مسی:

من و رونالدو خاطرات زیبایی را برای فوتبال رقم زدیم

من و رونالدو خاطرات زیبایی را برای فوتبال رقم زدیم لوازم ورزشی: لیونل مسی اسطوره بارسلونا و ستاره پاری سن ژرمن در گفت وگویی مفصل با نشریه «مارکا» در مورد مسائل مختلفی صحبت کرده است.لیونل مسی که حالا زندگی جدیدی را در پاریس تجربه می کند برای دریافت هشتیمن جایزه پی چی چی یا بهترین گلزن فوتبال اسپانیا در فصل گذشته، میزبانان خبرنگاران روزنامه اسپانیایی «مارکا» بود. مسی با زندگی جدید خود در پاریس خو گرفته و خوشحال به نظر می آید. حالا روی موفقیت با تیم جدیدش تمرکز کرده، یعنی پاری سن ژرمن، تیمی که بزرگترین هدفش قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا است و خیلی ها هم این تیم را جزو مدعیان اصی فتح جام در این فصل می دانند.
مسی در گفت وگویی مفصل راجع به مسائل مختلفی همچون حضور ژاوی در بارسلونا و کریستیانو رونالدو در منچستریونایتد حرف زده است.
هشتمین جایزه پی چی چی، یک رکورد قاطع در فوتبال اسپانیا. الان دیگر نیستی اما اگر بودی شاید رکوردهای دیگری در راه بود.
واقعیت این است که بردن این همه جایزه پی چی چی برای خودم هم فوق العاده است. به نظرم می رسید که رسیدن به رکورد شش بار آقای گلی تلمو سارا نا ممکن باشد چه برسد به این که بخواهم از آن رد شوم. این یک رکورد خارق العاده است.
تو مجبور به ترک لالیگا شدی اما رکوردهایی را ثبت کردی که شاید دیگر هیچ کس نتواند از آن عبور کند، اینطور نیست؟
امروز من در پاریس هستم و دیگر به این چیزها فکر نمی کنم. ما هر سه روز یک دفعه بازی داریم و زمانی برای فکر کردن به این مسائل نیست. زمانی که بازنشسته شوم و آغاز به بررسی همه رکوردهایی کنم که به اندازه کافی خوش شانس بودم تا آنها را به نام خودم ثبت کنم، آن زمان واقعا ارزش آنها برایم مشخص خواهد شد.
به نظر می رسد در پایس جا افتاده ای، با خانه و مدرسه جدید برای بچه ها. با آنتونلا همسرت برای صرف شام بیرون می روی و به شرایط عادت کرده ای...
در حال حاضر احساس خوبی دارم. زمانی که توانستیم وارد خانه جدید شویم و بچه ها مدرسه را آغاز نموده و به برنامه عادی روزانه برگشتند، حدودا جا افتادیم. ما همین طور سفرهای بسیاری به آرژانتین داشتیم تا دیدارهای انتخابی را انجام دهیم و همین موجب شد که بصورت مداوم اینجا نباشیم اما من به خوبی با زندگی در پاریس سازگار شدم.
فرزندانت چطور با این شرایط کنار آمدند؟ یادگیری زبان فرانسه را شروع کردند؟
بسیار آسان تر از چیزی بود که در ابتدا تصور می کردیم. ما نگرانی زیادی داشتیم که شرایط چقدر برای آنها دشوار خواهد بود و در آخر آنها کسانی بودند که در سریع ترین زمان ممکن با محیط سازگار شدند. آنها به مدرسه می روند و مطمئنا خیلی زود زبان فرانسوی را یاد می گیرند چون وقتی بحث یادگیری مطرح باشد، سرعت بچه ها خیلی بیشتر است. همه این موارد موجب شد تا هم من و هم آنتونلا به آرامش ذهنی برسیم.
با حضور تو، امباپه، نیمار و بسیاری دیگر، آیا می توان پاری سن ژرمن را مدعی اصلی قهرمانی در لیگ قهرمانان ندانست؟
همه می گویند که ما مدعی اصلی هستیم و من هم این مساله را انکار نمی کنم که ما باتوجه به نام بازیکنان مدعی قهرمانی هستیم اما هنوز نیاز به چیزهای دیگری داریم تا به تیمی واقعا قوی تبدیل شویم. ما باید تیمی یکپارچه باشیم و می توانیم با بهره گیری از بازیکنان بسیار خوبی که داریم به این هدف برسیم. اما ما تنها مدعی نیستیم، تیم های بزرگ دیگری هم هستند که مدعی قهرمانی هستند. لیگ قهرمانان رقابت بسیار دشواری است و همین آنرا بسیار زیبا و خاص می کند.
تیم های اسپانیایی هم شانسی دارند؟
رئال مادرید همیشه یک مدعی است. همین موضوع درباره اتلتیکو هم صدق می کند و آنها دو تیمی هستند که همیشه برای قهرمانی می جنگند. آنها دو رقیب سخت در برخورد مستقیم به حساب می آیند. بارسلونا دوره بازسازی را طی می کند و تیمی پر از بازیکنان جوان دارد. فکر می کنم آنها هم اکنون بهتر از بارسلونا هستند اما اگرچه هم اکنون شرایط بهتری دارند اما چنین چیزی به این معنا نیست که در آینده هم همین طور خواهد بود چون ما باید به حضور ژاوی دقت کنیم که موجب بازگشت قدرت بارسلونا می شود
درباره عملکرد کریستیانو چه نظری داری؟
منچستریونایتد تیمی بسیار قدرتمند است و بازیکنان بزرگی دارد. کریستیانو از قبل با این باشگاه آشنا بود اما این آشنایی در دوره دیگری بود و حالا او به گونه ای فوق العاده با شرایط جدید سازگار شده است. او از همان ابتدا مانند همیشه گلزنی کرد و هیچ مشکلی در سازگاری با شرایط جدیدش نداشت. شرایط در لیگ برتر به آن اندازه که همه فکر می کردند خوب نبوده اما این لیگ بسیار دشواری است. چیزهای زیادی بعد از ماه دسامبر تغییر می کند و هر اتفاقی ممکنست رخ دهد.

راستش را بگو، دلتنگ نبردهای مستقیم با رونالدو نشدی؟
مدت زیادی از زمانی که ما در یک لیگ رقابت می کردیم گذشته است. ما از نظر فردی و تیمی برای اهداف یکسانی رقابت می کردیم. این دوره بسیار زیبایی برای ما و در عین حال تماشاگران بود چون آنها هم از این رقابت بسیار لذت بردند. این خاطره زیبایی است که برای همیشه در تاریخ فوتبال می ماند.
فضای رختکن پی اس جی چطور است؟ بسیاری می گویند که اگر ستاره های بزرگ در یک تیم زیاد باشند نمی توانند با هم کنار بیایند.
من خوش شانس بوده ام که در تیمی با بازیکنان و افراد بسیار عالی حضور دارم. این مهم ترین نکته است. خیلی زود با شرایط سازگار شدم. درست است که اول کمی اوضاع عجیب و غریب بود. از یک سو دشواری حضور در تیمی جدید بعد از چندین سال که در یک تیم بودم. اما از طرف دیگر می دانستم که همه چیز بسیار آسان خواهد بود چون بازیکنان بسیاری را می شناختم و خیلی از آنها اسپانیایی حرف می زدند. افراد بسیار خوبی در این تیم هستند. فضا بسیار صمیمی است و می توان این مساله را از بیرون دید و این چیزی است که من از داخل تیم آنرا تایید می کنم.
پس از تمام اتفاقاتی که در اسپانیا بعنوان دو رقیب بزرگ تجربه کردید، بودن در کنار سرخیو راموس در یک تیم چه حسی دارد؟
الان حس خاصی نیست اما در ابتدا بعد از تمام آن سالهای رقابت و بستن بازوبند کاپیتان بارسا و رئال، بعد از تمام ال کلاسیکوها و جنگهایی که در زمین داشتیم بسیار عجیب بود. اما همه چیز گذشته و ما همیشه برای هم احترام قائل هستیم، اگرچه رقابت بسیاری در ال کلاسیکو داشتیم. داشتن وی در کنار هم بعنوان هم تیمی حس خوبی است. او آرام آرام به ما اضافه می شود و امیدوار هستم خیلی زود بتواند بازی کند چون فوتبالیستی بسیار مهم در راه رسیدن به اهداف ما است.
ژاوی چه چیزهایی به بارسلونا می تواند اضافه کند؟
او می تواند خلی چیزها به بارسا بدهد. ژاوی مربی ای است که اطلاعات زیادی دارد، باشگاه را به خوبی می شناسد و از زمانی که بچه بوده در این باشگاه زندگی کرده و بزرگ شده است. او شخصیت بسیار مهمی برای بازیکنان جوان است و فردی است که موجب رشد باردیگر بارسا خواهد شد، این چیزی است که من در آن هیچ تردیدی ندارم.
برگشتن دنی آلوس به بارسلونا موجب تعجبت شد؟ فکر می کنی چه کمکی می تواند به تیم بکند؟
واقعیت این است که بازگشت او خصوصا در این برهه موجب شگفتی من شد. من فکر می کنم او می تواند خرید خوبی باشد، همانطور که ژاوی اهمیت زیادی برای بازیکنان جوان دارد. او به رشد آنها کمک می نماید چون شخصیتی قهرمان دارد. وی در زمین و در بازی چیزهای زیادی به بازیکنان جوان یاد می دهد.
مسلما از شرایط تیم ملی آرژانتین راضی هستی چون به جام جهانی صعود کردید و این پایانی بسیار عالی برای سالی باورنکردنی بود.
امسال در سطح ملی درخشان و باورنکردنی بود. من توانستم به یکی از اهدافی که انرژی زیادی از من گرفته بود برسم که قهرمانی در کوپا آمریکا بود. بارها بسیار به فتح این جام نزدیک شدم اما نتوانسته بودم به آن دست پیدا کنم. ما به هدفمان در صعود به جام جهانی هم رسیدیم و حالا منتظر اتفاقات بعدی هستیم.
۲۵۶ ۲۵۱


منبع:

1400/09/02
23:26:13
5.0 / 5
63
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی