حناچی مطرح كرد

زلزله و سیل بحران اصلی شهر تهران

زلزله و سیل بحران اصلی شهر تهران شهردار تهران با اشاره به اینكه دو پدیده طبیعی زلزله و سیل بحران اصلی شهر تهران هستند، اظهار داشت: قطع شدن به موقع برق، گاز و آب از خسارت های احتمالی می كاهد.


به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، پیروز حناچی شهردار تهران در آئین رونمایی از بهره برداری از سامانه های سازمان مدیریت بحران با اشاره به اینکه سامانه اخطار سریع زلزله و پیشبینی یخبندان و فاز دوم پیشبینی و اخطار سیل امروز رونمایی می شود. اظهار داشت: دو بحران اصلی شناخته شده تهران، سیل و زلزله است. و در طول تاریخ هم از این دو پدیده طبیعی خسارات زیادی به تهران وارد شده است. وی افزود: شهر ری در روزگاری بیشتر از ۷۰۰ هزار نفر جمعیت داشته در اثر فعال شدن گسل ری بخش اعظمی از جمعیتش را از دست داده است و در دهه ۴۰ که تهران سیل های شدیدی را تجربه کرده است. شهردار تهران تصریح کرد: سامانه اخطار طبیعتاً این آمادگی را به وجود می آورد که وقوع حوادث قدری زودتر برای دستگاههای امدادی و زیربنایی مخابره شود، اظهار داشت: تجربیات نشان دهنده این است که قطع شدن بموقع برق، گاز و آب از خسارت های احتمالی می کاهد. وی ادامه داد: در هنگام وقوع زلزله ها می بینیم که خسارات و صدمه های پس از زلزله به علت عدم قطع گاز و برق و آب بیشتر از خسارات اولیه زلزله است. حناچی ابراز امیدواری کرد که سازمان مدیریت بحران از عدد ۲۶ حسگر اخطار به ۲۰۰ حسگر برسد تا انتقال اطلاعات دقیق تر باشد. وی ادامه داد: خوشحالم که در شرایط سخت تحریمی همکارانم رسیدگی به این مسئله مهم را فراموش نکرده اند. حناچی با اشاره به اینکه مبحث تاب آوری شهری یکی از موضوعات مهمی است که همه شهرهای دنیا در دستیابی به آن تلاش می کنند، اظهار داشت: شناسایی بحران ها محتمل برای شهرها در مورد تهران، که زلزله اصلی ترین آنهاست و سیل با عنایت به ۷ روده دره در کوهپایه البرز و یخبندان با عنایت به تغییرات آب و هوایی موضوعیت بیشتری پیدا کرده اند. شهردار تهران با اشاره به اینکه آمادگی در مقابل ۳ بحران از وظایف مدیریت شهری است اظهار داشت: در سال ۱۹۹۵ در دنیا در زمینه زلزله تحولی را در شیوه برخورد به وجود آور چون زلزله ۳۰ ثانیه ژاپن با ۷.۳ دهم ریشتر که زلزله ای شهری بود تعداد تلفات پس از زلزله با خود آن برابری می کرد و علیرغم آمادگی، ژاپنی ها غافلگیر شدند و پس از آن اتفاقات مهمی در دنیا رخ داد و تجربه کسب شد. وی در مورد آمادگی در مقابل سیل در شهر تهران هم تصریح کرد: اقدامات خوبی صورت گرفت، شاید نگرش تغییر کرده باشد اما سعی شده به ۳ کانال اصلی منتقل شود. وی خاطرنشان کرد: هفته گذشته هم اقداماتی در این حوزه صورت گرفت و در آینده هم ادامه دارد تا دیگر شاهد سیل های دوره ای نباشیم. حناچی اظهار داشت: سامانه اخطار زلزله مهم می باشد از آن جهت که امواج اولیه معروف به پی که خسارات کمتری دارند می توان آمادگی ایجاد نماید. وی با اشاره به اینکه بخشی از انتقال سوخت تهران از راه خطوط لوله انجام می شود و بعضی می گویند این سیستم را جمعش نماییم اما معتقدم جمع آوری آن عوارضی دارد و باید آمادگی داشته باشیم.
وی با تکیه بر اینکه نگه داری سیستم ها اخطار هم بحث مهمی است، اظهار داشت: امیدواریم با تغییرات مدیریت شهری این کار دنبال شود. شهردار تهران، مبحث یخبندان را هم مسئله مهمی برای تهران برشمرد که از راه این سنسورها زمینه ایجاد آمادگی را فراهم می آورد.

1399/08/17
13:12:31
5.0 / 5
1653
تگهای خبر: دستگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی