عطایی در گزارش لوازم ورزشی كرد

دلیلهای پذیرش سرمربیگری دو تیم ملی

دلیلهای پذیرش سرمربیگری دو تیم ملی به گزارش لوازم ورزشی سرمربی تیم والیبال بزرگسالان در رقابت های قهرمانی آسیا که سرمربی تیم جوانان نیز هست اظهار داشت: صبر و حوصله فدراسیون موجب شد ولاسکو تفکراتش را پیش ببرد به مربی ایرانی نیز باید فرصت داده شود.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، رقابت های قهرمانی والیبال آسیا از ۲۱ تا ۲۸ شهریور ماه به میزبانی ژاپن انجام خواهد شد. رقابت های قهرمانی جوانان جهان نیز به فاصله سه روز و در تاریخ ۳۱ شهریور ماه تا ۱۱ مهر ماه به میزبانی ایتالیا و بلغارستان انجام می شود و هدایت دو تیم قهرمانی آسیا و جوانان جهان بر عهده بهروز عطایی خواهد بود.
رقابت های قهرمانی آسیا برای کسب سهمیه مسابقات قهرمانی جهان بسیار برای والیبال ایران حائز اهمیت می باشد و مسابقات جوانان جهان نیز برای دفاع از عنوان قهرمانی مهم می باشد. فدراسیون والیبال برای هر دو رویداد مهم بهروز عطایی را مامور کرده است تا عطایی و همکارانش در چالشی بزرگ قرار گیرند.
رای کمیته فنی ابهام نداشت
بهروز عطایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره انتخابش بعنوان سرمربی تیم بزرگسالان اظهار داشت: فدراسیون والیبال خودش تصمیم گیرنده است و از دیگران نیز در تصمیمات مشورت می گیرد. چند تفکر در کمیته فنی حاکم بود. به سبب فاصله کوتاه مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی جوانان جهان چندین دیدگاه بیان شد و در نهایت تصمیم گیری صورت گرفت. شاید ایراداتی وجود داشت اما رأی کمیته فنی ابهام نداشت.
باید فضا برای سرمربی ایرانی فراهم شود
وی در پاسخ به این پرسش که باتوجه به مهم بودن دو رویداد پیش رو در صورت کسب نتایج ضعیف، سرمربی ایرانی ممکنست مورد هجمه قرار گیرد و در حقیقت سرمایه سوزی شود؟ اظهار داشت: کاملا موافقم. این موضوعات همیشه وجود داشته است اما یک زمانی باید فضا را برای سرمربی ایرانی فراهم نمود. مربیان ایرانی توانمند هستند و در تمام بخش های والیبال اگر فرصتی به آنها داده شده به بهترین نحو بهره برده اند.
مربیان ایرانی توانمد هستند
عطایی افزود: در رده نوجوانان حدود ۶ سال است که دیگر با صغرسن مواجه نیستیم. در فدراسیون گذشته این اتفاقات رخ می داد اما در فدراسیون جدید به حداقل رسید و خروجی آن نیز درخشش بازیکنان نوجوانان و جوانان بود. مربیان ایرانی نتایج خوبی در دو رده در جهان کسب کردند و این نشان از توانمندی آنهاست. باید به مربیان ایرانی فرصت داده شود. تمام بخش ها و حتی رسانه ها باید توجه ویژه ای به مربیان ایرانی داشته باشند. اگر رزومه ای از مربیان ایرانی به خارج از کشور ارسال نماییم اساسا مورد توجه قرار خواهد گرفت اما سوالشان این است که با چنین رزومه ای چرا در رأس تیم ملی قرار ندارند.
صبر و حوصله فدراسیون موجب شد ولاسکو تفکرش را پیش ببرد
عطایی اضافه کرد: بعد از رفتن ایوان بوگانیکف و ست کوویچ، والیبال با مربیان ایرانی به حرکتش ادامه داد. به فرصت نیاز داریم. حتی ولاسکو زمانی که به ایران آمد عملکرد قابل قبولی داشت اما موفقیتی در آن نبود. ولاسکو در دور اول مسابقات انتخابی لیگ جهانی دو بار به چین نتیجه را واگذار کرد و نتوانستیم از گروهمان صعود نماییم. صبر و حوصله فدراسیون موجب شد ولاسکو تفکرش را پیش ببرد، پس به مربی ایرانی نیز باید فرصت داده شود.
سرمربی تیم جوانان ایران درباره برنامه تیم های جوانان و تیم بزرگسالان در قهرمانی آسیا اظهار داشت: اردوهای جوانان را از ۱۸ اردیبهشت ماه شروع خواهیم کرد. تیم بزرگسال نیز تا اختتام المپیک در اختیار الکنو هستند، بعد از آن از ۲۵ مرداد ملی پوشان بزرگسال اضافه و تیم برای قهرمانی در آسیا مهیا می شود. تمام برنامه ریزی ها صورت گرفته است. امیدواریم نتایج قابل قبولی به دست آوریم. همه ما سرباز والیبال هستیم و امیدوارم به اهدافمان دست یابیم.
همه بازیکنان بزرگسال در اختیار تیم ملی هستند
وی در پاسخ به این پرسش که آیا بازیکنانی مانند سعید معروف و محمد موسوی نیز در تیم قهرمانی آسیا حضور خواهند داشت یا خیر، اظهار داشت: تیم اعزامی به قهرمانی آسیا، تیم بزرگسال است. بحث افراد مطرح نیست و همه در اختیار تیم ملی خواهند بود.
عطایی در پاسخ به این پرسش که باتوجه به زمان اندک میان دو رویداد قهرمانی آسیا و جوانان جهان، بازیکنان جوان چطور برای مسابقه آماده می شوند، اظهار داشت: قسمتی از جوانانی که در اردوی تهران هستند، به سمت اروپا (ایتالیا و بلغارستان) خواهند رفت و بازیکنان آسیایی نیز بعد از اختتام بازی آخر، همان شب پرواز خواهند داشت و ظهر ۲۹ شهریور در کشور میزبان مستقر خواهند شد. حدود سه روز ریکاوری صورت خواهد گرفت و سپس آماده رویداد خواهیم شد.

1400/02/06
14:09:40
5.0 / 5
473
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی