استخدام دو مشاور خارجی برای لیگ؛

رئیس فدراسیون فوتبال: قانون منع جذب بازیكن ومربی خارجی بازبینی شود

رئیس فدراسیون فوتبال: قانون منع جذب بازیكن ومربی خارجی بازبینی شود لوازم ورزشی: رئیس فدراسیون فوتبال ایران با اعلان اینکه باید در قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی بازبینی صورت بگیرد، از استخدام دو مشاور خارجی برای اصلاح وضعیت لیگ ایران آگاهی داد.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، نشست هیات رئیسه فدراسیون فوتبال امروز (سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه) با حضور شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال، حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ، منصور قنبرزاده سرپرست دبیرکلی، محمدرضاکشوری فرد دبیر سازمان لیگ، هوشنگ نصیرزاده و حبیب الله ابوالحسن شیرازی اعضای هیات رئیسه در محل سازمان لیگ فوتبال اجرا شد.
عزیزی خادم در ابتدای این جلسه ضمن اشاره به شرایط ویژه فوتبال کشور اظهار داشت: ما در بیش از یک سال قبل با نحیف تر شدن فوتبال مواجه شدیم که دلیل این امر شیوع کووید - ۱۹، مشکلات مالی و بلاتکلیف بودن فدراسیون و اساسنامه از فاکتورهای مهم و اثرگذار در این مساله بودند. برگزاری رقابتهای لیگ های مختلف کشور در مجموع کار دشواری است، اما امسال در این شرایط بحرانی رقم خورد که البته سازمان لیگ و عوامل برگزاری فداکارانه از عهده آن برآمدند و از این جهت نمی توان منکر نقش مهم و راهبردی سازمان لیگ شد. فدراسیون فوتبال وظیفه ای جز گسترش و توسعه فوتبال در استانها و ساماندهی تیم های ملی ندارد و این در شرایطی است که در بخش های مختلف همچون پزشکی، رسانه ای، تیم های ملی و … با مشکلات عدیده مواجه هستیم. خدا را شکر لیگ حتی در وضعیت گسترش کرونا هم با مدیریت خوبی انجام شد و هم اکنون مشکلات مالی تیم ملی نیز تا حدی حل شده است.
رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه با اشاره به اتفاقات دو هفته اخیر لیگ برتر بر موضوع شفافیت و عدالت اصرار کرد و اظهار داشت: از ارکان قضایی فدراسیون خواستم در این مساله عدالت را مد نظر قرار داده و بدون جانبداری و عدم تضییع حق هیچکس از طرفین به موضوعات رسیدگی کند. این فدراسیون سفارش پذیر نیست. شان و جایگاه ارکان قضایی فدراسیون باید حفظ شود و بتوانند بدون دخالت رئیس به کار خود بپردازند.
عزیزی خادم افزود: برای اولین برای تمام فرصت های تجاری فوتبال شناسایی و توسط کارشناس رسمی دادگستری قیمت گذاری شد که در قالب های آگهی تجاری در وب سایت رسمی فدراسیون فوتبال از امروز در دسترس قرار گرفته است و از همین جا از همه فعالان اقتصادی دعوت می کنم تا با سنجش شرایط بعنوان شریک اقتصادی فدراسیون پیشگام شوند. بخش قابل توجهی از این درآمدها نیز برای توسعه فوتبال در استانهای کم برخوردار و پروژه های «گرس روت» هزینه خواهد شد. افزایش کارآیی نیروی انسانی از اولویت های ماست و بنا بر این در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مصوب شد حقوق کارکنان فدراسیون تا چهل درصد افزایش یابد.
وی در ادامه یکی دیگر از موارد مهم را فوتبال بانوان معرفی نمود و اظهار داشت: واقعیت این است که در همه این سالها فوتبال بانوان به اندازه ظرفیت های آن دیده نشده و تمام تلاش ما این است که این ابرپدیده اجتماعی در میان جامعه زنان کشور که نیمی از جمعیت ایران هستند، به شکل پایدار و متکثر رشد کند. با این کار فوتبال در دل خانواده ها وارد می شود و حاصل این مساله حتی تقویت فوتبال مردان خواهد بود. برهمین مبنا سازمان لیگ تشکیل تیم های بانوان توسط باشگاه هایی که در رقابت لیگ کشور تیمداری می کنند را در دستور کار قرار دهد. ضمن آنکه باید موضوع آکادمی های باشگاه های فوتبال جدی تر و مطابق با استانداردهای بین المللی تحت نظارت و رسیدگی قرار بگیرد.
عزیزی خادم اشاره کرد: برهمین اساس برای کمک به رشد استعدادیابی از سازمان لیگ می خواهم تا قسمتی از هزینه های باشگاهها به رده های سنی نونهالان و نوجوانان اختصاص پیدا کند و در این مساله نظارت دقیق صورت پذیرد. ما در چند هفته آتی عملیات ساخت و تجهیز یکی از بزرگترین کمپ های استعدادیابی کشور را در یکی از استانهای نیمه برخوردار شروع می نماییم تا این مجموعه بتواند استعدادهای ناشناخته فوتبال در این استان و استانهای کم برخوردار دیگر را کشف و معرفی نماید.
رئیس فدراسیون با اشاره به اهمیت رده سنی جوانان نیز اظهار داشت: برای بالا رفتن انگیزه بازیکنان جوان بازیهای لیگ جوانان نیز قبل از شروع بازی تیم های بزرگسالان باشگاه ها در همان روز و طبق همان برنامه اجرا شود.
رئیس مجمع سازمان لیگ در بخشی دیگری از صحبت های خود خواهان بازبینی در قانون منع جذب مربیان و بازیکنان خارجی شد و به هیات رئیسه سازمان لیگ ماموریت داد تا این مساله را مورد بازبینی قرار داده و پیشنهاد کرد در صورت لغو این قانون، مصوبه ای باشگاه ها را ملزم کند که ۱۰ درصد از مبلغ جذب بازیکنان و مربیان خارجی در آکادمی ها هزینه شود. ضمن آنکه سازمان لیگ استاندارد جذب بازیکنان و مربیان خارجی را ارتقا داده و آنرا به قوانین کشورهای توسعه یافته فوتبال نزدیک کند. اما جذب مربی و بازیکن خارجی را منوط به تعیین روندی کرد که پرونده های بین المللی جدید برای فوتبال ایران ایجاد نشود.
در این جلسه عزیزی خادم پیشنهاد کرد صندوقی در سازمان لیگ ایجاد شود که تضمین های مالی لازم جهت جذب بازیکنان و مربیان خارجی از باشگاه ها گرفته شده و در صورت عدم اجرای تعهدات توسط باشگاه ها، دستمزدها از این محل پرداخت گردد.
رئیس فدراسیون فوتبال افزود: ما در بخش های مختلف کشور از جلمه نفت، گاز، پتروشیمی و فولاد از مشاوران خارجی بهره می گیریم. یکی از برنامه های کوتاه مدت ما این است که تا قبل از شروع رقابت های فصل جدید لیگ برتر دو مشاور خارجی جهت اصلاح ساختار و برنامه ریزی استخدام شوند و بدون دخالت و تنها با ارائه نظرات مشورتی با تعیین نقشه راه درست و استاندارد هزینه های باشگاهی ما را در بلندمدت کاهش دهند. باید بگویم بروزرسانی دانش، تجربه و افزایش سطح آموزش در همه رده ها یکی از اولویت های ماست. به همین دلیل ما در حال بررسی استخدام مدیر فنی خارجی در رده های پایه هستیم و نباید یادمان برود برنامه و متدهای جدید فوتبال ما را ایمن می کند.
در این جلسه موضوع استفاده از تکنولوژی VAR در رقابت های فصل آینده لیگ برتر مورد بحث واقع شد و قرار شد تا حیدر بهاروند بعنوان رئیس سازمان لیگ گزارش جامعی درباب اجرائی کردن این پروژه عرضه نماید.
هیات رئیسه سازمان لیگ نیز موظف شد موضوع ارتقای نظارت بر آکادمی باشگاه ها و قانون منع جذب مربیان و بازیکنان خارجی را بررسی نموده و در جلسه بعدی تصمیم گیری در این زمینه را در دستور کار قرار دهد. در آخر این نکته نیز به تصویب اعضای حاضر در جلسه رسید تا سازمان لیگ پیشنویس موافقت نامه همکاری این سازمان و فدراسیون فوتبال را برای یکسال پیشرو آماده و ارائه نماید.


منبع:

1400/02/28
21:35:24
5.0 / 5
519
تگهای خبر: آموزش , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی