پیشكسوت دوومیدانی:

مدالی که از چنگ ژاپن دربیاید ارزشمندتر است!

مدالی که از چنگ ژاپن دربیاید ارزشمندتر است! به گزارش لوازم ورزشی، روح الله گلستانی در مورد عملکرد ایران در رقابت های دوومیدانی صحرانوردی آسیا اظهار داشت: کار ورزشکاران ما بی ارزش نبود اما بهتر این بود که این مدال ها را با اقتدار از چنگ ژاپن بیرون بیاوریم نه این که نپال ما را شکست بدهد.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از ایسنا، تیم های ملی صحرانوردی جوانان و بزرگسالان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی کشور نپال شرکت کردند که در انتها در قسمت جوانان سمیر اقبالی اولین طلای صحرانوردی جوانان ایران در قهرمانی آسیا را به دست آورد و پوریا اسحاقی هم به مدال برنز رسید. همینطور در قسمت تیمی، جوانان و بزرگسالان ایران در جایگاه دوم قرار گرفتند.

روح الله گلستانی مربی و پیشکسوت دوومیدانی در گفتگو با ایسنا به عملکرد تیم ایران در قهرمانی آسیا اشاره و بیان نمود: کار ورزشکاران ما بی ارزش نبود اما بهتر این بود که این مدال ها را با اقتدار از چنگ ژاپن بیرون بیاوریم نه این که نپال ما را شکست بدهد. ورزشکاران و مربیان ما خیلی با ارزش هستند اما وقتی کشورهای نپال، ایران و هند روی سکو قرار می گیرند کیفیت مسابقات مشخص می شود.

او با اشاره به اینکه در دوومیدانی رکوردها حرف می زند نه مدال، تصریح کرد: ورزشکاران ما در گذشته دونده های کنیایی را که قطر می خرید، شکست می دادند. هم اکنون مدال آورده ایم که خیلی هم پرارزش است اما با چه رکوردی این مدال ها را گرفته اند؟ اقبالی حدود ۲۶، ۲۷ دقیقه دویده و مدال آورده اما نفر چهارم ما در جاکارتا ۲۴ دقیقه دوید که زمان بهتری است، پس نباید مغرور شوند. البته نمی خواهم ارزش کار آنها را پایین بیاورم اما با رکوردهایی که در لیگ، داخل سالن قزاقستان و مسابقات مختلف کسب می نماییم، امیدی به دوومیدانی در بازی های آسیایی ندارم.

گلستانی افزود: البته در پرتاب ها مدال می گیریم و همیشه در پرتاب دیسک آسیا شانس داریم چون آسیایی ها از نظر فیزیک در حد ما نیستند. به صورت کلی رکوردهای ورزشکاران ایران جالب نیست. مربیان ارزشمند ما در پشتوانه سازی کار نکرده اند چون انگیزه ای نداشته و کنار رفته اند. جوانان قابلی داریم اما باید روی آنها کار شود. کمیته استعدادیابی در این سال ها چه چهره ای را معرفی کرده است که به آینده اش امیدوار باشیم؟

او به عدم اعزام زنان به رقابت های صحرانوردی آسیا اشاره و بیان نمود: ژاپن و هند در قسمت صحرانوردی زنان بسیار قوی هستند. ژاپن که در قسمت تیمی مردان و زنان شرکت نکرده بود و اگر زنان را اعزام می کردیم، بطور قطع مقام می آوردیم. ناممکن بود زنان ورزشکار ما به خصوص پریسا عرب و چند نفر دیگر روی سکوی قهرمانی نروند.

گلستانی با اشاره به اینکه به زنان دوومیدانی کار ایران توجه چندانی نمی گردد، افزود: چرا وقتی میدان را مناسب می بینیم اعزام نمی کنیم؟ مدال زنان پرارزش بود چون خیلی میدان نمی بینند و مدالشان بودجه می آورد. وقتی ببینند زنان مدال آوری می کنند پول بیشتری اختصاص می دهند اما در شرایطی که شانس مدال ما زیاد است اعزام نمی شوند.
1401/12/21
10:13:57
5.0 / 5
213
تگهای خبر: بازی , تیم , رقابت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی