در گزارش لوازم ورزشی مطرح شد

رایزنی رئیس فدراسیون شنا برای برگزاری مسابقات انتخابی المپیك

رایزنی رئیس فدراسیون شنا برای برگزاری مسابقات انتخابی المپیك به گزارش لوازم ورزشی نایب رییس سابق واترپلو در فدراسیون جهانی اظهار داشت: رئیس فدراسیون شنای ایران در حال تلاش است تا اعضای فدراسیون جهانی را مجاب به برگزاری رقابت انتخابی المپیک کند.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، با شیوع کرونا و همه گیری آن، بزرگترین چالش تیم ملی واترپلوی ایران برای حضور در المپیک توکیو مبحث بازی های انتخابی این رویداد بود.
تیم والیبال قزاقستان مدعی است به علت قهرمانی در بازی های آسیایی باید بدون مسابقات انتخابی وارد المپیک توکیو شود و همین مبحث منجر به اعتراض ایران برای برگزاری رقابت انتخابی است.
خسرو امینی نایب رییس سابق واترپلو در فدراسیون جهانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت برگزاری رقابت های انتخابی المپیک اظهار داشت: هم اکنون تمام مسابقات متوقف است. برای رقابت های واترپلو در المپیک توکیو باید ۱۲ تیم مردان انتخاب شوند که فعلاً حدود ۷ تیم جواز حضور در المپیک را کسب کرده اند.
نایب رئیس سابق واترپلو در فدراسیون جهانی افزود: یکی از این رویدادها، رقابت ایران و قزاقستان برای تعیین تکلیف نماینده آسیا در المپیک توکیو می باشد. قزاق ها بسیار در حال اعمال نفوذ هستند تا بتوانند بدون انتخابی المپیک در بازی ها شرکت نمایند.
وی تاکید کرد: رضوانی رئیس فدراسیون شنای ایران در حال مکاتبات بسیاری است و به هیچ عنوان این خواسته قزاق ها را قبول ندارد و حتما باید مسابقه انتخابی بین ایران و قزاقستان برگزار گردد. همان گونه که می دانید ژاپن بعنوان میزبان در مسابقات حضور دارد و حال بحث بین حضور ایران و قزاقستان است و آنها مدعی هستند چون قهرمان بازی های آسیایی هستند باید بدون انتخابی وارد المپیک شوند.
امینی اظهارداشت: فعلاً نمی توان هیچ پیشبینی داشت. قزاق ها با عنایت به نماینده ای که در فدراسیون جهانی دارند، از نفوذ خود استفاده می نمایند اما این دلیل نمی گردد که آنها بدون برگزاری رقابت انتخابی وارد المپیک شوند. رضوانی در حال تلاش و رایزنی است و به فدراسیون جهانی اعلام نموده تیمی که در دو سال و نیم گذشته از قهرمانی اش از بازی های آسیایی گذشته، معلوم نیست وضعیتش چگونه است.
وی در انتها اظهار داشت: به غیر از واترپلو، وضعیت رقابت های شنا و شیرجه هم نامشخص است. حال با عنایت به واکسن کرونا باید ببینیم چه اتفاقی در ادامه رخ خواهد داد. رضوانی تلاش خویش را می کند تا اعضای فدراسیون جهانی را مجاب به برگزاری رقابت انتخابی کند. رشته های آبی هم می توانند مانند فوتبال و والیبال مسابقات خویش را با گرفتن تست کرونا و بدون تماشاگر برگزار کنند.

منبع:

1399/09/21
12:52:29
5.0 / 5
1204
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی