رئیس هیئت دوچرخه سواری اردبیل:

ماراتن دوچرخه سواری دور سبلان در اردبیل

ماراتن دوچرخه سواری دور سبلان در اردبیل به گزارش لوازم ورزشی رئیس هیئت دوچرخه سواری استان اردبیل از برگزاری اولین ماراتن دوچرخه سواری دور کوه سبلان در اردبیل اطلاع داد.معصومه صمدیان در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: این ماراتن دوچرخه سواری با حضور علاقمندان رشته دوچرخه سواری از سراسر کشور جمعه هشت بامداد در پیست آلوارس آغاز خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در این ماراتن دوچرخه سواری، رکاب زنان ۶۲ کیلومتر مسافت دور کوه سبلان را رکاب خواهند زد تا از برترین های این رقابت تجلیل شود.
رئیس هیئت دوچرخه سواری استان اردبیل اظهار داشت: در برگزاری این ماراتن ملی شرکت مخابرات و همراه اول یاریگر هیئت دوچرخه سواری استان اردبیل است که قرار شده دوچرخه سواران روز جمعه ۱۸ تیرماه رقابت خویش را از ساعت هشت بامداد در پیست آلوارس شروع کنند تا در مدت شش ساعت این مسافت سنگلاخی و کوهستانی را طی کنند.
صمدیان اضافه کرد: در این رقابت مقرر است دوچرخه سواران در یک ارتفاع یک هزار متری از سه هزار و ۵۰۰ متر ارتفاع تا چهار هزار متر مسیر دور کوه سبلان را رکاب زده و در نهایت در پیست آلوارس به نقطه پایانی برسند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: هدف اصلی از برگزاری این ماراتن جذب گردشگران و رونق توریسم ورزشی است تا در این حوزه در سالهای آینده بتوان سرمایه گذاری های بیشتری را انجام داد.
صمدیان افزود: امیدواریم این ماراتن ورزشی سرآغازی باشد تا همه ساله رقابت های مختلف ورزشی با رویکرد جذب گردشگران و توریسم ورزشی رونق بیشتری گرفته و در رشته های مختلف بتوانیم میزبان علاقمندان بخصوص جوانان و نوجوانان باشیم.
رئیس هیئت دوچرخه سواری استان اردبیل کوه سبلان را یکی از زیباترین مناظر طبیعی و منظرگاه های بی نظیر توصیف کرد و افزود: کوه سبلان همه ساله میزبان هزاران ورزشکاری است که به این کوه مرتفع صعود کرده و از زیبایی های آن لذت می برند که این دفعه هم عده ای با دوچرخه می خواهند مسیر سنگلاخی و کوهستانی سبلان را رکاب زده و در نهایت در کنار لذت بردن از یک روز آدینه تابستانی در ارتفاعی بالاتر تماشاگر مواهب الهی باشند.

1400/04/13
11:57:18
5.0 / 5
433
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی