احسان اصولی:

از ملاقات مهدی طارمی و علیرضا جهانبخش با رییس جمهور بی اطلاعم

از ملاقات مهدی طارمی و علیرضا جهانبخش با رییس جمهور بی اطلاعم سخنگوی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: در اساسنامه تاکید شده 50 درصد از اعضای هیات رئیسه اگر بلاتصدی باشد هیات رئیسه تا مجمع می تواند سرپرستی را برای آن پست مشخص نماید.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، احسان اصولی در گفتگو با خبرنگاران حاضر درباره نحوه برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال اظهار داشت: روز گذشته هم مکاتباتی با اعضای مجمع داشتیم و طبق اساسنامه اطلاع رسانی شده است. کمیته بدوی انتخابات جلسه اول خودرا برگزار کرده و بحث های فرآیندها را با دبیر کل درحال پیگیری هستند.
سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره زمان بندی مربوطه اضافه کرد: اطلاع رسانی ۷۰ روز پیش از برگزاری انتخابات به اعضای مجمع انجام شده است. ثبت نام ۵۰ روز پیش از مجمع باید صورت گیرد. ۲۱ روز پیش از مجمع هم فهرست نهایی نامزدها به اعضای مجمع اعلام می شود تا ۸ شهریور هم انتخابات را برگزار نماییم. در این مجمع، ریاست و نماینده باشگاه ها در هیأت رئیسه مشخص می شود.
وی در پاسخ به این که آیا میرشاد ماجدی باید ۵۰ روز مانده به نشست فوق العاده استعفا دهد اشاره کرد: فارغ از این که اصلاً آقای ماجدی تصمیم دارد این کار را انجام دهد یا خیر من شرایط اساسنامه را می گویم؛ شرایط مندرج در اساسنامه در ماده ۳۹ بحث نامزدهای پست ریاست را کامل مشخص کرده و گفته پست ریاست باید چه خاصیت هایی داشته باشد. در اساسنامه نیامده که عضوی از هیأت رئیسه نمی تواند برای ریاست کاندیدا شود. همین طور شما در روند و پروسه و آنچه عرف بوده می بینید رییس فدراسیون عضو هیأت رئیسه شمرده می شود و رییس هیأت رئیسه هم هست. در همین اساسنامه رییس بدون استعفا می تواند ثبت نام کند و حداکثر ۳ دوره می تواند در انتخابات باشد. اگر رییس فدراسیون الان بخواهد ثبت نام کند منعی ندارد و همین به بحث اعضای هیأت رئیسه و همچنین رییس فدراسیون قابل تعمیم است. در اساسنامه هیچ منع و نهیی نیست و نمی توانیم بر طبق تمایلات شخصی تفسیر نماییم. این که آقای ماجدی بخواهد ثبت نام کند باید استعفا دهد این تفسیر اشتباه است و بحث فقط آقای ماجدی نیست. هیچ قید و محدودیتی در اساسنامه وجود ندارد و هر عضو هیأت رئیسه بخواهد برای ریاست کاندیدا شود مشکلی وجود ندارد.
وی در پاسخ به این پرسش که با رفتن سراجی یک پست در هیأت رئیسه خالی است، اشاره کرد: در اساسنامه تاکید شده ۵۰ درصد از اعضای هیأت رئیسه اگر بلاتصدی باشد هیأت رئیسه تا مجمع می تواند سرپرستی را برای آن پست مشخص نماید. جلسه هیأت رئیسه و جمع بندی به خاطر حجم کارهایی که فدراسیون داشت تشکیل نشد. زمان ما تا مجمع کوتاه بوده و کمتر از ۲ ماه به آن باقی مانده که هیأت رئیسه هنوز به آن تصمیم نرسیده است. بر طبق اطلاعاتی که شما دارید نایب رییس سوم هیأت رئیسه (شهره موسوی) هم نیستیم و جلسه هیأت رئیسه تشکیل نشده است. ترجیح دوستان این است بر طبق مصوباتی که از قبل بوده و اختیاراتی که سرپرست و دبیر کل دارد، کارها جلو برود. الان مشکلی نداریم که ضرورت داشته باشد تا اعضا کامل شوند اما هر جا لازم باشد جلسه تشکیل می دهیم. نظرات اعضا متنوع است که باید به جمع بندی برسیم.
عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال همین طور در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید شهره موسوی حضور غیرقانونی دارد و او چطور در جلسات شرکت می کند، اظهار داشت: شرایط بلاتصدی شدن یک عضو هیأت رئیسه در اساسنامه کاملاً شفاف آمده است. هیچکدام از این شرایط در مورد خانم موسوی صدق نکرده و او همچنان دارای پست نایب رییس سوم هست و شرایط کاملاً مشخص است. عزل، غیبت، محکومیت کیفری و … اتفاق نیفتاده و شهره موسوی از نظر مفاد اساسنامه همچنان عضو هیأت رئیسه است.

وی درباره این که آیا موسوی استعفا نداده یا مهلتی تعیین نشده تکلیف او مشخص شود، اظهار داشت: خیر استعفا نداده و ما هم نمی توانیم اولتیماتوم تعیین نماییم. در این خصوص اگر جلسات هیأت رئیسه تشکیل گردد و او نتواند ۴ جلسه شرکت نماید در این صورت پست او بلاتصدی می شود.
اصولی در ادامه صحبت هایش در مورد این که تیم ملی فوتبال مقرر است در جام جهانی شرکت نماید و نیاز است اسپانسر خوب از تیم ملی حمایت کند، تصریح کرد: من از کمیته بازاریابی استعفا داده ام اما چون از قبل باخبر هستم می گویم. برخی از شرکتها که در این عرصه علاقمند و حائزشرایط بودند پیشنهاد نمود. ۲ مجموعه در کمیسیون معاملات نهایی شد و مقرر است گفت وگوی اولیه صورت گیرد. مدلهای اقتصادی این شراکت باید به جمع بندی برسد و در نهایت یک مدل به مزایده گذاشته می شود تا یک شریک تجاری برمبنای هواداری و دیجیتال شناسایی شود. با اهمیت ترین فراخوان بحث شناسایی شریک تجاری فدراسیون در بحث دیجیتال است که می تواند تحول بنیادی در تامین نیازهای مالی فدراسیون بوجود آورد.
او درباره تعیین اسپانسر برای پوشاک تیم ملی بزرگسالان در جام جهانی ۲۰۲۲ اظهار داشت: فکر می کنم در طول یکی دو روز آینده نهایی شود و ما به زودی رونمایی از حامی البسه ورزشی تیم ملی را انجام خواهیم داد. احیانا مکان رونمایی در کیش خواهد بود. درباب البسه رسمی هم همین اتفاق افتاد؛ فراخوان داده شد و برخی از علاقمندان دعوت شدند. این طرح هم درحال نهایی شدن است و فکر می کنم اواسط تیرماه نام تجاری که برای لباس استفاده می شود اعلام می نماییم.
اصولی درباب چگونگی برگزاری بازی های تدارکاتی اظهار داشت: دبیر کل و شخص آقای ماجدی پیگیر موضوع هستند. به دو تیم نزدیک شدیم اما وقتی حتمی شد اطلاع می دهیم. اشکالاتی که در فیفا دی داشتیم تلاش می نماییم به گونه ای پیش برویم تا مشکلی پیش نیاید تا نتیجه خوبی بگیریم. امیدوار هستم اتفاقات غیرمترقبه و خارج از کنترل فدراسیون این دفعه رخ ندهد و یک فیفا دی خوبی داشته باشیم.

اصولی در پاسخ بگفته صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک در خصوص برگزاری دیدار با مجارستان در نیمه آبان ماه اظهار داشت: این مساله منوط به تأیید سرمربی است و او هنوز چیزی نگفته از طرفی بحث رسمی بین ما و فدراسیون فوتبال مجارستان اتفاق نیفتاده و اتفاقات غیر رسمی بوده است.
او درباره فهرست انتشار یافته بانوان، جعل امضا و همچنین پاداش ها و حمایت دولت، اشاره کرد: بحث جعل امضا از مجاری خود پیگیری می شود و آقای کامرانی فر در این خصوص توضیح می دهد. دولت و مجلس کمک هایی را به ما داشتند و دارند که همین جا تشکر می نماییم اما لازم است در بحث تامین اعتبارات و مصوبه ای که مجلس داشته تسریع شود. سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره آخرین وضعیت قرارداد مربیان داخلی تیم ملی فوتبال اشاره کرد: بین حضور در تیم ملی و باشگاهی باید یک انتخاب اتفاق بیفتد و این تصمیم از جهات مختلف برای جلوگیری از تعارض گرفته شده که باید رعایت شود. برای تمدیدها هم روز گذشته خدمت آقای هاشمیان بودیم، بحث مفصلی شد و روند اداری موضوع استارت خورده است. شاید تا همین الان قرارداد منعقد شده باشد، نمی دانم چون اطلاعاتم برای روز گذشته است. وی درباره ماندن کادر تیم ملی تا جام جهانی و این که کی روش پالس مثبت داده، تصریح کرد: سرمربی ما اسکوچیچ است و کادر هم بر طبق لیستی که معرفی کرده قرارداد بستیم و با آن در جام جهانی شرکت می نماییم. سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره وضعیت کریم باقری، اظهار داشت: انتخاب او پرسپولیس بوده است.
اصولی درباره ملاقات طارمی و جهانبخش با رییس جمهوری اظهار داشت: من در جریان نیستم.


1401/03/31
19:01:37
5.0 / 5
28
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی