هیچ حذفی صورت نگرفته؛

كمیته ملی المپیك قبلا هم عضو مجمع فدراسیون فوتبال نبوده است

كمیته ملی المپیك قبلا هم عضو مجمع فدراسیون فوتبال نبوده است به گزارش لوازم ورزشی فدراسیون فوتبال درباره مطالب منتشره در رسانه ها پیرامون عدم عضویت کمیته ملی المپیک در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال توضیحاتی ارائه نمود.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، بعد از تغییراتی که اساسنامه فدراسیون فوتبال صورت گرفت، کمیته ملی المپیک با استناد به این مورد که این کمیته از حضور در مجمع انتخابات این فدراسیون حذف گردیده است، به فدراسیون بین المللی فوتبال شکایت نمود که متعاقباً اینفانتینو به این اعتراض پاسخ داد.
پس از این رفت و برگشت نامه نگاری فدراسیون فوتبال با انتشار اطلاعیه ای به موضع کمیته ملی المپیک پاسخ داد. متن این توضیح به شرح زیر است:
۱- کمیته ملی المپیک به باعث اساسنامه قدیمی فدراسیون هم عضو مجمع عمومی فدراسیون فوتبال نبوده است. ازاین رو طرح این مورد که کمیته ملی المپیک از عضویت مجمع عمومی خارج شده است از اساس اشتباه است و این کمیته اصولاً عضو مجمع عمومی نبوده که متعاقباً از عضویت خارج شده باشد.
۲- آنچه فیفا در نامه مورخ ۲۲ دسامبر ۲۰۲۰ به کمیته ملی المپیک پاسخ داده با آنچه در رسانه ها مطرح شده متفاوت می باشد.
فیفا در پاسخ به درخواست کمیته ملی المپیک عنوان کرده که فدراسیون فوتبال ایران می تواند ناظرانی را بدون حق رای و بدون حق اظهار نظر به مجمع عمومی دعوت کند.
۳- آنچه مشخص است فدراسیون فوتبال هیچ گونه اجبار و تکلیفی در اینباره ندارد و آنچه فیفا پاسخ داده صرفا اشاره به اختیاری است که مجمع عمومی فدراسیون بر مبنای اساسنامه دارا می باشد و مستلزم طی مراحل قانونی و تشریفات مقرر در اساسنامه است.


منبع:

1399/10/14
01:08:45
0.0 / 5
1272
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی