مهدی عبدیان :

نیاوردن VAR به فوتبال ایران پشت پرده دارد

نیاوردن VAR به فوتبال ایران پشت پرده دارد به گزارش لوازم ورزشی، عضو پیشین هیئت مدیره باشگاه استقلال با اشاره به اینکه قضاوت داوران در لیگ سر و صدای زیادی به پا کرده، اظهار داشت: یکی از تیم هایی که بیش از همه نسبت به اشتباهات داوری متضرر شده استقلال است.مهدی عبدیان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه شرایط استقلال رو به رشد است اظهار داشت: در یکی دو هفته اول لیگ، استقلال نمایش خوبی نداشت اما هر چه از زمان بازی ها گذشت این تیم منسجم تر شد و توانست نتایج خوبی هم بگیرد. آنها مقابل فولاد می توانستند برنده شوند اما اتفاقاتی رخ داد که اجازه گلزنی به استقلال داده نشد. در هفته های ابتدایی روی اشتباهات گل خوردیم اما توانستیم هم اشتباهات را برطرف نماییم و هم بر روی گل های تاکتیکی به گل دست پیدا نماییم.
عضو پیشین هیئت مدیره باشگاه استقلال در مورد اتفاقاتی که در هفته های اخیر در مورد داوری برای استقلال و حتی دیگر تیم ها افتاده است و این که آوردن سیستم VARمی تواند این مشکلات را حل کند، اظهار داشت: متأسفانه مشکلات داوری می تواند با آوردن سیستم VAR حل شود اما می خواهم از نگاهی دیگر به این مورد نگاه کنم.
وی افزود: سرمربی تیم ملی را که دراگان اسکوچیچ بود برکنار کردیم و کارلوس کی روش را آوردیم تا بتوانیم در جام جهانی موفق باشیم. این تغییر هزینه مالی زیادی برای فوتبال ما داشت چون هم باید مطالبات اسکوچیچ را پرداخت می کردیم و هم باید به کارلوس کی روش و دستیارانش پول پرداخت می کردیم تا آنها هدایت تیم ملی را به عهده بگیرند. این نشان داده است که ما هزینه بالایی بابت رفتن و آمدن اسکوچیچ و کی روش پرداخت کرده ایم. آیا نمی توانستیم با همه این تغییرات پولی هم بابت خرید سیستم داوری بدهیم تا مشکلات حل شود.
وی اضافه کرد: به اعتقاد من با شناختی که از فوتبال کشورمان دارم نیاوردن سیستم VAR پشت پرده ای دارد که اجازه نمی دهد این اتفاق رخ دهد. یکی از تیم هایی که از اشتباهات داوری و نبود این سیستم ضرر کرده استقلال است. البته صدای سایر تیم ها درآمده اما بیشتر از هر تیمی این استقلال بوده که ضرر کرده است.
عضو پیشین هیأت مدیره استقلال افزود: در همین دیدار استقلال برابر فولاد سه پنالتی استقلال گرفته نشد و دو امتیاز به سادگی از استقلال گرفته شد. در بازی های گذشته هم اگر نگاه نماییم اشتباهات داوران چند امتیاز را از استقلال گرفت البته بعضی می گویند اشتباهات داوری به سود استقلال هم تمام شده اما در آن دیدارها استقلال با دو یا سه گل نسبت به حریف، برتری داشته است و حتی اگر آن تیم بدون اشتباه داوری هم می خواست نتیجه بگیرد باز برابر استقلال شکست می خورد. ازاین رو اگر به نفع استقلال هم سوت زده شده هیچ تأثیری در روند بازی نداشته چون آبی پوشان برد را به دست آورده بودند.
عبدیان در پاسخ به این پرسش که آیا استقلال می تواند با تمام این اتفاقاتی که برایش رخ می دهد به قهرمانی برسد اظهار داشت: سال جاری نسبت به سال پیش تیم های لیگ برتری قوی تر شدند. ۵ تیم استقلال، پرسپولیس، گل گهر، سپاهان و فولاد خوزستان در کورس قهرمانی هستند و همه به دنبال این خواهند بود تا بتوانند در انتها فصل، جام را بالای فصل ببرند.
وی افزود: در استقلال اتفاقات خوبی رخ داده است. این تیم هماهنگ تر و با انگیزه تر نسبت به ابتدای فصل بازی می کند. بازیکنانش درحال رسیدن به آمادگی هستند. به صورت مثال مهدی قایدی هم اکنون ۵۰ درصد بازی هایش را انجام می دهد و اگر او در شرایط آرمانی کامل قرار بگیرد می تواند در کنار محبی بهترین بازی ها را انجام دهد. مرادمند با این که مدتی دور از میادین بود اما عالی بازی کرد و فکر می کنم می تواند در فهرست بازیکنان اعزامی به جام جهانی هم باشد.
عضو پیشین عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در انتها تصریح کرد: تا آخر لیگ راه زیادی باقی مانده است. فوتبال ما به جهت اینکه اشتباهات داوری اش کم شود احتیاج به سیستم VAR دارد. با آمدن این سیستم هیچ تیمی متضرر نخواهد شد. حق به حق دار می رسد و مطمئنم استقلالی که این قدر از داوری ضرر دیده شرایطش بهتر خواهد شد. آبی پوشان به دنبال قهرمانی هستند و اگر همین روند را ادامه دهند مطمئناً در انتها فصل می توانند جام را بالای سر ببرد.

1401/07/18
12:10:46
5.0 / 5
201
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی