درگیری در باشگاه بارسلونا اوج گرفت

درگیری در باشگاه بارسلونا اوج گرفت جوزپ بارتومئو، رییس سابق باشگاه بارسلونا واکنش تندی به ادعای اخیر خوان لاپورتا داشته است.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از خبر آنلاین؛ خوان لاپورتا از همان بدو ورود به باشگاه بارسلونا اصرار کرد جوزپ بارتومئو و مدیران قبلی باشگاه شرایطی وخیم را برای این تیم به وجود آورده و کار را برای گروه جدید نیز دشوار ساخته اند. رییس جدید باشگاه بارسلونا بتازگی اذعان داشت رقم هنگفت و غیرقابل باور 1350 میلیون یورو بدهی روی دست باشگاه وجود دارد که جوزپ بارتومئو با انتشار اطلاعیه ای این ارقام نجومی را تکذیب کرده و رقم بدهی را نزدیک به یک سوم ادعای خوان لاپورتا دانسته است.
جوزپ بارتومئو در بیانیه خود ادعا نمود بهترین فرمول برای محاسبه میزان کاهش درآمد در فصل 21-2012، مقایسه این رقم با درآمد فصل گذشته در نزدیک ترین زمان ممکن قبل از انتشار ویروس کرونا، یعنی فصل 2018-19 بوده است.

جوزپ بارتومئو در این بیانیه ادعا نمود هیئت مدیره قبلی باشگاه بارسلونا آماده پذیرش و بررسی مجدد موضوع بوده و این اخبار انتشار یافته از طرف مدیریت فعلی حقیقت ندارد. در ادامه جوزپ بارتومئو اصرار کرد باشگاه بارسلونا در طول این مدت و با بررسی تمامی جنبه های مالی، حداقل 330 میلیون یورو درآمد را به سبب شیوع ویروس کرونا در فصل گذشته از دست داده است. اما این بحران مالی تنها مختص به باشگاه بارسلونا نبوده و شهر و کل کشور اسپانیا تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته و گرفتار خسارات مالی فراوانی شده اند.
در مجموع مدیران سابق بارسلونا تاکید نمودند بدهی خالص حساب رسی شده 558 میلیون بوده است و رقم هنگفت 1350 میلیون که بتازگی عنوان شده حقیقت ندارد. همین طور جوزپ بارتومئو به صورتی این مشکلات را به گردن هیئت مدیره فعلی نیز انداخته و اصرار کرد هر گاه مدیری سال مالی باشگاهی را می بندد، اوست که مسئول شرایط مالی باشگاه لقب می گیرد.
بارتومئو در ادامه ادعا نمود 558 میلیون ضرر در سال قبل (481 میلیون بعد از مالیات) تنها به سبب شیوع ویروس کرونا بوده و اگر این اتفاق رخ نمی داد، این رقم بسیار کمتر شده و تا 50 میلیون تقلیل پیدا می کرد.
بارتومئو در ادامه ادعا نمود به هیئت مدیره فعلی اطلاع داده شده که بدهی خالص باشگاه تا 30 ژوئن 2021 رقم 680 میلیون یورو است. همین طور با توجه به این که مجموع سرمایه گذاری های انجام شده در توسعه اسپای بارسا با رقم 122 میلیون یورو بوده، بدهی تعدیل شده 558 میلیون یورو شده است.
همچنین جوزپ بارتومئو در این بیانیه اصرار کرد بر خلاف اخبار پخش شده، باشگاه بارسلونا هیچ گاه درحال انحلال و ورشکستگی نبوده و این شایعات هیچوقت حقیقت نداشته است. در ادامه نیز جوزپ بارتومئو اذعان داشت پروژه اسپای بارسا و توافق مالی با شرکت گلدمن ساکس حاصل کار مدیران قبلی بوده و این پروژه برای آینده بارسلونا خیلی سوآور خواهد بود.
برخی رسانه ها معتقدند اعداد و اررقام ارائه شده توسط خوان لاپورتا غلوآمیز و تنها برای توجیه شرایط فعلی مدیریت باشگاه بوده است. به هر ترتیب جوزپ بارتومئو قبول نمی کند که این رقم بدهی تنها حاصل کار او بوده و باید دید پاسخ هیئت مدیره فعلی بارسلونا به این بیانیه چه خواهد بود.
بیشتر بخوانید: تمرین الهلال پیش از جدال با پرسپولیس/عکس
253 251

1400/07/22
13:27:33
5.0 / 5
279
تگهای خبر: باشگاه , پرسپولیس , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی