از ۳ میلیون موتورسیكلت در تهران تنها ۳۳ دستگاه معاینه فنی دارند!

از ۳ میلیون موتورسیكلت در تهران تنها ۳۳ دستگاه معاینه فنی دارند! به گزارش لوازم ورزشی استاندار تهران اظهار داشت: از سه میلیون موتورسیکلت مشمول دریافت معاینه فنی در تهران تنها 33 دستگاه معاینه فنی دریافت نمودند.


به گزارش لوازم ورزشی به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران اظهار داشت: در مورد مسئله تامین سوخت نیروگاه های استان تهران با توجه به این که نیمسال دوم سال یعنی در فصل پاییز و زمستان مصارف صنعتی و نیروگاه ها استفاده از گازشان نصف و یا قطع می شود معمولا از سوخت جایگزین استفاده می نمایند که به دلیلهای علمی این مساله می تواند سبب تشدید آلودگی هوا شود.
وی ادامه داد: امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا محدودیت های رفت و آمد اعمال شد و حجم ترافیک نسبت به سال قبل کاهش پیدا کرد. به همین دلیل تعداد روزهای ناسالم کمتری داشتیم اما باید هوشیاری و دقت بیشتری را در دستور کار قرار دهیم.
وی افزود: از مهر ماه پیگیر بودیم که تهران بعنوان کلانشهری قملداد شود که تا جای ممکن نیروگاه های آن با تامین سوخت گاز کمتر به سمت استفاده از سوخت های جایگزین حرکت نماید. به همین دلیل امروز مصوبه ای داشتیم که باتوجه به شرایط شکننده و ناپایدار تهران و با وجود پایداری هوا که غلظت آلایندگی را بیشتر می کند، شرکت ملی گاز و شرکت نفت نسبت به تامین گاز این صنایع اقدام نمایند و در صورتیکه این کار بهر دلیلی امکانپذیر نشود گازوئیل یورو۴ به این صنایع بدهد.
وی اشاره کرد: باید نیروگاه ها گزارش مکتوبی درباب استاندارد سازی و کاهش مصرف خود ارائه نمایند که نظارت و ارزیابی دقیقی در این عرصه صورت گیرد.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به لزوم انجام دقیق معاینه فنی خودرو ها اشاره نمود و اضافه کرد: ۶۶ مرکز معاینه فنی خودرو در تهران از دستگاهها و تجهیزاتی برخوردار می باشند که نسبت به سایر مراکز معاینه فنی باید ارجحیت داشته باشند. البته باید در صدور مجوزها شاخص ها بطور کامل در همه مراکز رعایت شود و همه مراکز تجهیزات لازم را تامین کنند.
وی ادامه داد: هم اکنون در تهران از سه میلیون موتورسیکلتی که مشمول معاینه فنی هستند تنها ۳۳ دستگاه معاینه فنی در تهران دریافت نمودند پس باید تمهیداتی برای رویت پلاک موتورسیکلت ها توسط دوربین های پلیس و اعمال نظارت دقیق آنها اتخاذ شود.
محسنی بندپی درباب رای دیوان عدالت اداری برای سن فرسودگی خودرو ها نیز اظهار داشت: شاید قصد دیوان عدالت اداری کمک به اشتغال باشد ولی خروجی این اقدام برای سلامت آحاد جامعه مناسب نمی باشد. به همین دلیل باید این مساله در شورای ترافیک استان تهران مورد ارزیابی، بررسی و تصمیم گیری قرار گیرد.
منبع:

1399/09/15
23:11:27
5.0 / 5
1522
تگهای خبر: تجهیزات , تیم , دستگاه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی