نظریان در پاسخ به مهر:

اسكی به هیچ فرد خاصی تعلق ندارد

اسكی به هیچ فرد خاصی تعلق ندارد به گزارش لوازم ورزشی رئیس فدراسیون اسکی اظهار داشت:  فدراسیون اسکی به هیچ فرد خاصی تعلق ندارد و تیم ملی برای همه است و برای ورود هیچ ورزشکاری ممنوعیتی نداریم.عباس نظریان بامداد امروز چهارشنبه در نشست خبری فدراسیون اسکی در جمع خبرنگاران در مورد برنامه های این فدراسیون در توسعه اسکی بخصوص در بخش قهرمانی اظهار داشت: با سابقه ای که در این رشته داریم برای قهرمان شدن در ورزش نیازمند عناصر مختلفی هستیم و بحث زیرساخت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. ما دارای ظرفیت و پتانسیل خاصی هستیم که شاید امکانات برخی کشورها را نداشته باشیم اما از لحاظ زیرساختی شرایط بدی نداریم.
وی اضافه کرد: شاید مهم ترین چالش ما تجهیزات پیست های اسکی است و سبب شده تا ایمنی پیست ها تحت شعاع قرار بگیرد و شاید مهم ترین مولفه ورزش حفظ سلامت و ایمنی است. تحریم ها بخصوص در یک دهه اخیر برای ورود اجناس و کالاها مشکلاتی به وجود آورده و در تلاش هستیم در یک بازه زمانی زیرساخت ها را نوسازی نماییم.
رئیس فدراسیون اسکی افزود: وقتی به ورزش ژاپن، کره جنوبی و قزاقستان در آسیا رجوع می نماییم می بینیم بیشتر از یکصد پایگاه برای تمرین دارند و رقابت با آنها کاملاً نابرابر است اما ناامید نیستیم و تمام تلاشمان این است که از بخش خصوصی کمک بگیریم.
وی اضافه کرد: فدراسیون اسکی با دو جامعه کاملاً متفاوت روبرو است یک جامعه برای اوقات فراغت به اسکی می آیند و دومی زندگی و اشتغالشان در اسکی است. ازاین رو در بحث قهرمانی در کوتاه مدت به دنبال استفاده از ظرفیت های موجود هستیم و با تقویم از قبل تدوین شده جلو می رویم و با برنامه جوانگرایی تیم ها با کمک بخش خصوصی به دنبال توسعه همگانی و قهرمانی هستیم.
نظریان خاطرنشان کرد: من معلم هستم و نگاهم دانشگاهی و آموزشی است و خیلی به سایرین نگاه نمی کنم. من شعاری را در کل دوره تبلیغات گذاشتم که فرصت و پاسخگویی برای همه می باشد. در یک ماه گذشته با بیشتر از صد نفر از جامعه اسکی تماس گرفتم و شخصاً آنها را به فدراسیون دعوت کردم چون که روحیه من کمی متفاوت می باشد. این فدراسیون متعلق به هیچ شخصی نیست و متعلق به همه است. ضمناً قاعده من مکتوب است و از همه دوستانی که فکر می کنند می توانند به اسکی کمک کنند حمایت می کنم.
وی خاطرنشان کرد: پس از بازگشت تیم های ملی در نشست با کمیته های مختلف اسکی ان شاالله جمع بندی خواهیم داشت و انتخابی های بعدی تیم ملی با شرایط جدیدتر پیش می رود و از سرمایه ها به نحو مطلوب استفاده می نماییم.
نظریان در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص اینکه جای خالی محمد کیادربندسری و حسین ساوه شمشکی در تیم ملی دیده می شود و آیا محدودیتی برای حضور آنها وجود دارد اظهار داشت: فدراسیون به هیچ فرد خاصی تعلق ندارد و تیم ملی برای همه است و برای ورود هیچ ورزشکاری هیچ ممنوعیتی نداریم. هر ورزشکاری می تواند خودش را به نمایش بگذارد و همه می توانند در مسابقات حضور پیدا کنند. تلاش می نماییم از این به بعد طوری باشد که همه را ببینیم و از همه ظرفیت ها استفاده گردد.
وی افزود: برای من افرادی که به هر شکلی مسئولیتی دارند بسیار ارزشمندند. من بعنوان رئیس فدراسیون و دبیر و سایر افراد همه باید ارزش و احترام بگذاریم و در قالب خود باشیم. اگر گاهی برخی اتفاقاتی رخ می دهد که ورزشکاری به تیم ملی دعوت نمی گردد همه شاخص ها فنی نیست. همه ما باید در قالب فرصتی که داده می شود فعالیت نماییم و همه در بخش قلمرو خودمان فعالیت نماییم. ما شاخصهای انتخابمان در رتبه اول توانمندی و رنک و رتبه است اما برای دیگر شاخص ها هم باید به توسعه فرهنگ قهرمانی کمک کرد. هر ورزشکار و مربی که می خواهد می تواند به اسکی کمک نماید و هیچ ظرفیتی بیرون نخواهد ماند.
وی در مورد بحث گردشگری و همگانی کردن اسکی خاطرنشان کرد: وقتی من به فدراسیون اسکی آمدم ظرفیت گردشگری اسکی ۵۰ میلیون اسکی پارسال بوده است. ما جمعیت ۷۰۰ میلیونی در اطراف ایران داریم که ظرفیت خاصی در ورزش های زمستانی ندارند و در کشورهای اطراف می توانیم ظرفیت خوبی باشیم. در واقع ظرفیت ما برای توسعه گردشگری در ایران بی نظیر است.
وی اضافه کرد: بعضی می گویند اسکی برای لاکچری هاست که اصلاً درست نیست. اسکی ظرفیت بسیار بالایی در اشتغال زایی دارد و مبحث گردشگری در اسکی بسیار مهم می باشد. از سرمایه گذاران بخش خصوصی دعوت می نماییم تا برای تجهیز پیست های اسکی اقدام نمایند.
رئیس فدراسیون اسکی افزود: ما در نظر داریم هم برای دانش افزایی مربیان و هم توسعه دانش ورزشکاران از ظرفیت مربیان تراز اول دنیا استفاده نماییم تا وضعیت رکورد خویش را بهبود دهیم.
وی عنوان کرد: عدم ثبات در فضای ارزی سبب شده تا برگزاری اردو در خارج از کشور تا حد زیادی سخت باشد. البته تلاش می نماییم تا از سرمایه گذاران بخش خصوصی استفاده نماییم تا روی جوانانمان بعنوان جانشین پروری سرمایه گذاری شود. اعتباراتی که ما داریم حتی پاسخگوی یک اردوی ده روزه هم در اروپای غربی نیست.
وی در مورد مبحث رعایت پروتکل ها در پیست های اسکی اظهار داشت: امروز که با شما صحبت می کنم هیچ پیستی در اختیار فدراسیون نیست. از همه فعالان اقتصادی اسکی بعنوان فدراسیون با تمام وجود حمایت می کنم. ما در دوره بسیار سختی قرار داریم و برای من بعنوان متولی ورزش اسکی کشور خواهش می کنم تا تمام پروتکل ها برای سلامت مردم به صورت صددرصدی رعایت نمایند تا از شر این ویروس منحوس عبور نماییم.
نظریان اظهار داشت: از پیمانکار پیست دیزین و دربندسر تشکر می کنم. امروز مجموعه دیزین در اختیار ما نیست اما پیمانکار هم به ما پیست داد و هم کمک و آماده سازی آنرا بر عهده داشت. پیست پولادکف هم تمام کمک ها را به ما کرد و از مسؤلان پیست امامزاده هاشم هم تشکر می کنم که به صورت ویژه شرایط را در اختیار ما گذاشتند.
وی افزود: ما تا زمانی که نگاهمان بر این است که این ورزش برای پولدارهاست نمی گردد کاری کرد. اگر تجهیزاتی تولید نماییم که ارزان و در دسترس باشد می توان در بحث همگانی هم به نتیجه رسید. ورزش اسکی همه اشتغال مردم روستاست. اسکی زندگی بومیان و روستاییان است. ما لاکچری نیستیم و واقعاً فقیریم. بعنوان مثال اگر برف نیاید ناراحت می شوم چون که خانواده روستایی تمام امیدش این است که برف داشته باشد.


منبع:

1399/11/29
14:04:04
0.0 / 5
1144
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی