اقدام تیم ملی نروژ ضد میزبانی قطر در جام جهانی

اقدام تیم ملی نروژ ضد میزبانی قطر در جام جهانی ورزش سه نوشت: بازیکنان تیم ملی نروژ قبل از دیدار صبح امروز برابر جبل الطارق دست به اقدامی جالب زدند.


تیم ملی نروژ در اولین دقایق صبح امروز و از سری مسابقات مقدماتی جام جهانی قطر به مصاف جبل الطارق رفت و با سه گل موفق شد این تیم را شکست دهد تا شروع فوق العاده ای در این رقابت ها داشته باشد.
ارلینگ هالند و هم تیمی هایش در تیم ملی نروژ در حالی قبل از آغاز این مسابقه برای خواندن سرود ملی حاضر شده بودند که لباس هایی سفید بر تن داشتند که روی آنها نوشته شده بود: "حقوق بشر داخل و خارج از زمین"
طی هفته های اخیر بحث های زیادی در نروژ در مورد اینکه آیا این کشور باید به علت سوابق حقوق بشری خود جام جهانی قطر را تحریم کند یا خیر وجود داشته است.
استوله سولباکن، سرمربی نروژ، درباره این اقدام بازیکنان تیمش اظهار داشت: " این کار اقدامی برای تحت فشار قرار دادن فیفا بود تا به شکلی جدی تر و قدرتمند تر در مقابل قطر برای اعمال شرایط سخت گیرانه تر عمل کند."

همچنین مارتین اودگارد، کاپیتان تیم ملی نروژ، هم به نمایندگی از بازیکنان در اینباره اظهار داشت: " من تصور می کنم که خیلی از بازیکنان به این مورد علاقه مند هستند، به این مساله اهمیت می دهند و می خواهند کاری انجام دهند که به واسطه آن به نحو احسن کمک کنند."
گفتنی است چندی قبل باشگاه ترومسو نروژ این بحث را پیرامون تحریم جام جهانی قطر شروع کرد و بعد از آن برخی دیگر از باشگاه های این کشور هم راه آنها را دنبال کردند.
نکته قابل توجه دیگر این است که خیلی از فوتبال دوستان در نروژ هم معتقد هستند که فدراسیون فوتبال این کشور باید به مخالفت جدی خود با برگزاری جام جهانی در قطر ادامه دهد. همینطور در نروژ کمیته ای به منظور تصمیم گیری پیرامون حضور احتمالی نروژ در جام جهانی قطر در صورت صعود به این رقابت ها تشکیل شده است؛ موضوعی که نشان داده است این مساله تا چه حد برای آنها پر اهمیت به حساب می آید.
کمیته تشکیل شده در این رابطه شامل 14 عضو است که لزوماً با فوتبال در ارتباط نیستند. این کمیته راه هایی برای پاسخ به سیاست های سختگیرانه قطر و نهایتاً اقدامات ضد حقوق بشری این کشور جستجو می کنند؛ راه هایی که به تیم ملی نروژ کمک می نماید تا در آستانه جام جهانی موضع شان را در ارتباط با برگزاری مسابقات در قطر مشخص کنند.

طبق گزارش تکان دهنده ای که اخیراً گاردین آنرا منتشر نموده بود از زمان سپردن میزبانی جام جهانی 2022 به قطر، 6500 نفر از کارگران شاغل در این کشور جان خویش را از دست داده اند؛ 37 مورد از این مرگ و میر ها مستقیماً با ساخت استادیوم های مورد تایید فیفا برای برگزاری جام جهانی در ارتباط بوده است.
تصویری از ارلینگ هالند و هم تیمی هایش در تیم ملی نروژ که قبل از آغاز بازی برابر جبل الطارق با پیراهن هایی که روی آنها شعار "حقوق بشر، داخل و خارج از زمین" نقش بسته، در حال خواندن سرود ملی هستند؛ موضوعی که به شکل علنی مخالفت نروژ با برگزاری جام جهانی در قطر را نشان می دهد.

بیشتر بخوانید: ایران-ژاپن؛ برد شیرینی که طعم زهر گرفت
253 251

1400/01/07
15:31:53
5.0 / 5
570
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی