پرونده ایرانیها در فیفا افزایش می یابد؟

پرونده ایرانیها در فیفا افزایش می یابد؟ لوازم ورزشی: یک مربی فوتبال اعتقاد دارد باتوجه به بی ثباتی بازار ارز، با افزایش سهمیه بازیکنان خارجی، پرونده تیم های ایرانی هم در فیفا بیشتر می شود.بهتاش فریبا در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که آیا با افزایش سهمیه بازیکنان خارجی موافق هستید یا خیر؟ اظهار داشت: از دو منظر باید به این مساله نگاه کرد یکی بحث اقتصادی که بنظر می رسد فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بدنبال آن هستند تا قرارداد بازیکنان ایرانی را بشکنند و دوم از نظر بحث فنی است. باید دید بازیکنانی خارجی که جذب فوتبال می شوند از نظر فنی می توانند جایگزین بازیکنان داخلی در لیگ شوند یا خیر؟ البته استقلال ۲ بازیکن خارجی دارد که جزو نفرات خوب تیم است و در تمام بازی ها مشارکت دارند یا دفاع وسط پرسپولیس جزو بهترین بازیکن لیگ بود اما از مهاجمش کمتر استفاده کرد، همین طور بازیکن دفاع وسط سپاهان عملکرد موفقی در لیگ داشت اما از ۲ بازیکن خارجی خود استفاده بهینه ای نکرد.
بازیکن خارجی باید بهتر از داخلی ها باشد
وی در پاسخ به این پرسش که آیا فکر می کنید حضور خارجی ها موجب افزایش کیفیت لیگ برتر می شود یا خیر؟ اظهار داشت: اگر بازیکن خارجی که به لیگ اضافه می شود موجب ارتقاء سطح لیگ شود اساسا حضورش موثر است اما اگر قرار باشد به خاطر مصدومیت یا محرومیت روی نیمکت بنشیند هدر رفتن پول است. بازیکن خارجی باید یک سر و گردن از بازیکنان داخلی بالا باشد که جذب چنین بازیکنانی هزینه زیادی دارد.
بیشتر بخوانید خارجی ها ضعف بازیکن سازی در ایران را جبران می کنند؟ خارجی هایی که در حد دسته سه نیستند! افزایش پرونده ها در فیفا
پیشکسوت استقلال همین طور در پاسخ به این پرسش که آیا به نظر شما با افزایش تعداد خارجی ها تعداد پرونده های مالی در فیفا افزایش می یابد و چه راهکاری برای کنترل بدهی مالی تیم ها می توان در نظر گرفت؟ اضافه کرد: شک نکنید با قیمت دلار امروز و با نوسانات ارزی که با آن روبرو می باشیم پرونده های مالی در فیفا زیاد می شود. اگر تورم را در نظر بگیریم می بینید که با تورم ۷۰ درصد قیمت بازیکنان داخلی نیز با همین نرخ تورم افزوده می شود، در نتیجه چون بازیکن داخلی قراردادش بیش از بازیکن خارجی است باشگاه ها بازیکن خارجی می آورند، البته بازیکنان خارجی چون پولشان را به دلار دریافت می کنند تورم تاثیری روی آنها ندارد.فریبا در آخر در پاسخ به این پرسش که با افزایش تعداد خارجی ها به ۷ بازیکن، ممکنست سطح بازیکنان داخلی افت و یا بالاتر برود؟ اشاره کرد: وقتی تعداد بازیکنان خارجی در فوتبال بیشتر می شود یک برخی از بازیکنان داخلی از لیگ جا می مانند، در نتیجه اگر بازیکن خارجی با کیفیت به رشد و پیشرفت فوتبال کمک نماید بازیکن داخلی می کوشد در کنارش تجربه اندوزی کند و تلاشش را برای ارتقای سطح فنی خود چند برابر می کند. بدین سبب وقتی عرضه کم می شود تقاضا نیز خواه یا ناخواه افزایش می یابد.

منبع:

1402/03/14
13:26:04
5.0 / 5
269
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی