عرضه مجانی طرح های بهسازی لرزه ای در محدوده بافت های فرسوده

عرضه مجانی طرح های بهسازی لرزه ای در محدوده بافت های فرسوده به گزارش لوازم ورزشی معاون توسعه محله ای سازمان نوسازی شهر تهران اظهار داشت: مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای بسیار فنی و تخصصی است. در شرایط کنونی عرضه طرح های بهسازی لرزه ای در محدوده بافت فرسوده توسط سازمان مدیریت بحران به صورت مجانی انجام می شود. شهرداری علاوه بر عرضه طرح مجانی به متقاضیان، صدور مجوز بهسازی لرزه ای هم کاملا مجانی است.


به گزارش لوازم ورزشی به نقل از ایسنا، نگرانی ها از بیدار شدن گسل هایی است که زیر شهر تهران خفته است. اگر زلزله ای در تهران رخ دهد، امکان امدادرسانی به ساکنان بافت فرسوده به حداقل می رسد. همین مبحث سبب شد که مقاوم سازی، بهسازی و نوسازی بافت فرسوده به مطالبه عمومی تبدیل گشته و مدیران شهری توجه ویژه ای به آن داشتند.
عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران درباره ایمنی و تاب آوری تهران اظهار داشت: ایمنی شهر یکی از محورهای کلیدی بود که در دستور کار قرار گرفت. نزدیک به ۸۰۰ هکتار بافت فرسوده مصوب شده و به فضاهای صدور پروانه افزوده شد. برخلاف بحران های شهرداری عوارض ساختمانی در بافت فرسوده به صورت مجانی بوده و بنابراین اهمیت ایجاد تسهیلات برای نوسازی بافت فرسوده هم مورد توجه قرار گرفت. برای نخستین بار طرح «بهسازی لرزه ای» ساختمان هایی که امکان نوسازی را ندارند، عنوان شد. پروانه بهسازی لحظه ای با کمک مدیریت بحران در دستور کار قرار گرفت و به مناطق ابلاغ گردیده است.
میترا کریمی، معاون توسعه محله ای سازمان نوسازی شهر تهران هم در گفتگو با «شهر» در تشریح اجرای بهسازی لرزه ای، اظهار داشت: یکی از سیاست هایی که در نظر گرفتیم و به مرحله عملیاتی رسیده مبحث مقاوم سازی است. احتمال دارد بعضی از پلاک ها بنا به هر علتی امکان نوسازی نداشته باشند اما باید در مقابل زلزله مقاوم شوند. شهرداری برای مقاوم سازی خانه ها طرح بهسازی لرزه ای را به مرحله اجرا رسانده است. متقاضیان بعد از رفتن به شهرداری و با درخواست مقاوم سازی یا بهسازی لرزه ای، خانه خویش را در هر شرایطی هست در مقابل زلزله مقاوم سازی می کنند.
وی ضمن اشاره به اینکه بهسازی لرزه ای اقدام مشترک بین ۳ مجموعه سازمان نوسازی، معاونت شهرسازی و معماری و سازمان مدیریت بحران شهرداری است، اضافه کرد: این بهسازی لرزه ای دو ماه است که ابلاغ گردیده و می تواند کمک زیادی به شرایط بحرانی تهران و بافت های فرسوده می کند.
معاون توسعه محله ای سازمان نوسازی شهر تهران در تشریح تسهیلاتی که برای بهسازی لرزه ای در نظر گرفت شده است، اظهار داشت: این مقاوم سازی بسیار فنی و تخصصی است. در شرایط کنونی عرضه طرح بهسازی لرزه ای در محدوده بافت فرسوده توسط سازمان مدیریت بحران به صورت مجانی انجام می شود. شهرداری علاوه بر عرضه طرح مجانی به متقاضیان، صدور مجوز بهسازی لرزه ای هم کاملا مجانی است. درحال رایزنی به وزارت راه و شهرسازی هستیم تا بخشی از تسهیلات نوسازی مسکن به مبحث مقاوم سازی اختصاص پیدا کند.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، کریمی اضافه کرد: باید دستورالعمل ها و آئین نامه های اعطای وام به بهسازی لرزه ای تدوین و ابلاغ شود. امیدواریم بتوانیم وام هم به بهسازی لرزه ای اختصاص داده شود. در صورت موافقت، این وام ها بنا به شرایط هر خانه ای اعطا می شود. وزارت راه هم به دنبال این است که مبحث بهسازی و نوسازی دنبال پشتیبانی از نوسازی و بهسازی محدوده های فرسوده است. باید برآوردی از میزان درخواست ها و متقاضیان داشته باشیم و متناسب با آن تسهیلات را اعطا نماییم. بهسازی لرزه ای می تواند کمک بزرگی به کاهش مخاطرات در بافت فرسوده باشد. مجوز بهسازی لرزه ای در تمام مناطق شهرداری صادر می شود.
منبع:

1400/03/07
15:28:22
5.0 / 5
504
تگهای خبر: تخصص , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی