حبیب زاده:

برخی مسئولین به جای حل مشكل مردم در فكر خرید برج های لوكس هستند

برخی مسئولین به جای حل مشكل مردم در فكر خرید برج های لوكس هستند به گزارش لوازم ورزشی رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: برخی مسئولین به جای آنکه گرهی از مشکلات مردمی بگشایند، با یکدیگر بر سر خرید برج های لوکس تهران رقابت میکنند.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، افشین حبیب زاده در دویست و پنجاه و هفتمین جلسه شورا در نطق قبل از دستور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سخنرانی ۲۶ آذر که حول محور منافع ملی، اهداف ملت و اتحاد ملی بود، اظهار داشت: بنا به رهنمود رهبر انقلاب، «مسئولان نباید اتحاد و هم صدایی مردم را از بین ببرند و ملت را تکه تکه کنند، بلکه باید با همکاری با یکدیگر اتحاد ملی را حفظ و تقویت کنند». ایشان پیش تر هم به مناسبت های دیگر این هشدارها را به مسؤلان داده بودند که مبادا با منفعت طلبی های سیاسی یا تحریک گسل های قومی و محلی، در زمین دشمن بازی کرده و منافع ملی را قربانی کنند.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اعلان اینکه برپایه بیانات رهبری در این روزگار تحریم، کشور احتیاج به تقویت بنیه اقتصادی و سیاسی در درون خود دارد و این مهم جز با یک دستور کار و یک آرمان ملی که مافوق همه تمایلات جناحی و حزبی و محلی و شخصی باشد، محقق نمی گردد، اظهار نمود: توسل برخی صاحبان قدرت به منافع خاص گروهی، جناحی، ایدئولوژیکی، قومی و مانند آنکه در تخالف با ایثار و خدمت گزاری بی منت و بی سروصدا و صادقانه برای کشور باشد، نابخشودنی است. به همین علت هم رهبری در بیانات هفته گذشته، با بیان موضعی اساسی، حمایت خود از مسؤلان را مشروط به پایبندی به «اهداف ملت» عنوان کردند.
وی افزود: یک ملت، یک مجموعه اهداف و منافعی دارد که نه تقسیم پذیر است و نه می توان به هر بهانه ای عده ای از اعضای ملت را از آن محروم کرد. همچون نوری است که بر سر همه آحاد ملت می تابد و زن و مرد و شیعه و سنی و غنی و فقیر و غیره را بدون توجه به جغرافیای سکونت به یکسان بهره مند می کند. ملت کهن سال ایران هم که از دیرباز در این خطه از جهان ماوا گزیده، در تاریخ بلند و پرافت وخیز خود، منافع و آرمانی داشته و دارد و شایسته دستیابی به آنست.
نایب رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه ملت ایران حق دارد اقتصادی قوی و درآمد سرانه ای بالاتر از کشورهای منطقه داشته باشد، افزود: مردم ایران حق دارند واجد نظام سیاسی-اداری سالم و دور از فساد که پاسخگوی هر ریال آن است باشند. آنها حق دارند کشورشان صنعتی شده و صادرات گسترده ای به جهان داشته باشند. حق دارند اقتصاد کلان باثباتی همراه با رشد پیوسته داشته باشند؛ حق دارند از شغل آبرومند و تأمین اجتماعی قدرتمند و آرامش برخوردار باشند تا برای آینده خود و فرزندانشان برنامه ریزی کنند.
وی اضافه کرد: مردم ایران حق دارند که از فرهنگ ملی و میراث فرهنگی فاخرش بعنوان عناصر هویت بخش و شالوده قدرت نرم کشور حراست شود؛ حق دارند بعنوان ملتی ریشه دار با تاریخ و موقعیتی استثنایی، صاحب پرستیژ بین المللی باشند. اگر تابحال به اینها نرسیده که با کمال تأسف به صورت کامل نرسیده است، باید مسؤلان ناکارا و ناپایبند به این اهداف ملی را مورد پرسش قرارداد.
حبیب زاده تصریح کرد: هشدارهای صریح مقام معظم رهبری دلالت بر این حقیقت دارد که آنچه میان مردم و مسؤلان شکاف می اندازد، آنچه منافع و اهداف ملت را قربانی می کند، از درون مردم بیرون نمی آید بلکه دقیقاً از جانب مسئولانی است که به منافع و اهداف ملت پایبند نیستند و موقعیت و توان خویش را به جای انجام وظیفه ذاتی شان، که خدمت بی شائبه به کشور و ملت است، صرف منفعت طلبی سیاسی و اقتصادی و خویشاوندی و قومی و جناحی می کنند.
رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با اعلان اینکه مردم آنقدر آگاه و تیزبین هستند که تظاهرها و نمایش های توخالی اصحاب قدرت را باور نمی کنند اما به خاطر منافع کشور در وضعیت خطیر کنونی ترجیح می دهند از حق اعتراض خود بگذرند، اظهار داشت: اگر مردم اغلب در مقابل مفاسد و ناکارایی و بی ثمری برخی مسؤلان سکوت می کنند، دلیل بر فراموشی یا بی اطلاعی آنان نیست، بلکه از روی نجابت است. آنان وضعیت وخیم کشور در هنگامه تحریم ها و فشارهای خارجی دشمنان ایران را می بینند و در عمل، به خاطر کشور هم که شده، به مسؤلان فرصت جبران می دهند.
وی افزود: افسوس که امروز شاهد برخی مسئولانی هستیم که صدای نجابت مردم را نمی شوند و به جای جبران مافات، در منافع شخصی و گروهی خود غرق شده اند. به جای آنکه گره ی از مشکلات مردمی بگشایند که بر اثر بی برنامگی و بی لیاقتی داخلی و تحریم ها و خصومت های خارجی، زیر بار دشواری های بیش از پیش کمر خم می کنند، با یکدیگر بر سر خرید برج های لوکس تهران رقابت می کنند یا ثروت بادآورده و فرزندان خویش را به کشورهای بیگانه می فرستند تا زندگی بهتری برای خود به خرج همین مردم نجیب و گرفتار فراهم آورند تا گرفتار آینده ای نشوند که خود برای انبوه اقشار صدمه پذیر مردم ایران رقم زده اند. این سبک زندگی لوکس در قیاس با معیشت و سبک زندگی اکثریت شهروندان، نشان دهنده شکافی است که کمتر تاریخ این مرزوبوم به خود دیده است.
رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران با اعلان اینکه اقشار فرودست هر روز بیشتر از پیش به تنگدستی فرو می افتند و طبقه متوسط همچون برفی در مقابل آفتاب تموز آب و گرفتار تنگدستی می شود، اظهار داشت: هزینه های سرسام آور مسکن، نه تنها رؤیای خانه دار شدن اغلب شهروندان را کان لم یکن ساخته، که رهن و اجاره مسکن را هم برای بسیاری کابوس کرده است. در مقابل، شماری منازل و برج های لوکس در کوچه پس کوچه های الهیه، نیاوران، زعفرانیه و برج هایی چون چناران و رولکس و آلتون کورت و رومارزیدنس که گوی سبقت از کاخ ها و عمارات گذشتگان می رباید. نفس وجود این برج های لوکس محل ایراد نیست؛ ایراد آنجاست که بر اثر برنامه ریزی ها و عملکرد پراشکال و گاه پرمفسده، جزایری لوکس در بین دریایی از فقر و مشکلات اقتصادی پدید آمده است و شگفتا که برخی مسؤلان ما که مردم را به ترک ظواهر دنیوی و به ساده زیستی اندرز می دهند و تظاهر می کنند، زندگی در این جزایر کوچک آرامش را ترجیح می دهند.
حبیب زاده با تاکید براینکه با تداوم این وضع، آن آرامش هم ماندنی نیست، اشاره کرد: عین مسئولیت ناپذیری است اگر بپنداریم این شکاف های حاد که محصول عملکرد مسؤلان است، صبر مردم را لبریز نخواهد کرد. احتیاج به بازبینی اساسی در عملکردها و نگرش ها در سطح سیاسی و اقتصادیست. راه را مقام معظم رهبری به ما نشان دادند که همانا اتحاد ملی، پایبندی به اهداف ملت و اجماع قوای حکومتی برای دستیابی به اهداف ملی است.
رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر افزود: همانطور که از نظرات ایشان و مردم ایران برمی آید، زمانه دعواها و رقابت های بی نتیجه به سرآمده است. حالا اصلاحات واقعی در گروِ این اجماع است. اجماع بر سر اصلاح رویه ها، مناسبات و نگرش ها، و بازگشت به منافع و آرمان های ملت. این اجماع، شرط لازم برای قوی شدن است، برای چیره شدن بر دشواری ها، برای اصلاح سیاست ها و ساختن کشوری مرفه و قدرتمند که به سادگی در مقابل خصومت ها و دسیسه های خارجی صدمه پذیر نباشد. همانطور که رهبری فرمودند، «ما باید در همه عرصه ها همچون اقتصاد، علم و فناوری و دفاعی قوی شویم چون تا قوی نشویم دشمنان از طمع، تعرض و تجاوز دست بر نخواهند داشت».
حبیب زاده با تاکید بر اینکه اتحاد ملی با اجماع سیاسی در سطح متولیان حکومتی و قوای مملکتی باید آغاز شود، اظهار نمود: مردم ایران و فرهنگ ایرانی در دیرباز اتحاد ملی خویش را حفظ و حراست کرده و در همین سال گذشته، چه در ماجرای ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی که اقشار مختلف مردم آنرا محکوم کردند، چه در رجزخوانی اخیر یکی از رؤسای دولت همسایه که آحاد مردم ایران، یک صدا، با نمایش آگاهی ملی خودجوش خود، چشم طمع به خاک پاک کشور را کور کردند، وحدت بر سر کلمه ایران را نشان داده اند. حالا وقت مسؤلان است که تغییر رویه دهند و به مردم بازگردند.
وی اشاره کرد: قوای حکومتی و محافل صاحب قدرت فائقه در نظام سیاسی و تصمیم گیری کشور، باید بر سر اصلاح مناسبات قدرت اجماع کنند و در راه ریشه کن کردن سرطان فساد، کوتاه کردن دست انحصارها در بازار و عرضه کالاها، رفع ناکارایی گسترده دستگاهها بخصوص در حوزه کارهای اقتصادی، تقویت جامعه مدنی و بخش خصوصی که موتور محرک رشد و توسعه و رفاه اقتصادی می باشد، گام بردارند. منافع و اهداف ملت، بالاتر از اهداف و آرمان های سیاسی و جناحی است، چه این اهداف سیاسی وادادگی و کرنش در مقابل بیگانگان و مداخلات دشمن باشد، چه شاخ وشانه کشیدن دائمی برای دنیا و قربانی کردن منافع کشور در تنش با جهان. هیچ ایرانی وطن پرستی حاضر نیست که مسؤلان کشورش حافظ منافع کشوری دیگر، دور یا نزدیک، غرب یا شرق، باشد. تنها ضابطه در روابط خارجی ما باید همانا منافع ملی باشد و بس.
عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر در بخش دیگری از نطق خود اظهار داشت: باید به این حقیقت ناگزیر توجه داشت که قدرت ذاتاً فساد می آورد و صاحب قدرت در مقابل وسوسه های قدرت صدمه پذیر است. تنها راه گریز از آلوده شدن، ایجاد امکانات نظارتی و شفافیت در عملکردهای سیاسی، اجرایی و مالی است. برای این منظور باید سازوکار قانونی فراهم گردد که هرگونه فعالیت مسؤلان و صاحب منصبان در سطوح مختلف حکومتی، تحت نظارت سازمان های عمومی و مدنی قرار گیرد تا سره از ناسره شناخته شوند، تا اگر مسئولی از صراط مستقیم منافع ملت راه کج کرد و رو به منافع خاص جناحی، محفلی، قوم گرایی و شخصی نهاد، در پیشگاه قانون و افکار عمومی حساب پس دهد.
حبیب زاده با اعلان اینکه یکی از ابزارها و شیوه های مهم مشارکت دادن مردم در حوزه نظارت، تصمیم گیری و اجرا، انتخابات ها در سطوح سراسری و محلی است، اظهار داشت: اجماع مسؤلان و اصحاب قدرت زمانی به اتحاد ملی کمک می نماید که در امتداد مصالح ملی و عمومی باشد و مردم را به مشارکت در تصمیم گیری و نظارت بر مسؤلان فرابخواند.
وی درباب الزامات تحقق این مهم اظهار داشت: ماهیت اجماع صاحبان قدرت، باید ملی باشد نه اینکه برای حفظ قدرت در محدوده کوچک خود، اجماع بر تنگ تر شدن حلقه مشارکت عمومی کنند، تا مبادا قدرت و تسلط جمعی اندک با چالش مواجه شود. از طرف دیگر ضروری ست احزابی ملی با مرامنامه های ملی و آمادگی برای پاسخگویی وارد صحنه شوند، احزابی که فارغ از تعلقات محلی، قومی، بخشی، و عقیدتی، برنامه هایی برای تأمین منافع کشور و بهبود وضع مردم و توسعه صنعتی و اقتصادی عرضه دهند؛ و در آخر اینکه اجماع بر تفکیک سیاست از اقتصاد و گذار از اقتصاد دلالی و رانتی و سیاست زده کنونی که مشحون از فساد، مداخلات دولتی، توزیع رانت و ناکارایی است، به اقتصادی که در آن دولت نقش قانون گذار، ناظر و مشوق رشد صنعتی و صاحبان صنایع بخش خصوصی، داوری و تنظیم روابط کار، و تأمین نیازهای اساسی بخصوص قشر فرودست را داشته باشد.
رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با اعلان اینکه همین منطق به اجماع و سازوکار انتخابات و مشارکت در سطوح محلی و شوراها و شهرداری ها هم قابل تعمیم است، افزود: ضرورت شفافیت و اجماع را باید هم در سطح کشوری لحاظ کرد و هم در سطوح محلی و شهری. مشارکت دادن مردم در قدرت، در نظارت و تصمیم گیری در سطح محلی هم ملزوماتی همچون آموزش ها و تشویق مردم به همکاری برای مشارکت و نظارت بر تأمین مصالح عموم شهروندان در سطح محلی، تعهد به ارزش های والای مشارکت و منافع عمومی فارغ از تعلقات قومی و خویشاوندی و شخصی دارد.
حبیب زاده افزود: از دیگر الزامات این امر این است که میان شوراها و شهرداری ها با متولیان دولتی و حکومتی که وظایفی به موازات وظایف و کارکردهای شوراها و نهادهای شهری در زمینه برنامه ریزی و توسعه دارند، اجماع صورت گیرد و کارکردهای نهادهای دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی در سطح محلی تفکیک و تأمین مالی نهادهای شهری و روستایی از محل منابع عمومی و مشارکت بخش خصوصی برای برنامه ریزی و عرضه خدمات عمومی شفاف شود.
وی در آخر اشاره کرد: حرکت در راه گام دوم انقلاب بر مبنای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب بر ضرورت اتحاد ملی برای تأمین منافع و اهداف ملت، نیازمند اجماع اصحاب قدرت و مسؤلان بر اصلاحات جدی برای رفع فساد، ناکارایی، و شکاف میان مسؤلان و مردم است و بازگشت به این امر که اصل اول در همه چیز باید ایران باشد.


منبع:

1399/09/30
13:48:42
5.0 / 5
1174
تگهای خبر: آموزش , بازی , برنامه , برند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی