با رای كمیته انضباطی پرسپولیس قهرمان سوپرجام شد

با رای كمیته انضباطی پرسپولیس قهرمان سوپرجام شد لوازم ورزشی: كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رای دیدار سوپرجام را اعلام نمود و پرسپولیس قهرمان این بازی شد.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از خبر آنلاین؛ از جانب كمیته انضباطی رای مسابقه سوپر جام بین تیم های استقلال و پرسپولیس تهران به شرح زیر است:
گزارش شماره 4765/110 مورخ 24/4/97 سازمان لیگ فوتبال ایران كه از جانب دبیركل فدراسیون برای رسیدگی به این كمیته ارجاع شده است حكایت دارد كه به دنبال اعلام و تاكید سازمان لیگ بر انجام مسابقه سوپر جام بین تیم های استقلال و پرسپولیس تهران كه در تاریخ 29/4/97، باشگاه استقلال تهران با عدم قبول تاریخ تعیین شده و اصرار بر تغییر تاریخ مسابقه، عملاً انجام مسابقه سوپرجام در جمعه 29 تیر سال جاری را منتفی نموده است با عنایت به مفاد گزارش مذكور و مستندات پیوستی معلوم گردید كه:
الف) سازمان لیگ، طی نامه شاره 3892/110 مورخ 11/4/97 خطاب به هیأت فوتبال استان تهران و مدیران عامل با باشگاههای استقلال و پرسپولیس انجام مسابقه سوپرجام در تاریخ 29/4/97 را اعلام و برگزاری جلسه هماهنگی برای نحوه فروش بلیط با حضور مقامات ذی ربط و شركت مجری در ساعت 15: 00 روز شنبه 16/4/97 را تاكید می نماید كه رونوشت این نامه به 9 نهاد و اداره و شركت هم ارسال می گردد كه فرماندهی محترم یگان ویژه و پلیس محترم راهور و مدیریت محترم مجموعه ورزشی آزادی و شبكه سوم سیما بعضی از آنهاست.
ب) باشگاه استقلال تهران طی نامه شماره 733/97 مورخ 12/4/97 خطاب به ریاست محترم فدراسیون با تاكید بر برخی شرایط دو تیم استقلال و پرسپولیس، به تعویق انداختن مسابقه سوپر جام را منطقی دانسته و پیشنهاد برگزاری آن در تاریخ دیگری را می دهد.
پ) سازمان لیگ فوتبال ایران با نامه شماره 4262/110 مورخ 19/4/97 در پاسخ به نامه باشگاه استقلال اعلام می كند كه:
اولاً: تقویم مسابقات از سه ماه قبل به باشگاه ها ابلاغ گردیده است.
ثانیاً: تعیین زمان انجام سوپر جام با لحاظ نظرات پیشنهادی باشگاه ها و سرمربیان در جلسه هم اندیشی تصویب شده است.
ثالثاً: سوپر جام باید پیش از شروع فصل جدید صورت گیرد.
رابعاً: به علت حضور هر دو تیم در مرحله یك چهارم نهایی باشگاههای آسیا، امكان تعویق وجود ندارد.
و نهایتاً تاكید می نماید كه مسابقه مذكور در موعد مقرر برگزار می گردد و خسارت ناشی از عدم حضور برعهده آن مدیریت ( مدیریت باشگاه استقلال ) خواهد بود.
ت ) سازمان لیگ فوتبال ایران پیرو نامه قبلی و طی نامه شماره 4474/110 مورخ 23/4/97 مجدداً خطاب به باشگاه استقلال اعلام می كند كه:
اولاً: مسابقه سوپر جام در تاریخ 29/4/97 برگزار می شود.
ثانیاً: عدم شركت آن تیم باعث خسارات چند میلیارد تومانی در قرارداد تبلیغات محیطی را به دنبال خواهد داشت.
ثالثاً: پرونده عدم حضور باشگاه به ركن قضایی ارسال خواهد شد.
رابعاً: چون این سازمان خویش را در مقابل افكار عمومی مسئول می داند بنابراین مراتب عدم حضور را اطلاع رسانی خواهد نمود كه تبعات منفی برای آن باشگاه خواهد داشت.
و در آخر هم تاكید نموده است كه هیچ گونه دلیل برای عدم حضور پذیرفته نیست و خواهشمند است كه آن باشگاه هم برای هر چه بهتر برگزار شدن مسابقه سوپر جام همكاری نماید.
ث) باشگاه استقلال طی نامه شماره 835/97 مورخ 24/4/97 و برشماری برخی مشكلات خطاب به سازمان لیگ اعلام می نماید كه تیم استقلال در اردوی بدنسازی است پیشنهاد می گردد سوپر جام در یك فرصت زمانی مناسب برگزار گردد.
ج ) همزمان با تشكیل پرونده در كمیته انضباطی هم باشگاه استقلال طی نامه شماره 857/97 مورخ 30/4/97 با امضاء سرپرست جدید ( جناب آقای امیر حسین فتحی) ضمن توجیه مواضع قبلی باشگاه تقاضای رسیدگی عادلانه در كمیته انضباطی را نموده است.
چ ) در تاریخ 28/4/97 طی نامه شماره 808/الف/261 ابلاغیه مبحث بند 11 ماده 20 مقررات انضباطی با استفاده از مبادی قانونی برای باشگاه استقلال ارسال شده تا ظرف 48 ساعت دفاعیات خویش را كتباً اعلام نمایند.
ح ) تا شروع جلسه رسیدگی ( در ساعت 17: 00 روز دوشنبه 1/5/97 ) لایحه دفاعیه جدید ( پس از ارسال ابلاغیه ) از جانب باشگاه استقلال به این كمیته واصل نگردیده است.
خ ) اظهارات نماینده باشگاه استقلال در جلسه مورخ 26/4/97 شورا تامین استان تهران در خصوص عدم حضور در مسابقه سوپر جام هم طی شماره 5269 مورخ 1/5/97 اداره كل محترم امنیتی و انتظامی استانداری تهران به كمیته انضباطی اعلام گردیده است.
با توجه به مراتب فوق احراز گردید كه موعد مسابقه پیشاپیش به هر دو باشگاه ابلاغ گردیده و پیشنهاد باشگاه استقلال در خصوص تغییر زمان مسابقه هم مقبول نیفتاده و سازمان لیگ صراحتاً به عدم تغییر زمان مسابقه تاكید نموده است و از سویی انجام مسابقه بزرگ سوپر جام بین دو تیم بزرگ كشور مستلزم انجام تمهیدات چند روزه با هماهنگی نهادهای مختلف بوده كه عدم آمادگی باشگاه استقلال عملاً انجام مسابقه را منتفی نموده است و با توجه به اینكه:
اولاً: باشگاه ها مكلف به رعایت برنامه زمان بندی از پیش اعلام شده می باشند
ثانیاً: صرفنظر از پاسخگویی صریح و مكرر سازمان لیگ در خصوص عدم تغییر زمان مسابقه، اساساً عدم اجابت تقاضای یك باشگاه برای تغییر برنامه به منزله تاكید بر برنامه قبلی بوده و مكاتبات بعدی باشگاه استقلال منطقی بنظر نمی رسد. ( همانطور كه در تقاضای تغییر زمان مسابقه تیم ملی ایران با كره جنوبی در عصر روز تاسوعای حسینی، كنفدراسیون فوتبال آسیا نه تنها پاسخی به پیشنهادات ایران نداد بلكه مسابقه را در زمان خودش اجرا نمود )
ثالثاً: در زمان انجام جلسات هماهنگی و تمهیدات بسیار مهم شهرآورد تهران (سوپر جام) و حتی در روز مسابقه و پس از روز مسابقه، تیم استقلال تهران خارج از ایران بوده است و مراتب مبین این است كه باشگاه استقلال اعتقاد عملی به شركت در مسابقه 29/4/97 نداشته است.
رابعاً: مهترین ركن امنیتی و انتظامی در برگزاری شهرآورد تهران برگزاری جلسه شواری تامین استان تهران است كه خروجی آن جلسه هم حسب صورتجلسه موجود، استنكاف باشگاه استقلال از انجام مسابقه در تاریخ 29/4/97 بوده است.
خامساً: وقتی تشكیلات رسمی برگزاركننده مسابقه پیشنهاد مكرر باشگاه استقلال را نپذیرفته، مكاتبه مورخ 30/4/97 ( یك روز بعد از موعد مسابقه) و تاكید بر پیشنهاد قبلی باشگاه برای برگزاری مسابقه در زمان دیگری، نه تنها با معنای لغوی پیشنهاد مغایرت دارد بلكه به معنای تحمیل اراده یك باشگاه به سازمان لیگ فوتبال است كه اگر اینگونه رفتار می شد و تقاضای تغییر مسابقه از جانب سازمان لیگ فوتبال اجابت می شد با روح قانونگرایی در فوتبال حرفه ای در تعارض بوده و در آینده هم در موارد مشابه باعث تزلزل اجرای تصمیمات سازمان لیگ فوتبال می گردید.
سادساً: با وجود اراده مكتوب مقامات باشگاه استقلال در خصوص تقاضای انجام مسابقه در غیر از تاریخ 29/4/97 و عدم حضور تیم در داخل كشور و هم صراحت اظهارات نماینده آن باشگاه در جلسه شورای تامین استان تهران، واضح و مبرهن است كه احتمال شركت باشگاه استقلال در مسابقه مذكور عقلاً و عملاً منتفی بوده است و منطقی بنظر نمی رسد كه مقامات برگزار كننده مسابقه و نهادهای 9 گانه در رابطه با آن ( به مانند یك مسابقه كوچك )، ده ها هزار هوادار را در پایتخت كشور به ورزشگاه بكشانند و متحمل هزینه های غیر قابل جبران ( مادی و غیرمادی ) شوند و از سویی ماده 61 مقررات انضباطی هم صراحت بر احراز برگزار نشدن مسابقه دارد كه در این پرونده عدم شركت باشگاه استقلال در مسابقه 29/4/97 محرز و روشن بوده است.
لذا كمیته انضباطی با احراز تقصیر باشگاه استقلال تهران در عدم برگزاری مسابقه سوپر جام در روز جمعه مورخ 29/4/97 مستنداً به بند یك ماده 96 و هم ماده 61 مقررات انضباطی، و بند یك ماده 10 و ماده 14 اساسنامه فدراسیون فوتبال و با رعایت ماده 93 مقررات انضباطی به جهت عدم مطالبه خسارت از جانب سازمان لیگ با اعمال تخفیف تیم استقلال را در مسابقه مذكور سه بر صفر بازنده اعلام می نماید.
این رأی ظرف یك هفته از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در كمیته محترم استیناف می باشد.

256 41


1397/05/02
15:20:53
5.0 / 5
5076
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی