در گزارش لوازم ورزشی عنوان شد:

فدراسیون تکواندو پاسخ نامه ها را نداد

فدراسیون تکواندو پاسخ نامه ها را نداد به گزارش لوازم ورزشی پیشکسوت تکواندو اظهار داشت: برای برگزاری مسابقات مجازی و آنلاین دوبار به فدراسیون نامه زده و با بیان برنامه های خود خواهان گرفتن مجوز شدیم، ولی هیچ پاسخی دریافتی نکردیم.مجتبی نظم ده با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر اظهار داشت: فروردین ماه سال ۱۳۹۹ و نزدیک به سه ماه پس از شیوع ویروس کرونا و شروع محدودیت ها و تعطیلی باشگاه های ورزشی با پیشنهاد اعضای باشگاه تصمیم به برگزاری مسابقات بصورت مجازی و آنلاین گرفتیم. همان زمان مشخص بود که حداقل دو سال مردم با این ویروس درگیر هستند و هدف ما این بود که تکواندوکاران را به لحاظ روحی و جسمی آماده نگه داریم.
وی در مورد بخشنامه فدراسیون برای گرفتن مجوز برگزاری مسابقاتی از این دست اظهار داشت: در شروع راه، رقابتها را در سالن ورزشی تکاوران برگزار می کردیم، در یکی از دوره ها که محمد نوذری رییس وقت هیأت تکواندو استان البرز برای بازدید آمده بودند، پیشنهاد برگزاری مسابقات در سالن هیأت را دادند که ما نیز پذیرفتیم. در پنجمین دوره این رقابتها، استاد نوذری با حضور در سالن بخشنامه را به ما نشان داد. ما هم قبول کرده و روز بعد طی نامه ای به فدراسیون برنامه مسابقات از شهریور تا اسفندماه ۱۳۹۹ را اعلام نموده و خواهان صدور مجوز شدیم. پس از آن نیز باردیگر برای برگزاری ۱۲ دوره مسابقات در سال ۱۴۰۰ برنامه درخواست خودرا به فدراسیون ارسال کردیم که در هر دو مورد پاسخی از طرف فدراسیون دریافت نکردیم.
پیشکسوت تکواندو افزود: با توجه به این که ما دو مورد طی نامه ای رسمی به فدراسیون درخواست برگزاری مسابقات دادیم، بدون شک فدراسیون در جریان برنامه های ما بوده و در چنین شرایطی هم مسابقات با اطلاع فدراسیون برگزار شده و چون نامه ای دریافت نکردیم، به اجرای برنامه ای خود ادامه دادیم.
نظم ده با اعلان اینکه بسیاری از پومسه رو های مطرح کشور در رقابتهای ما شرکت می کنند گفت: در ابتدا قصد ما برگزاری مسابقات برای تکواندوکاران داخلی بود، ولی رفته رفته درخواست هایی از کشورهای مختلف داشتیم و عملاً رقابتها بین المللی انجام شد و غیر از اقیانوسیه، از سایر قاره ها شرکت کننده داشته ایم. در مورد هزینه مسابقات هم بگویم که در ابتدا مسابقات رایگان انجام شد و هزینه ها توسط همکاران من تامین می شد و داوران نیز حق الزحمه ای دریافت نمی کردند. ولی در ادامه مجبور شدیم برای تهیه احکام و مدال ها مبلغی را تحت عنوان ورودیه دریافت نماییم. سال قبل با ۲۵۰ هزار ریال شروع کردیم و الان ۳۸۰ هزار ریال بابت ثبت نام دریافت می شود. از همان دوره نخست نیز حکم قهرمانی و مدال ها نیز با پست برای نفرات برتر ارسال می شد.

وی اضافه کرد: خیلی سعی کردیم تا هزینه را کاهش دهیم تا فشار آن روی تکواندوکار و خانواده ها نباشد. مدتی قبل هیأت تکواندو البرز مسابقات پومسه برگزار کرد و ورودیه ۸۰۰ هزار ریال دریافت شد. ما در اینجا مبلغ بسیار کمتری و فقط برای پوشش هزینه ها دریافت می نماییم. بعنوان مثال تلویزیون خانه را برای مسابقات به سالن می بریم. یا مسئول سیستم های داوری چند دوره محبت کرده و رایگان در اختیار قرار داد. همین الان برخی تکواندوکاران با پرداخت هزینه های سنگین دلاری در مسابقات خارجی شرکت می کنند. ولی ما خارجی ها را به ایران آوردیم تا با تکواندوکاران ما رقابت کنند. البته خارجی ها به سبب شرایط خاص و عدم امکان انتقال پول، رایگان شرکت می کنند و فقط حکم آنها ارسال می شود.
مربی و داور بین المللی تکواندو ایران افزود: من یک تکواندوکار هستم. در المپیک داوری و مربیگری کرده ام. تکواندو ایران و جهان برای من هزینه کرده است و در این دوران حس کردم که تکواندو به من نیاز دارد و من دین خودرا به رشته مورد علاقه خود ادا کردم. ضمن این که این رقابتها موجب رونق تکواندو در دورانی شد که همه باشگاه ها تعطیل بودند و تکواندوکاران با کمک خانواده خود در مسابقات شرکت می کنند. ما توانستیم تکواندو را در دوران سخت کرونا زنده نگه داریم و چهره های مستعد و با آتیه ای را نیز از دورترین نقاط ایران، کویر گرفته تا تایباد و ایلام و...... شناسایی کردیم. ما از همه نقاط ایران شرکت کننده داریم و به تکواندوکاران انگیزه دادیم تا تمرینات خودرا تعطیل نکنند. نطم ده در آخر اظهار داشت: از خبرگزاری مهر صمیمانه تشکر می نماییم که در طول این مدت کنار ما بود و با پوشش اخبار این رقابتها کمک شایانی به رونق مسابقات و حضور با انگیزه مضاعف تکواندوکاران داشت.


منبع:

1400/06/23
10:42:17
5.0 / 5
465
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی