بازیكنان كم فروشی نكردند

شاه علی: مسئولیت ناکامی تیم بسکتبال نوجوانان با من است

شاه علی: مسئولیت ناکامی تیم بسکتبال نوجوانان با من است به گزارش لوازم ورزشی سرمربی تیم بسکتبال نوجوانان ایران با اعلان اینکه با هدف کسب سهمیه جهانی مسئولیت این تیم را قبول کرد، اظهار داشت: به خاطر زمان کم وعدم بازی تدارکاتی نتوانستیم به هدف برسیم.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، تیم بسکتبال نوجوانان ایران که با کسب عنوان قهرمانی غرب آسیا مجوز حضور در مسابقات قهرمانی آسیا (قطر) را به دست آورد در حالی به کار خود در این رقابت ها تمام کرد که به خاطر ناکامی در صعود به مرحله نیمه نهایی نتوانست یکی از چهار سهمیه جهانی را از آن خود کند.
شاگردان محسن شاه علی که دیدارهای خود در مسابقات قهرمانی آسیا را از گروه B شروع کردند در آخر مسابقات قهرمانی آسیا با ۲ پیروزی برابر اندونزی و لبنان (مرحله مقدماتی) و متحمل شدن ۳ شکست برابر نیوزلند، هند و فیلیپین در بین ۱۳ تیم شرکت کننده صاحب جایگاه هشتم شد.
محسن شاه علی سرمربی تیم بسکتبال نوجوانان می گوید زمان کمی که تیمش برای تمرین داشت و این که نتوانست دیدارهای تدارکاتی داشته باشد بیشترین تاثیر را در ناکامی برای کسب سهمیه جهانی داشت. وی درحال تاکید دارد که بازیکنانش کم فروشی نکردند و مسئولیت تمام نتایج با خودش است.
این مربی در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری این که مسابقات قهرمانی آسیا در رده سنی نوجوانان طی دو سال قبل به سبب کرونا برگزار نشده بود، اشاره کرد: در قطر با تیم هایی روبرو شدیم که هیچ شناختی از آنها نداشتیم چون نه دیداری برگزار شده بود که در جریان عملکردشان قرار بگیریم و نه در کل از وضعیت تمرینی حریفان باخبر بودیم. در کل تیم ها کاملاً متحول شده نسبت به همیشه در مسابقات حاضر شدند. بااینکه رده سنی نوجوانان همیشه غیرقابل پیش بینی است.
وی که قبل از مسابقات قهرمانی غرب آسیا هدایت تیم نوجوانان ایران را برعهده گرفت، گفت: در مجموع از زمانی که وارد کادر فنی شدم تا مسابقات قهرمانی آسیا فرصت خیلی کمی داشتیم. برخی از مربیان می توانند در مدت زمان کوتاه هم به لحاظ ایجاد آمادگی در تیم به نتیجه برسند اما من مدت زمان بیشتری نیاز داشتم. طی این مدت ۷۰ جلسه تمرینی برگزار کردیم اما فکر می کنم این میزان تمرین برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا آن هم با خاصیت هایی که این دوره داشت، کافی نبود.
سرمربی تیم بسکتبال نوجوانان در ادامه مروری بر دیدارهای برگزار شده این تیم در مسابقات قهرمانی آسیا داشت و تصریح کرد: پس از پیروزی برابر اندونزی موفق به شکست لبنان آن هم با اختلاف امتیاز بالا شدیم اما من کماکان نگران وضعیت تیم بودم به ویژه که بدون دیدار تدارکاتی در مسابقات حاضر شده بودیم. این نگرانی بیشتر هم شد زمانی که برخلاف تصورمان کره جنوبی به عنوان حریف سوم ایران مشخص شد.
شاه علی افزود: اینگونه پیش بینی می کردیم که کره جنوبی مقابل نیوزلند نتیجه را واگذار کند و به عنوان حریف ما معرفی شود. اما خلاف این انتظار رقم خورد و نیوزلند حریف ما شد. این تیم از بسکتبال سطح بالایی برخوردارست و در کل بازیکنانشان بدن های ورزیده ای داشتند. با همه اینها جریان بازی مقابل این تیم را خوب پیش می بردیم اما اشتباهاتی که در دفاع و حمله بازیکنان مرتکب شدند و مشکلاتی که زیر سبد داشتیم موجب شد مقابل این تیم شکست بخوریم. وی اشاره کرد: با شکست برابر نیوزلند، ناکامی از صعود به نیمه نهایی و عدم دستیابی به یکی از چهار سهمیه جهانی، بازیکنان بطور کامل انگیزه خودرا از دست دادند. البته خود ما مربیان هم واقعاً از این مساله شوک زده شده بویدم. اما به هر حال به سختی تیم را برای دیدارهای تعیین رده پنجم تا هشتم آماده کردیم. در این مرحله ابتدا با هند بازی کردیم. در نیمه اول مقابل این تیم حتی تا برتری ۴۰ به ۲۰ هم پیش رفتیم اما در نیمه دوم در کل جریان تغییر نمود و نتیجه را واگذار کردیم. به خاطر زمان در حوزه ای مانند دفاع منطقه ای تمرین نداشتیم و همین مسئله در نیمه دوم دیدار برابر هند دردسرساز شد و گریبان تیم را گرفت. سرمربی تیم بسکتبال نوجوانان با یادآوری این که آخرین دیدار این تیم برابر فیلیپین انجام شد که با شکست همراه بود، گفت: وقتی بازیکنان نتوانستند در جمع چهار تیم برتر قرار بگیرند، برایشان پنجم یا هشتمی تفاوت نداشت. آنها با این انگیزه مقابل فیلیپین هم باختند و به رده هشتم بسنده کردند. شاه علی تاکید کرد: در تمام دیدارها بازیکنان در نیمه اول خیلی خوب ظاهر شدند و حتی نسبت به حریفشان برتر هم بودند. اما در نیمه دوم نمی توانستند این شرایط و برتری را حفظ کنند. فکر می کنم استرس و زمان کمی که برای تمرین داشتیم، کاملاً دراین زمینه تأثیرگذار بود. بازیکنان ایران بدون هیچ دیدار تدارکاتی وارد مسابقات شدند و نتیجه این مساله کاملاً در روند حرکتی آنها تأثیرگذار بود. وی با اعلان اینکه در مجموع دو ماه کنار تیم بسکتبال نوجوانان قرار داشت، اظهار داشت: برای عملکرد این تیم و عدم دستیابی به سهمیه جهانی بهانه ای ندارم. اصلاً می توانستم هدایت تیم را برعهده نگیرم اما پذیرفتم و حالا هم مسئولیت نتایج با من است. ما قهرمانی غرب آسیا را نمی خواستیم. آمده بودیم سهمیه جهانی بگیریم اما نتوانستیم و مسئولیت آن با من است. این مربی با تاکید بر این که به سبب زمان کم، بازیکنانش نتوانستند بدنسازی خوبی داشته باشند، گفت: بنا بر این در نیمه اول تمام دیدارها آنها خیلی خوب کار می کردند اما در نیمه دوم بدن هایشان خالی می کرد. بازیکنان ایران کم فروشی نکردند. فقط این که زمان کافی برای تمرین نداشتند. سرمربی بسکتبال نوجوانان در آخر تاکید کرد: همان زمان هم که هدایت تیم را برعهده گرفتم به زمان کم اشراف داشتم اما امیدوار به مهیا شدن برگزاری دیدارهای تدارکاتی بودم که میسر نشد. در صورتیکه انجام این بازی ها برای حضور در مسابقات آن هم در رده سنی نوجوانان که کاملاً متحول شده، بسیار تعیین کننده بود.


منبع:

1401/04/01
11:35:16
5.0 / 5
17
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی