در گزارش لوازم ورزشی عنوان شد؛

اقدامات ستاد ملی مبارزه با دوپینگ برای كنترل دوپینگ وزنه برداران

اقدامات ستاد ملی مبارزه با دوپینگ برای كنترل دوپینگ وزنه برداران به گزارش لوازم ورزشی قائم مقام ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ضمن اشاره به اقدامات این ستاد در ارتباط با کنترل دوپینگ وزنه برداری اشاره کرد: هیچ نمونه ای در ایران نگهداری نمی گردد.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری طی روزهای گذشته صحبت هایی در خصوص ابهام در ارتباط با وضعیت کنترل دوپینگ وزنه برداری توسط ستاد ملی مبارزه با دوپینگ مطرح کرده بود.
در همین رابطه فرزاد شارکی قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در گفتگو با خبرنگار مهر گزارشی از اقدامات اخیر برای نمونه گیری از وزنه برداران ارائه کرد.
وی در این رابطه اظهار داشت: به اطلاع می رساند که از ورزشکاران رشته وزنه برداری مجموعاً ۷۹ نمونه گرفته شده است. از این تعداد ۴۲ نمونه گیری در دو ماه اول سال میلادی انجام شده که همه نتایج دریافت شده است.
شارکی افزود: تعداد ۲۷ ورزشکار وزنه برداری در آذر ماه ۹۹ و طی روزهای ۱۵، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ این ماه مورد نمونه گیری قرار گرفتند که این کیت ها در روز ۲۶ آذر به مقصد آزمایشگاه ارسال شده ولی هنوز نتیجه آنالیز آزمایشگاه اعلام نشده است.
قائم مقام نادو ایران اشاره کرد: ۱۰ ورزشکار در روز ۲۵ دی مورد نمونه گیری قرار گرفتند که این کیت ها در روز ۷ بهمن به مقصد آزمایشگاه ارسال شده است.
شارکی با تاکید بر اینکه هیچ تستی در ایران نگهداری نمی گردد اظهار داشت: ستاد ملی مبارزه با دوپینگ از چند هفته پیش نمونه های دریافتی از ورزشکاران را به صورت هفتگی (سه شنبه هر هفته) برای آزمایشگاه طرف قرار داد (آلمان) ارسال می کند. دلیلی برای نگهداری نمونه ها در کشور وجود ندارد. نمونه ها بطور کامل ارسال می شود و به محض دریافت نتایج بررسی و مدیریت آن در دستور کار قرار می گیرد.


منبع:

1399/11/13
14:54:43
0.0 / 5
1175
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی