مسی ستاره آزاد كهكشان در جهان چه خبر است؟

مسی ستاره آزاد كهكشان در جهان چه خبر است؟ حالا دیگر مدت هاست که همه مردم کره زمین می دانند که قرارداد «لیونل مسی» در باشگاه بارسلونا درحال آخر است و حالا رسماً این قرارداد به تاریخ انقضای خود رسیده است!نوید صراف: لیونل مسی تابستان گذشته به صورت واضحی کوشش کرد تا از جمع آبی اناری ها جدا شود. در آن بازه باشگاه منچسترسیتی برای جذب فوق ستاره آرژانتینی به همه درخواست های لئو چراغ سبز نشان داد اما در نهایت این انتقالی عملیاتی نشد. با این وجود حقیقت امر این است که با گذشت یک سال، در شرایط مسی هیچگونه تغییر فاحشی نسبت به گذشته ایجاد نشده؛ بارسا در لالیگا به قهرمانی نرسیده، در لیگ قهرمانان اروپا حرف چندانی برای گفتن نداشته، دورنمای روشنی برای آینده بلوگرانا قابل تصور نیست و از همه مهم تر، سران بارسا در امتداد دستیابی به توافق با لیونل جهت تمدید قرارداد ناکام مانده اند تا حالا سوالات بسیار زیادی در مورد آینده مسی در اذهان شکل بگیرد.

مسی تمدید می کند؟
این سوالی است که هیچ کسی در جهان فعلا برای آن پاسخی ندارد. کاپیتان تیم ملی آرژانتین بدون روشنگری در این خصوص بعد از آخر رقابت های لالیگا، راهی «کوپا آمریکا» شد و تا این لحظه سوالات در این خصوص را بی جواب گذاشته است. قرارداد فعلی لئو درست در نیمه شب یکم جولای به وقت محلی به پایان رسید و حالا مسی بدون شک، بزرگ ترین ستاره جهان است که همگان را در انتظار انتخاب تیم بعدی خود نگه داشته.

لاپورتا چه می گوید؟
«خوان لاپورتا» رئیس باشگاه بارسلونا از گذشته رابطه بسیار خوبی با فوق ستاره آرژانتینی داشته و از زمان حضور مجددش پشت میز مدیریت بلوگرانا، از هر فرصتی برای ابراز علاقه به تداوم حضور مسی در «نیوکمپ» بهره برده است. اما مشکل اینجاست که شرایط مالی بارسا هم اکنون به شکلی نیست که بتواند از پس دستمزد و رقم درخواستی مسی برآید!
با تمام این اوصاف اما رابطه میان لاپورتا و لئو، زمین تا آسمان با رابطه بین فوق ستاره آرژانیتی و «خوزپ ماریا بارتومئو» متفاوت است. رئیس جدید آبی اناری ها از شخصیتی کاریزماتیک بهره می برد و هیچ گاه حل مشکلاتِ ستاره های موثر تیمش را نادیده نمی گیرد. لاپورتا در مورد تمدید قرارداد لیونل هم چند روز پیش اظهار داشت: «من مسی را دوست دارم؛ با تمام وجودم. هر کاری که برای تداوم حضورش در نیوکمپ لازم باشد، انجام خواهم داد. دوست دارم او سالیان طولانی در کنار ما بماند تا بتوانم به شما خبر خوبی بدهم.»

آخرین اظهار نظرات
آخرین اظهارات علنی مسی در مورد آینده اش در ماه دسامبر روی خروجی سایت های معتبر ورزشی جهان قرار گرفت. زمانی که ستاره آلبی سلسته به روزنامه نگار اسپانیایی «جوردی ایوله» اظهار داشت: «بهترین ایده ای که در این خصوص به آن رسیده ام، این است که پیش از تأیید و اعلام هر تصمیمی، تا آخرین لحظه صبر کنم.»
البته نمی توانیم از ذکر این نکته غافل شویم که لئو به طرز مشهودی از جدایی بارتومئو لبخند رضایت بر لب داشت و حتی از سبک همکاری اش با جوانانی همچون «آنسو فاتی»، «پدری» و «فرانکی دی یونگ» میشد به تغییر روحیه اش پی برد. ستاره آرژانتینی بعد از پیروزی 4 بر صفر مقابل اتلتیک بیلبائو در فینال رقابت های کوپا دل ری به همراه هم تیمی هایش جشنی به سبک و سیاق سالهای دورش در اسپانیا برگزار کرد اما در همان زمان هم از ایستادن مقابل خبرنگاران طفره رفت چون که می دانست سوال کلیدی تک تک آنها چیست!
در ادامه پدر مسی هم در اواسط ماه آپریل به بارسلون پا گذاشت و برای صرف نهار به همراه لاپورتا به یک رستوران مشهور رفت؛ آن هم در شرایطی که اطمینان داشت همه رسانه ها تمام توجهات خویش را به این ملاقات معطوف کرده اند. خبرنگاران در خارج رستوران امیدوار بودند که خورخه در انتها این جلسه دوستانه، خبری جدید را در اختیارشان قرار دهد اما تیر آنها هم به سنگ خورد.

از سر نخ های جدید چه خبر؟
در تاریخ پانزدهم ژوئن بود که باشگاه بارسلونا از لباس فصل آینده خود رونمایی کرد؛ مراسمی که غیبت فوق ستاره آرژانتینی در آن به شدت مورد توجه قرار گرفت. البته پیراهن جدید شماره 10 با نام مسی همچنان در فروشگاه های باشگاه در دسترس هواداران است.
هفته گذشته هم مستند «مسی؛ هنرمند بزرگ» که توسط شبکه سوم تلویزیون کاتالونیا تولید شده بود، در حضور چهره های مطرح باشگاه همچون «خوان لاپورتا» و بعضی از سیاست مداران ایالتی، روی پرده رفت اما در این مراسم هم اثری از لئو یا اعضا خانواده اش نبود.
با تمام این اوصاف خبر خوب برای هواداران بلوگرانا این است که خبرنگار روزنامه معتبر «موندو دیپورتیوو» با انتشار مقاله ای از توافق مسی با سازمان برگزاری مسابقات محلی کاتالان نشین ها در امتداد کمک های مالی و همکاریهای میدانی اطلاع داد. توافقی که می تواند سرنخی برای تداوم حضور فوق ستاره آرژانتینی در بندر بارسلون باشد.

بارسلونا چه پیشنهادی می دهد؟
با در نظر گرفتن بدهی های کلان باشگاه، به احتمال فراوان همه از این حقیقت آگاهند که نگه داشتن مسی در «نیوکمپ» باتوجه به حقوق ماهانه، مالیات، آپشن های قرارداد و هزینه های مازاد، چیزی بیشتر از 100 میلیون یورو هزینه در بر خواهد داشت. در همین راستا هم بود که لاپورتا در مذاکره با لئو و پدرش از واژه «تا حد امکان» استفاده نمود. البته این تمام ماجرا نیست و پشت پرده بسیار قابل توجهی وجود دارد.
فراموش نکنید؛ وی در مقابل خبرنگاران از این اظهار داشت که «حاضر است برای حفظ مسی هر تلاشی را انجام دهد». بله؛ لاپورتا هم اکنون چندان نمی تواند به مبلغ درخواستی مسی نزدیک شود اما راهکار جالبی را در سر می پروراند، راهکاری که در حد امکانات فعلی او قرار دارد. خوان می خواهد در قرارداد جدید لئو بندی را بگنجاند که ستاره طی چند سال بعد از بازنشستگی هم، حقوقی معادل زمان حضورش در مستطیل های سبز دریافت کند. منبع تأمین مالی این بند از قرارداد نیز، درآمدهای ورزشگاه خانگی بارسا همچون بلیت فروشی خواهد بود.
نکته جالب تر این که لاپورتا برای تحت تأثیر قرار دادن فوق ستاره آرژانتینی، طرح ساخت و نصب مجسمه مسی در ورودی «نیوکمپ» را به هیئت مدیره باشگاه ارایه داده که این پیشنهاد با موافقت همه اعضا روبرو شده است.

پیشنهادهای جذاب برای لئو
در تابستان گذشته مسؤلان دو باشگاه متمول منچسترسیتی و پاری سن ژرمن به وضوح نشان دادند که برای اضافه کردن «لیونل مسی» به گنجینه جواهرات خود، حاضرند به هر کاری دست بزنند. دو باشگاهی که با اتکا به چاه های نفتی حوزه خلیج فارس، هیچوقت مشکلات مالی را در فهرست دغدغه های خود قرار نداده اند. در هر دو سمت هم گزینه هایی جهت ترغیب ستاره وجود دارد؛ یک طرف رویای همکاری مجدد با «پپ گواردیولا» در سیتی و در طرف دیگر آرزوی فتح افتخارات جدید در کنار «نیمار جونیور» در PSG.
با در نظر گرفتن شرایط دو تیم اما بنظر می رسد شانس میلیونرهای پاریسی برای عقد قرارداد با مسی بسیار بالاتر از سیتیزن ها باشد؛ پاریسی هایی که در ایام اخیر «سرخیو راموس» را هم برای سفر به فرانسه متقاعد کرده و به ترکیبشان افزوده اند. ضمن این که دیگر خبری از تمایل «کیلیان امباپه» برای جدایی به گوش نمی رسد. با در نظر گرفتن ستاره های حاضر در PSG، شاید تنها قطعه گم شده پازل «ناصر الخلیفی» در پاری سن ژرمن، فوق ستاره آرژانتینی جهان باشد.

نویسنده: درموت کریگان
مترجم: نوید صراف
258 41


منبع:

1400/04/22
10:22:46
5.0 / 5
277
تگهای خبر: باشگاه , پیروزی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی