كشتی قهرمانی جهان - صربستان

دوئل ایران و آمریکا در غیاب مدعی

دوئل ایران و آمریکا در غیاب مدعی به گزارش لوازم ورزشی، کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با عنایت به غیاب روس ها در رقابتهای جهانی سال جاری، تیم آمریکا را به اصلی ترین رقیب خود برای کسب جام قهرمانی می داند.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی جهان طی روزهای ۱۹ تا ۲۷ شهریور در شهر بلگراد پایتخت صربستان برگزار گردد و این در حالیست که تیم روسیه بعنوان قهرمان سال قبل این مسابقات، غایب بزرگ رقابتهای سال جاری خوانده می شود. البته در غیب روس ها خیلی از مدعیان کشتی جهان بخصوص تیم آمریکا نگاه ویژه ای به جهانی صربستان دارند و بعضی از قهرمانان ناکام و غایب سال قبل به دنبال جبران هستند.
در این میان حساب تیم های کشتی آزاد ایران و آمریکا از دیگر مدعیان جداست و حالا دو ضلع مثلث قدرت کشتی جهان در غیاب روسیه، نبرد سخت و حساسی برای تصاحب جام قهرمانی پیش رو دارند. نبردی که حتی اتحادیه جهانی کشتی هم به آن اذعان دارد و بعضی از کشتی های مدعیان این دو کشور را از بهترین و جذابترین مسابقات سال جاری می خواند.
این مبحث در اظهارات اخیر اعضای کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان هم کاملاً مشهود است و پژمان درستکار و همکارانش، طرح و برنامه ویژه ای برای تقابل با آزادکاران آمریکایی در جهانی ۲۰۲۲ صربستان در دستور کار دارند.
به عنوان مثال پژمان درستکار بعنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در تازه تریت اظهاراتش در مورد رقابت سخت شاگردانش با رقبای آمریکایی اظهار داشت: «مبارزاتی که در جهانی پیش رو داریم بعنوان تک مسابقات سرنوشت ساز برای ما تلقی می شود که می تواند در سرنوشت قهرمانی تاثیر گذار باشد. بعنوان مثال جدال سنتی و جذاب حسن یزدانی و دیوید تیلور و یا کامران قاسمپور جی دن کاکس و حتی مبارزه محمد نخودی با جردن باروز به واقع خیلی سخت و مهم می باشد. البته ما تمام تمرکز خودمان را روی این مبارزات نخواهیم گذاشت و برای تمامی کشتی ها برنامه ویژه و آنالیز داشته و داریم.»

به گفته کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان، آمریکا تیم یکدست و آماده ای دارد که با عنایت به جدول مسابقات، اغلب آزادکاران این تیم در دیدار فینال به کشتی گیران ما برخورد خواهند کرد و همین مبحث از الان بر حساسیت و اهمیت مرحله نهایی رقابتهای جهانی افزوده است.
از سوی دیگر با عنایت به برنامه های آماده سازی آزادکاران ملی پوش کشورمان میتوان دریافت که کادر فنی در کنار تمرینات فنی و تکنیکی، اصرار و حساسیت فراوانی روی بحث بدنسازی و بالابردن توان جسمانی بچه ها دارد و این مسئله به وضوح در نتایج و عملکرد اردونشینان تیم ملی پیداست. بطوریکه درستکار و همکارانش برای بحث بدنسازی و تمرینات آمادگی جسمانی از یک پزشک متخصص تغذیه، فیزیوتراپ و بدنسازی که ساکن کاناداست بهره برده اند که فقط برای مسابقات جهانی به جمع کادر فنی ملحق شده است. طبق اظهارات مربیان تیم ملی او یکی از بهترین های دنیاست و حتی بسیاری از تیم های مطرح فوتبال جهان هم به دنبال همکاری با او هستند. بنابراین میتوان امیدوار بود که این پزشک متخصص می تواند در جریان مسابقات جهانی بخصوص پس از مراسم وزن کشی و بازگشت بچه ها برای حضور بر روی تشک نقش بسیار مهم و مثبتی را ایفا کند.
آخرین اردوی آزادکاران برای حضور در رقابت های جهانی از روز ۹ شهریور شروع شده و تا زمان اعزام ادامه دارد که طبق اعلام کادر فنی مقرر است تیم ملی روز ۲۱ شهریور عازم بلگراد شود. بدین ترتیب ملی پوشان سه روز پیش از مسابقات در این شهر هستند و از لحاظ خوبی به خوبی با محیط هماهنگ می شوند.
به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، ترکیب تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابتهای جهانی ۲۰۲۲ صربستان به شرح زیر است:
۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک
۶۱ کیلوگرم: رضا اطری
۶۵ کیلوگرم: رحمان عموزاد خلیلی
۷۰ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی
۷۴ کیلوگرم: یونس امامی
۷۹ کیلوگرم: محمد نخودی
۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی
۹۲ کیلوگرم: کامران قاسم پور
۹۷ کیلوگرم: محمدحسین محمدیان
۱۲۵ کیلوگرم: امیرحسین زارع

1401/06/14
11:07:13
5.0 / 5
242
تگهای خبر: برنامه , پزشك , تخصص , تمرین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی