سردار كرمی در گزارش لوازم ورزشی عنوان كرد

تدابیر ویژه برای حضور بانوان در آزادی، فیفا هرسال نمره منفی می دهد

تدابیر ویژه برای حضور بانوان در آزادی، فیفا هرسال نمره منفی می دهد به گزارش لوازم ورزشی فرمانده یگان های ویژه ناجا اظهار داشت: تدابیر حضور بانوان در ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی ایران و كامبوج پیش بینی شده و یگان ویژه آمادگی كاملی دارد.سردار سرتیپ دوم پاسدار حسن كرمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آخرین تدابیر یگان ویژه برای حضور بانوان در دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و كامبوج اظهار داشت: در این مسابقه جایگاه ویژه و امنی را برای بانوان در نظر گرفته ایم و سرویس های مناسبی برای خدمات دهی بانوان پیش بینی شده است.
وی افزود: یك واحد پلیس زن هم هست كه در این بازی به هدایت بانوان كمك می نماید. آمادگی كاملی از طرف یگان ویژه برای این مسابقه وجود دارد.
كرمی در پاسخ به این پرسش كه مسئولیت كنترل تماشاگران خارج از ورزشگاه با چه كسی است؟ اشاره كرد: ما هم داخل و هم خارج از ورزشگاه را كنترل می نماییم. عموما هر تماشاگری از خانه تا ورزشگاه با پلیس است. مسئولیت هدایت تماشاگران در داخل استادیوم با یگان ویژه است و بیرون با پلیس تهران بزرگ.
فرمانده یگان های ویژه ناجا درباب اینكه چه زمانی مقرر است تامین امنیت داخل استادیوم به خود هواداران واگذار شود؟ اظهار داشت: شما حرف دل ما را گفتید. داستانی را تعریف می كنم كه مصداق كار ما است. یك روز استواری در یك پاسگاه میز و صندلی را رنگ می كند و از یك سرباز می خواهد آنجا بایستد تا كسی رنگی نشود. آن استوار همان موقع به یك پاسگاه دیگر منتقل می شود و پس از چند سال باردیگر بجای قبلی بر می گردد و می بیند یك سرباز جلوی میز و صندلی ایستاده است. می پرسد این سرباز چیست كه جواب می دهند این سرباز لوحه دارد و پُستش تثبیت شده است. استوار می گوید من این سرباز را سال های قبل گذشته بودم تا كسی رنگی نشود. حالا حكایت ما است. یگان ویژه در دهه 70 كه ورزشگاه ها جو هیجانی داشت و التهابات زیاد بود، وارد ورزشگاه شد. الان هم یادشان رفته كه ما آنجا هستیم و نباید اینقدر در ورزشگاه می ماندیم!

كرمی تصریح كرد: طبق مقررات فیفا، انتظامات ورزشگاه ها با باشگاه میزبان است و فدراسیون باید سازماندهی كند.
وی در پاسخ به این پرسش كه چرا باوجود تاكید فدراسیون، امسال این طرح عملی نشد؟ اظهار داشت: آقای مهدی تاج (رئیس فدراسیون فوتبال) قول داد امسال یگان ویژه و نیروی انتظامی داخل استادیوم ها دو قدم عقب تر می روند ولی شرایط فراهم نشد. این مشكل اساسی ما است.
فرمانده یگان های ویژه ناجا اضافه كرد: فیفا هر سال یك نمره منفی می دهد و می گوید چرا از پلیس استفاده می كنید. ما برای آموزش افراد و هواداران اعلام آمادگی كرده ایم. تامین كلی امنیت بر عهده ما است ولی كارهای بلیت فروشی و ایجاد نظم و خدمات روی سكوها باید بر عهده باشگاه باشد. ما هم در كنار آنها امنیت را تامین می نماییم.
كرمی درانتها اظهار داشت: متاسفانه امسال هم نیامدند. قرار بود بلیت ها الكترونیكی و صندلی ها شماره گذاری شود كه انجام نشد. الان بلیت الكترونیكی فروخته می شود ولی شماره صندلی ها معلوم نیست. یك مقدار دیر عمل كردند و فكر می كنم امسال هم باید كنار این صندلی رنگی بایستیم!


منبع:

1398/07/17
14:32:17
5.0 / 5
4309
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی