دارنده مدال برنز المپیك:

بهتر بود آزادكاران بیشتری به صربستان اعزام می شدند

بهتر بود آزادكاران بیشتری به صربستان اعزام می شدند دارنده مدال برنز کشتی آزاد بازی های المپیک 2012 لندن معتقد می باشد بهتر بود یک تیم کامل و یا نفرات بیشتری در جام جهانی 2020 صربستان به میدان می رفتند.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، اواسط ماه گذشته بود که کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد تصمیم گرفت، رحمان عموزاد و امیر محمد یزدانی را بعنوان نمایندگان اوزان ۵۷ و ۶۵ کشتی آزاد ایران به جام جهانی ۲۰۲۰ صربستان اعزام کند، اما بعد از چند روز اعلام گردید یزدانی به سبب تست مثبت کرونا شرایط حضور در رقابتهای جهانی را ندارد. بنا بر این رحمان عموزاد تنها ملی پوش ایران بود که به همراه عباس حاج کناری مربی تیم ملی کشتی آزاد راهی صربستان شد. ثمره این اعزام نیز در نهایت یک مدال برنز و کارنامه قابل قبول برای عموزاد بود که جانانه جنگید و نشان داد انگیزه بالایی برای تثبیت جایگاهش در وزن ۵۷ کیلوگرم دارد.
اما اعزام تنها یک ملی پوش به رقابتهای جام جهانی صربستان در صورتیکه مدتی پیش از این پیکارها، شاهد برگزاری رقابتهای انتخابی در اوزان دهگانه بودیم، موجب ابهام و حتی انتقاد بعضی از اهالی کشتی شد.
یکی از همین منتقدان، احسان لشگری ملی پوشان اسبق کشتی آزاد ایران بود که مدتی است در زادگاهش یعنی شهر قزوین مشغول مربیگری و سازندگی در کشتی است.
وی که افتخارات پر برخی از جمله مدال برنز المپیک ۲۰۱۲ لندن و برنز رقابتهای جهانی ۲۰۱۳ بودابست را در کارنامه دارد با حضور در یک گفتگوی تلویزیونی با انتقاد از این مساله اظهار داشت: «اگر قرار بود یک یا دو نفر را به جام جهانی بفرستیم، اصلاً چرا انتخابی برگزار شد؟ آن زمان هم مشخص بود که به هر شکل مسابقه ای در صربستان برگزار می گردد که همه دیدم از رقابتهای جهانی به جام جهانی تغییر نمود. پس ما می توانستیم نفراتی مثل امین طاهری یا امیرحسین زارع را هم اعزام نماییم.»
لشگری اضافه کرد: «احساس می کنم نخواستیم لیگ ما شکلش تغییر کند و بچه ها را به جام جهانی نفرستادیم. درحالیکه هم کشتی گیر و هم مربی باید میدان ببینند. مربی هم مدت طولانی از مسابقه رسمی دور باشد، مثل کشتی گیر استرس می گیرد. درحالیکه مسابقه دیگری تا گزینشی المپیک نداریم، به نظرم خوب بود بچه ها با تعداد بیشتری در صربستان کشتی می گرفتند و برد و باختش اصلاً مهم نبود. البته من از فدراسیون کشتی تشکر می کنم که لیگ را در این شرایط کرونا برگزار کردند و از نظر مالی به کشتی کمک شد، ولی چون بیشتر جنبه تبلیغاتی داشت، می شد زمان آنرا جلو و عقب می کردند تا بچه ها در صربستان کشتی بگیرند.»

1399/10/07
19:35:15
5.0 / 5
1604
تگهای خبر: المپیك , بازی , برد و باخت , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی