبات معوق است.منبع:

1399/05/12
14:47:16
5.0 / 5
2474
تگهای خبر: تیم , شركت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی