سخنگوی سازمان ثبت احوال كشور خبر داد

نحوه صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی

نحوه صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی سخنگوی سازمان ثبت احوال كشور از آمادگی این سازمان برای صدور شناسنامه فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی ظرف مدت حداكثر ۳ روز بعد از تكمیل پرونده توسط دستگاه های امنیتی اطلاع داد.


سیف الله ابوترابی در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی، اظهار داشت: آئین نامه این قانون توسط دولت تصویب و به استانداری ها ابلاغ گردیده است؛ در حقیقت متولی این مورد استانداری ها هستند.
وی اضافه کرد: سازمان ثبت احوال در دو مرحله در این مورد پاسخگو است، نخست زمانی که مادر ایرانی که فرزند زیر ۱۸ سال دارد ادعا می کند ایرانی است و با تبعه خارجی ازدواج کرده است؛ در این مرحله استانداری از ما استعلام می کند که آیا این مادر ایرانی است یا خیر؟ که سازمان ثبت احوال بر مبنای پرونده هایی که داریم اظهارنظر می کند.
وی افزود: در مرحله بعدی بعد از استعلام وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه، پرونده تکمیل و تایید می شود و به سازمان ثبت احوال برای صدور شناسنامه داده خواهد شد.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در پاسخ به این سؤال که آیا تابحال شناسنامه ای برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی صادر گردیده است یا خیر اظهار داشت: تابحال صدور شناسنامه نداشتیم چون که این فرایند ۳ ماه زمان می برد درحالی که تابحال ۲۰ روز آئین نامه ابلاغ گردیده است.
وی تصریح کرد: دستگاه های امنیتی، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه دو مرجعی هستند که ۳ ماه فرصت دارند اعلام نظر کنند، بنابراین هنوز به مرحله ای نرسیده که پرونده ای به سازمان ثبت احوال داده شود؛ اما اگر پرونده ای به سازمان عرضه شود، حداکثر ظرف مدت ۴۸ ساعت یا سه روز شناسنامه صادر خواهد شد.
منبع:

1399/06/12
08:24:05
5.0 / 5
1816
تگهای خبر: تیم , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی