چرا از تحقیق و تفحص استقلال و پرسپولیس می‎ ترسید آقای تاج؟

چرا از تحقیق و تفحص استقلال و پرسپولیس می‎ ترسید آقای تاج؟ لوازم ورزشی: مهدی تاج در چند روزه گذشته كه بحث تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس رای اورده، چند بار مصاحبه كرده و گفته این كار برای فوتبال ایران عواقب دارد !فرهاد عشوندی: این همه ترس برای چیست آقای تاج؟ دقیقا مردم را از چه چیز می ترسانید؟ برای نخستین بار بود كه دیدیم یك مقام مسئول ورزش كشورمان این قدر راحت مصاحبه می كند و می گوید تشكیلاتش به نهادی بین المللی دروغ گفته است و حالا می ترسد دروغش رو شود!
اصلا چرا به دروغ گفته اید استقلال و پرسپولیس باشگاه های خصوصی هستند؟ شما كه آدم متشرعی هستید، چرا دروغ گفته اید و امروز نگران لو رفتن دروغتان هستید. واقعا از این می ترسید كه تحقیق و تفحص مجلس دروغتان را رو كند؟
راستش حتی اگر این واهمه را هم دارید باز باید گفت واهمه تان بی جهت است كه اگر آنها قرار باشد این قدر مته به خشخاش بگذارند، همین مصاحبه تان كه در سایت رسمی وزارت ورزش كشور بازنشر شده را پیراهن عثمان می كنند ولی راستش را بخواهید مشكل اصلا ای اف سی و فیفا نیست كه اقلا شما خیلی خوب می دانید این تولید ترس از لولوی فیفا اقلا در مسائل مالی محل بحث ندارد.
فیفایی كه اجازه می دهد نیروها و اعضای اصلی اش را پلیس دست بند زنان از درون جلسه كنگره سالانه اش به زندان ببرد و پس از دو سال هنوز در بازداشت نگه دارد و سپس برای این كوشش برای پاكسازی و فسادزدای از نهاد های قضایی بین المللی تشكر می كند، آیا برای تحقیق در فوتبال باشگاهی یك كشور حكم به تعلیق می دهد؟ باز برای تان مثال بیاوریم؟ چطور است از همین اتفاقات اخیر در خود ای اف سی خاطر بگوییم كه چطور با مسائل مالی تعارف ندارند واجازه تحقیقات قضایی را می دهند.
راستش را بخواهید آقای تاج، ما هم می دانیم این چیزیست كه از شما خواسته شده و شما فقط مامور طرح مبحث ترس از ای اف سی شدید تا تهدید جدی تر به نظر برسد اما احیانا نمایندگانی كه این دفعه رای به انجام تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس داده اند هم این مشاوره را گرفته اند كه ترس از تحریم و تعلیق واقعی نیست كه وگرنه در حضور محترمتان، با گفته های تان قانع می شدند.
اما مهمتر این است كه چرا باید شما یا دوستان محترم بالادستی تان در وزارت ورزش از حسابرسی و پژوهش درباره درآمدهای سمبل های مدیریت ورزشی كشور هراسان باشید. تیم هایی كه بنا بر گفته خود مدیران ورزش كشور در كمتر از سه سال قبل اقلا با كمك ای حدود 150 میلیارد تومانی مردمی اداره شده اند.
پول هایی كه باید روشن شود كجا و چگونه هزینه شده اند و آیا خدایی ناكرده در مسیر هزینه كرد به كژی رفته اند؟
حالا اگر هدف این باشد، چرا باید چنین هراسی داشته باشید؟بگذارید این اتفاق بیفتد. هرچند سابقه تاریخی نشان داده این تحقیق و تفحص های ورزشی، پایانش هیچ است. آخرین شان مگر همین پرونده فساد در فوتبال نبود؟ سه سال وقت همه گرفته شد. كلی ساعت نفر انرژی. مامور شدن چند نفر به تحقیق و بعد گزارشی سیاسی تا این حد: «بند یكم: فوتبال ایران در دهه 80 توسط یك عضو جریانی سیاسی(محسن صفایی فراهانی) درحالی كه پتانسیلش را نداشت به اشتباه حرفه ای شد!»
و بعد كلی استدلال و منطق برای اثبات فساد كه بیشتر به درد طرح در بحث های خیابانی و شفاهی و نقل در تاكسی ها می خورد كه اگر غیر از این بود، امروز چند جلسه دادگاهی در این زمینه تشكیل شده بود.
با این سابقه راستش بهتر است، نترسید و نلرزید كه اگر كار تحقیق و تفحص درست صورت گیرد، كمك به شفافیت فوتبال ایران می كند و اگر خوب انجام نشود هم سرنوشتی به مانند همه نمونه های قبلی پیدا می كند!

256 41


1396/11/08
13:44:01
5.0 / 5
4830
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی