كی روش خدمت بزرگی به ما كرد

كنایه های آزمون به برانكو و پرسپولیس و بازگویی اتفاقات جام جهانی

كنایه های آزمون به برانكو و پرسپولیس و بازگویی اتفاقات جام جهانی لوازم ورزشی: مهاجم تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به اینكه توهین ها به وی كار هواداران یك تیم بود، اظهار داشت: اگر در جام جهانی ۲۴ ساعت دیگر هم بازی می كردم نمی توانستم گل بزنم چون ایران خیلی دفاعی بود.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، سردار آزمون در تازه ترین گفتگوی خود با یكی از رسانه های روسیه به بازگویی اتفاقاتی كه در تیم ملی و جام جهانی برایش رخ داد پرداخت و بدون نام بردن از پرسپولیس، از هواداران و سرمربی این تیم به خاطر توهین هایی كه كرده بودند انتقاد نمود.
آزمون همینطور تصریح كرد كه در جام جهانی اگر ۲۴ ساعت دیگر هم بازی می كرد نمی توانست گل بزند چون تیم ایران خیلی دفاعی بود.
مهاجم تیم ملی با اشاره به اینكه در ایران هیچ كاری برای علی دایی نكرده اند، اظهار داشت: وقتی برای آقای گل جهان یك مجسمه نساخته اند اساساً برای من هم كاری نخواهند كرد.
مشروح گفتگوی آزمون در ادامه می آید:
* نسبت به فصل گذشته گل هایی كه تا اینجای كار در تیم زنیت زده ای بیشتر است. چه اتفاقی رخ داده است؟
- وقتی گل می زنی مزد زحماتت را می گیری و این بهترین حس در فوتبال است كه می توانی خیلی چیزها را یاد بگیری. زنیت هجومی بازی می كند و بازی به چشم می آید. سرمربی تیم به همه كمك می نماید و چیزی كه می خواهد گل زنی و دادن پاس گل است. وی در تمرین به ما نشان داده است. تیم هم هجومی بازی می كند و این نقطه قوت است.
* تو با باشگاه هایی از انگلیس، اسپانیا و ایتالیا لینك شده بودی و حالا با زنیت بهترین بازیكن ماه لیگ روسیه شده ای.
- خیلی دشوار می باشد كه همیشه راجع به یك بازیكن صحبت كنند و بگویند سردار از انگلیس یا اسپانیا پیشنهاد دارد؛ چه دروغ چه راست. این حریم خصوصی آدم است. آنچه بین من و باشگاه هایی كه مذاكره شد، شخصی بود. فكر نمی كنم كسی هم فهمیده باشد. اینكه الكی می نویسند آدم را اذیت می كند. دوست ندارم در حریم شخصی آدم وارد شوند. در مورد بهترین بازیكن بودن باید بگویم تمام بازیكنان دارند به من كمك می كنند حتی بازیكنان ذخیره و این كمك ها سبب شد بهترین ماه مارس شوم. این حس خوبی است. این جایزه تقدیم به تمام تیم است.
* حضور در لیگ قهرمانان اروپا با تیم زنیت را چطور می بینی؟
- لیگ قهرمانان اروپا بهترین بازی ها در كل دنیا است و آرزوی هر بازیكنی است در این لیگ بازی كند حتی رونالدو كه وقتی در یك بازی پیروز می شود خوشحال است. امیدوارم باردیگر خودم را در این لیگ نشان بدهم.
* تو با تیم روستوف در لیگ قهرمانان اروپابه بایرن مونیخ هم گل زدی. احساست از آن بازی چه بود؟
- احساس خوبی بود. تا وقتی زیر دست قربان بردیف (سرمربی تیم روستوف) بودم برای هر گلی كه می زدم نباید مغرور می شدم. اگر مغرور می شدم نمی توانستم به راهم ادامه بدهم و افت می كردم. یك روز خوشحال بودم و فردا همان روز به خاطره می پیوست.
* وقتی به تیم های بزرگ گل می زنی انگار دنیا زیر پایت است؛ درست است؟
- نه من اینطور فكر نمی كنم. این فوتبال است. تو یك روز می توانی به بهترین تیم گل بزنی و یك روز به بدترین تیم. وقتی گل میزنی مزد زحماتت را می گیری. به نظرم اینطور نیست كه بگویم دنیا زیر پایم است.

* اگر به لیگ قهرمانان اروپا بروی دوست داری مقابل كدام تیم گلزنی كنی؟
- در لیگ قهرمانان به هر تیمی گل بزنم برایم با احساستر است و به خاطرات خوب فوتبالی ام می رود كه در آینده می توانم برای فرزاندنم تعریف كنم.
* دوست داری مقابل رئال مادرید بازی كنی و برابر سرخیو راموس گل بزنی؟
- هر چه خدا بخواهد. من تمام تلاشم را می كنم.
* آیا مدافعی در جهان است كه از رویارویی و بازی مقابل او ترس داشته باشی؟
- درست است هرچه تیم قوی تر باشد مدافعان بهتری دارد ولی انگیزه یك بازیكن هم بیشتر است. هر تیمی قوی تر باشد آدم انگیزه اش بیشتر می شود و می خواهد خودش را نه تنها به تیم حریف بلكه به كل دنیا نشان بدهد.
* سال عجیبی را با تیم ملی ایران پشت سر گذاشتی. در جام جهانی بودی و سپس در لیگ روسیه بازی كردی. باز با ایران به جام ملت ها رفتی و حالا در لیگ روسیه گلزنی می كنی. آیا از نظر جسمی خسته هستی؟
- امسال واقعاً سال سختی بود چون یك بازیكن به ریكاوری خوبی نیاز دارد. بازیكن باید ریكاوری كند و عضلات فِرِش شود و با انگیزه دیگری از نو شروع كند. اینجا اینطور نبود. لیگ روسیه كه به اتمام رسید به جام ملت ها رفتم و سپس به نیم فصل دوم و لیگ اروپا رفتم. صد درصد آن اوایل عطش بازی بالا می آید چون بازیكن می خواهد خودش را به مردم و تیم نشان بدهد. با آن مبلغ قراردادی كه می آیی، می خواهی خودت را نشان بدهی كه من به درد آن قیمت می خورم و نباید دیگران را پشیمان كنم. این فوتبال است و باید حرفه ای فكر نماییم. خیلی دوست دارم فوتبال بازی كنم و الان تنها چیزی كه در فكرم است قهرمانی تیم زنیت است.
* ایران در جام جهانی روسیه با تیم های سختی مثل اسپانیا و پرتغال همگروه بود ولی بازی نزدیكی با اسپانیا داشت. فكر می كنی كجای كار تیم ایران در جام جهانی ایراد داشت؟
- بازی های دوستانه كم و ضعیفی داشتیم؛ مثلاً با تیم های درجه دو آسیا بازی می كردیم یا تیم های نه چندان قوی دیدار داشتیم. وقتی به جام جهانی می روید باید بازی های تداركاتی خیلی خوبی برگزار كنید مثل ژاپن، كره جنوبی و تیم های دیگر. این اعتماد به نفس را بالا می برد. ما به خاطر مشكلات مالی و تحریم ها اردوهای خوبی نداشتیم و خیلی اذیت شدیم. می توانستیم خودمان را درك نماییم كه این تورنمنت سخت ترین تورنمنت عمرمان است چون اسپانیا و پرتغال و مراكش سطحشان خیلی بالا است. مهمترین عاملش آن اردوهای خوبی بود كه برگزار نكردیم.
* پس از جام جهانی تصمیم به خداحافظی از تیم ملی گرفتی. مردم زیادی برای من نوشتند كه از تو بخواهم به تیم ملی برگردی. عده ای معتقد بودند تو در جام جهانی ضعیف عمل كردی؛ درست است؟
- من هیچ موقع نمی بازم. اینكه فكر كردند به خاطر هواداران خداحافظی كردم اشتباه است. دو نوع هوادار داریم. یكی كه قَدرت را بداند و یكی كه قدرت را نمی داند. منِ فوتبالیست باید درك كنم كه یك روز باید از من انتقاد شود. الان ۲۴ ساله و جزو ۵ گلزن برتر تاریخ ایران هستم. همه چیز را با آمار نشان می دهم ولی اینكه در اینستاگرم به خانواده آدم فحاشی می كنند، بیایند رو در رو بگویند سردار تو فلان و فلان. می دانم این توهین ها از سوی چه كسی آمد. می دانم چه اتفاقاتی قبلش افتاد.
فقط هواداران یك تیم (پرسپولیس) به من فحش دادند و من آن را درك می كنم چون پدرم راجع به آن تیم و مربی اش (برانكو ایوانكوویچ) انتقاد كرده بود. هیچ پدری دوست ندارد از پسرش بی مورد انتقاد شود. نه تنها پدر من بلكه تمام پدرها اینطور هستند. من پدرم را درك می كنم. دست پدرم درد نكند كه پشت سرم ایستاد و توانستم خودم را در آسیا نشان بدهم. در جام جهانی اگر تا ۲۴ ساعت بعدش هم بازی می كردم نمی توانستم گل بزنم چون تیم خیلی دفاعی بازی می كرد و ما مجبور بودیم دفاعی باشیم. كار سخت بود. من بین بهترین مدافعان جهان تنها بودم. اینستاگرام در ایران بد جا افتاده است و این خیلی آدم را اذیت می كند. همه جور هواداری داریم كه هم فحش می دهند هم خوبی ات را می گویند.
همیشه می گویم مردانه به دنیا آمدم و باید مردانه زندگی كنم. اگر بخواهم پشت سر این و آن فحش بدهم مرد نیستم و الكی به دنیا آمده ام. باید بدانم در دنیا برای خانواده ام چه كار كرده ام. اگر حال پدر و مادرم خوب باشد همیشه مقابل همه می ایستم. ولی اگر ببینم خانواده ام خوب نیست نمی توانم حرفی بزنم. اگر حالشان خوب باشد به كسی باج نمی دهم.
* پس از جام ملت های آسیا كی روش از تیم ملی ایران خداحافظی كرد. كی روش در فوتبال انگلیس به خاطر كار در منچستریونایتد خوشنام است. آیا اظهار ناراحتی شما پس از آخر كار با كی روش واقعی بود؟
- صد درصد چون كی روش نسل جوانی را در تیم ملی راه انداخت. من، جهانبخش، محمدی، عزت اللهی، بیرانوند، پورعلی گنجی و مهدی طارمی و خیلی های دیگر به تیم ملی آمدند. این یك خدمت بزرگ برای ایران بود. ولی مربیان قبلی اینطور نبودند. دست كی روش درد نكند. امیدوارم در كلمبیا بهترین نتایج را بگیرد. مردم ایران همیشه كی روش را دوست دارند به جز هواداران یك تیم! ان شاءالله همیشه بهترین باشد.
* پس از حذف ایران در جام ملت های آسیا و جدایی كی روش حال و هوای تیم ملی ایران چطور است؟
- در تیم ملی بازیكنان حرفه ای زیاد داریم كه حرفه ای رفتار می كنند. وقتی تیم ملی می بازد همه ناراحتند. اولیوركان وقتی باخت می دهد ناراحت نیست چون تلاشش را كرده است و به بازی بعدی فكر می كند. ما هم از باخت به ژاپن ناراحت شدیم. ما هم آن باخت را فراموش كردیم و در بازی های بعد با قدرت زیادی می آییم تا هواداران واقعی ایران را خوشحال نماییم.

* در یك دوره تعطیلی لیگ روسیه برای كمك به هموطنان سیل زده ات به گلستان رفتی. از نظر احساسی چقدر شرایط برایت سخت بود؟
-خیلی از هموطنانمان منزلشان را از دست دادند؛ خیلی ها در این راه شهید شدند و خیلی ها زندگی خویش را از دست دادند. وظیفه خودم بود به مردمم بویژه تركمن صحرا كمك كنم. تركمن صحرا در قلب من جا دارد. از كاری كه كردم پشیمان نیستم. همیشه پشت آن مردم هستم. دو روز نتوانستم خوب تمرین كنم ولی به تدریج بهتر شدم. پس از بازگشت از ایران هم خیلی دوست داشتم گل بزنم و گل اولم را به مردم گلستان تقدیم كردم. گل دوم را هم به كسی كه در زندگی شخصی ام است تقدیم كردم چون قولش را داده بودم.
* در ایران فوتبال محبوبیت زیادی دارد. آیا كنار آمدن با این شرایط برایت سخت نیست؟ آیا مردم ایران همه تو را می شناسند؟
- ایران فوتبال را دوست دارند. درست است در جام جهانی فحش هست ولی این مسئله فقط در اینستاگرام است. مردم به من لطف دارند كه انگیزه زیادی می دهد. مردم ایران فهم فوتبالی زیادی دارند. دیدار با مردم بد نیست و اتفاقاً خیلی روحیه انگیز است.
* حتی یك مجسمه از علی دایی در ایران نیست. شاید برای تو روزی مجسمه بسازند.
- این واقعاً ناراحت كننده است چون برای بهترین گلزن دنیا كه تا الان هیچكس ركوردش را نزده است، كاری نكرده اند. این ناراحت كننده است. وقتی برای او چنین كاری نكرده اند برای من هم نمی كنند چون سطح دایی از من بالاتر است.
* الگوی تو كدام بازیكنان هستند؟
- در بازیكنان خارجی همیشه زلاتان و در ایران علی دایی. جنگیدن دایی و نباختن هایش را دوست دارم و فوق العاده است.
* فكر می كنی كسی بتواند ركورد گل های جهانی علی دایی را بشكند؟
- دایی خیلی زیاد گل زده است. ۱۰۹ گل واقعاً زیاد است. این حقش بوده چون زحمت و سختی زیاد كشیده است.
* كدام تیم قهرمان لیگ قهرمانان اروپا می شود؟
- لیورپول قهرمان می شود. (سردار خطاب به گزارشگر ادامه می دهد) به خاطر تو دوست دارم لیورپول قهرمان شود.
* در یك پست اینستاگرامی گفته بودی یورگن كلوپ بهترین مربی دنیا است.
- بله او لیورپول را صد درصد ازاین رو به آن رو كرد.
* كدام تیم قهرمان لیگ انگلیس می شود؟
- فكر می كنم لیورپول.
* كدام تیم قهرمان بوندس لیگا می شود؟
- بایرن مونیخ.

1398/02/08
22:37:09
5.0 / 5
4147
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی