بمب بزرگ در فدراسیون منفجر می شود؟

بمب بزرگ در فدراسیون منفجر می شود؟ لوازم ورزشی بمب بزرگ در فدراسیون منفجر می شود؟


عرفان حاج بابایی: فدراسیون فوتبال مهدی تاج وارد سومین سال فعالیتش شده است و حالا حدودا 4 سال پس از مجمع پر سر و صدای بهمن ماه 1393 كه در آن علی كفاشیان با فشار وزارت ورزش و غوغایی كه گروه قنبرزاده و عزیزی خادم به پا كردند تا دبیركل تغییر كند، این دفعه و درست پس از جام جهانی دارد برای فدراسیون مهدی تاج رخ می دهد.
ماجرا هم شایعاتی است كه از اختلاف میان مسئولان رده بالای اداره كننده ورزش با دبیركل فعلی شنیده می گردد. ساكت كه به علت مدرك تحصیلی با چالش هایی برای در اختیار داشتن این پست مواجه بود، بعدا اعلام نمود مدرك لیسانسش را عرضه داده است. البته دوباره ابهام هایی بوجود آمد كه لیسانس عرضه شده او مرتبط نیست یا اصلا دانشگاه امام صادق چنین رشته ای ندارد اما خیلی جدی چنین ادعایی بررسی نشد و این مدیر اصفهانی همیشه در كنار تاج، كارش را پیش برد.
در روزهای پایانی لیگ قبل و فینال جام حذفی اما اتفاقی افتاد كه شائبه هایی تولید كرد. اینكه مهدی تاج زیر فشار است برای تغییرات. شایعه اینكه وزیر ورزش در كنار دبیركل فدراسیون و در غیاب رئیس فدراسیون حاضر نشده روی سكوی قهرمانی برود، درحالی كه تاج رابطه ای خیلی صمیمی با وزیر ورزش دارد، مدام بین اهالی فوتبال دست به دست شد اما هیچ گاه تائید نشد و مسعود سلطانی فر بعنوان وزیر ورزش بقدری تجربه گرانقیمت مدیریت سیاسی دارد كه اجازه ندهد شایعاتی از این دست روی كارش اثر بگذارد.
ساكت كه منتقدانش در مسائلی چون لباس های تیم ملی و لباس های تیم های رده های مختلف ملی و قرارداد مربوط به زمین های چمن كمپ، ایرادهایی به عدم كنترل درست روند قراردادها را به او وارد می كردند و این مدیر دست راست مهدی تاج را به چالش می كشیدند، در پرونده های مهم دیگری هم به بازی گرفته نشد. مثلا در مواردی مثل پرونده های بزرگ سامان دهی بدهی های استقلال و پرسپولیس ف این مهدی محمد نبی دبیر اسبق فدراسیون بود كه به بازی گرفته شد و این به بازی گرفته شدن با دخالت مستقیم وزارت ورزش و احیانا شخص محمدرضا داورزنی بود!
ساكت اما در بازه جام جهانی توانست خیلی خوب تیم ملی را بعنوان سرپرست اداره كند. طوری كه هیچ مشكلی از تیم بیرون درز نكند. اتفاقی كه معمولا در تورنمنت هایی از این دست برای ورزش مان نمی افتد و حتی 4 سال قبل در برزیل مشكلاتی میان كی روش با كفاشیان و میهمانان وزارت ورزش رخ داده بود اما این دفعه در مسكو اصلا خبری از این حاشیه ها نبود و ساكت به رغم همه انتقادهایی كه منتقدانش به كارش وارد می كردند، در این بخش موفق بود.
هرچند به درستی خیلی از منتقدان چنین روشی، 4 سال قبل و امروز می گفتند، دبیركل نباید شان خویش را تا مقام یك سرپرست تیم پایین بیاورد. البته 4 سال قبل مهدی محمد نبی و كی روش با هم دیگر هم بحث كرده بودند و قهر بودند اما اقلا این دفعه خبری از دلخوری های اینچنینی اقلا نبود!
با همه این رخداد ها، حالا دو نفر خیلی خویش را نزدیك به صندلی دبیركلی فدراسیون می بینند. خیلی دوست دارند آن صندلی در اختیارشان باشد. مهدی محمد نبی كه به صورت سنتی حمایت داورزنی را دارد و حتی برای مراسم استقبال از بازیكنان تیم ملی هم به فرودگاه رفته بود تا خودی نشان دهد و توی چشم كی روش و ساكت باشد، یكی از این افراد بود.
نبی كه 4 سال قبل با كلی افترا از جانب وزارت ورزش كنار زده شد، حالا با تغییر تنها یك وزیر انگار دیگر هیچ ایرادی ندارد بازگشتش. هرچند كافی است دوباره اسمش به صورت جدی سر زبان ها بیفتد تا دوباره كلی جنجال و موج خبری تولید شود. نبی چندین برابر مدافعانش، منتقد دارد و كلی ابهام كه هیچ گاه تائید یا تكذیب نشدند و فقط نامش جنجالی رسانه ای دوباره بوجود می آورد.
دیگری اما علی رغبتی است. یكی از مدیران میانی فدراسیون فوتبال كه شاید در دوره انتقالی فدراسیون فوتبال در زمان كیومرث هاشمی فكر می كرد دبیركل فدراسیون فوتبال می گردد. او كه یكی از اعضای كمیته انتقالی فدراسیون فوتبال بوده. كلی در رده های میانی وزارت ورزش سمت داشته اما در باند مدیران همدانی فوتبال قرار می گیرد. نزدیك ترین فرد به كیومرث هاشمی. همان هایی كه سابقه عجیب بدهكار كردن فدراسیون فوتبال محمد دادكان كه 4 میلیون فرانك سوئیس در خزانه اش پول داشت اما وقتی به علی كفاشیان سپرده شد، اعلام گردید بدهی دارد. آنها در آن دوره انتقالی فدراسیون فوتبال را خیلی گران اداره كردند و در نهایت هم نتیجه شان ناكامی با پر ستاره ترین تیم ملی تاریخ در جام ملتهای آسیای 2007 در مالزی بود.
گروهی كه باشگاه پاس و انتقالش به همدان یكی دیگر از شاهكارهای مدیریتی شان است. رغبتی در ابتدای كار سلطانی فر هم در شورای برون مرزی بود كه ناگهان كنار گذاشته شد و حالا مسئول ارزیابی فدراسیون های ملی است. او كه دانش آموخته مدرسه عالی ورزش است، یكی از بدنه عادی سازمان ورزش ایران است كه حاصل مدیریت كارمندی شان، همین است كه در همه این سالها شاهد آن بودیم.
به همین سادگی!
این ها انتخاب هایی هستند كه گفته می گردد به تاج فشار آورده شده تا یكی شان را جای ساكت بگذارد و هر روز شایعه آمدن شان به فوتبال بیش از قبل شنیده می گردد.
آیا آنها توان تولید تغییر در فوتبال را دارند؟ شرایط را از اینی كه هست بهتر می كنند یا باز مقرر است بگوییم هیچ به جای هیچ! پاسخ می توان گفت روشن است. حالا باید دید این شایعات واقعیت دارند؟ آیا تاج پای آدم هایش می ایستد یا برای حفظ موقعیت، تن به تغییرات می دهد؟
43 43

1397/04/30
20:28:31
5.0 / 5
4694
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی