رای نهایی بزودی اعلام می شود؛

فشار كمیته بین المللی المپیك به اتحادیه جهانی برای تعلیق ایران

فشار كمیته بین المللی المپیك به اتحادیه جهانی برای تعلیق ایران لوازم ورزشی: نایب رئیس فدراسیون كشتی ایران اظهار داشت: پرونده تعلیق كشتی ایران و محرومیت كشتی گیر و مربی وی، بزودی تعیین تكلیف می گردد.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، حمید بنی تمیم با بیان این مطلب اظهار داشت: بعد از اینكه مذاكرات اولیه رسول خادم با لالوویچ از رئیس اتحادیه جهانی كشتی، منجر به جلوگیری از اعلام مستقیم رای و عرضه مبحث علیرضا كریمی، مربی وی و محرومیت ایران از حضور درمسابقات بین المللی به كمیته اخلاق و انضباطی فدراسیون جهانی شد، دور دوم مذاكرات نیز، اواخر این هفته در سوئیس برگزار گردید.
بنی تمیم خاطرنشان كرد: بدلیل ورود جدی و مستقیم كمیته بین المللی المپیك و پیگیری این مورد با استفاده از اتحادیه جهانی كشتی، این اتحادیه، ملزم به تعیین تكلیف فوری و قانونی مبحث شده است.
بنی تمیم تصریح كرد: علیرغم فشارهای سیاسی و اجرایی موجود، در دور اول مذاكرات مبحث ارجاع پرونده كشتی ایران به كمیته اخلاق و امور انضباطی در واقع امتیاز تعاملات دیپلماتیك ایران بود، كه از این طریق، اتحادیه فرصتی به ایران داد كه برای عرضه راه حلی در این باره استفاده كند. فدراسیون ایران در محدوده زمانی مذكور تا دور دوم مذاكرات كه اواخر این هفته صورت گرفت، تمام توان دیپلماتیك خویش را برای عرضه راه حلی موثر كه از تعلیق كشتی ایران جلوگیری كند، بكار برد.
وی ادامه داد: اما بدلیل شفافیت مستندات موجود و هم پیگیری كمیته بین المللی المپیك با استناد به مستندات مشابه این موضوع، از حدود سیزده سال قبل تا كنون، مبحث تعلیق كشتی ایران و محرومیت كشتی گیر و مربی بقوت خود باقی ماند. در نهایت در مذاكرات دور دوم، به دشواری زمان محدود دیگری نیز، برای پیدا كردن راه حلی قابل قبول، برای عرضه به كمیته بین المللی المپیك و سایر سازمانهای بین المللی ذیربط بدست آمد. اما به علت حساسیت بالای این مورد برای كمیته بین المللی المپیك، تعلیق كشتی ایران و محرومیت كشتی گیر و مربی وی، در اتحادیه جهانی كشتی به جریان افتاده است و تصمیم نهایی در این زمینه بزودی اعلام خواهد شد.
وی در انتها اظهار داشت: فدراسیون ایران با تمام توان، از ظرفیت دیپلماسی خود برای كاهش این جرایم بطور قطع استفاده خواهد كرد، اما با عنایت به ورود مستقیم IOC و فشارهای بالادستی موجود، بطور قطع این مورد فراتر از تعاملات كشتی ایران و اتحادیه جهانی كشتی است، و باید در سطح كلان مدیریت داخلی و خارجی كشور تعیین تكلیف شود، چون در این خصوص صرفا بحث ورزش و كشتی مطرح نیست. كشتی ایران با بهره مندی از نفوذ خود در اتحادیه، توانسته دو نوبت زمان بگیرد. اما مبحث در سطح بین المللی آن، بسیار فراتر از حوزه كشتی است.

1396/10/01
14:09:23
5.0 / 5
4872
تگهای خبر: المپیك , فدراسیون , كشتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی