تفاهم نامه فدراسیون كشتی و دانشگاه علوم پزشكی به امضا رسید

تفاهم نامه فدراسیون كشتی و دانشگاه علوم پزشكی به امضا رسید لوازم ورزشی: تفاهم نامه همكاری دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی و فدراسیون كشتی با حضور دكتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشكی و علیرضا دبیر رئیس فدراسیون كشتی به امضا رسید.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، در ابتدای این جلسه علیرضا دبیر رئیس فدراسیون كشتی با تشكر از دكتر زالی و همكاران وی در دانشگاه علوم پزشكی اظهار داشت: از اینكه وقت گذاشتید تا این تفاهم نامه همكاری به امضاء برسد ممنون هستم.
وی افزود: دانشگاه علوم پزشكی در اوضاع و احوال سختی كه كشتی دارد حامی فدراسیون كشتی شده است و اگر در سال های قبل به قهرمانانی مانند حسین رضازاده، رسول خادم و خود بنده از لحاظ درمانی به خوبی رسیدگی می شد در دوران جوانی و زودهنگام از ورزش كناره گیری نمی كردیم.
دبیر اشاره كرد: برای قهرمانان این كشور هزینه شده است و این هزینه را یك ملت كرده است و حیف است كه این قهرمانان به سبب مصدومیت وداع زودهنگام با دنیای قهرمانی داشته باشند.
رئیس فدراسیون كشتی گفت: اگر یك قهرمان گرفتار لطمه دیدگی شود، كاری كه شما انجام می دهید موجب می شود كه با رفع مصدومیت به دنیای قهرمانی بازگردد و در واقع هزینه ای كه شده است بر می گردد و موجب می شود یك قهرمان ملی به حال خود رها نشود.
دبیر اشاره كرد: بازگرداندن یك قهرمان به میادین اتفاق بزرگی است و ما از دانشگاه علوم پزشكی سپاسگزاریم كه در شرایط سختی كه وجود دارد آمده اند و كار را انجام می دهند و امیدوارم این تفاهم نامه الگویی شود و در فدراسیون های دیگر و دانشگاه های دیگر نیز این كار صورت گیرد.
رئیس فدراسیون كشتی با تشكر از دكتر زالی و همكارانشان اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشكی دانشگاهی با عظمت و با سابقه و با كادر پزشكی مجرب و قوی است. فدراسیون كشتی و رشته كشتی مظلوم است و باید كمك گردد، امیدوارم بعد از امضاء تفاهم نامه بتوانیم كار را هرچه سریعتر اجرایی نماییم چونكه همین الان برای میثم زارع یكی از كشتی گیران جوان اتفاق ناراحت كننده ای افتاده و اگر وی تحت پوشش قرار بگیرد و امیدوارم بتوانیم كمكی برایش باشیم تا سلامتی خودرا بدست آورد.
در ادامه دكتر زالی رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی اظهار داشت: میزبان مسئولان فدراسیون پرافتخار كشتی هستیم. عزم دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی و فدراسیون كشتی بر تحقق انجام این تفاهم نامه است و دوستان ما این تفاهم نامه را در مدت كوتاهی كارشناسی و آماده كردند. شاید تهیه این تفاهم نامه دو سه ماه طول می كشید اما با علاقه ای كه وجود داشت این كار تسریع شد و شكر خدا شاهد تحقق این تفاهم نامه بودیم و تلاش فراوانی برای انجام آن شد.
زالی با اشاره به اینكه پیام روشن این جلسه عزم طرفین برای تحقق واقعی و عملیاتی این تفاهم نامه است اشاره كرد: كشتی ورزش مردمی و پر افتخار و با میزبانی های گوناگون تورنمنت های جهانی در ایران است و جایگاه ممتازی به عنوان یكی از برندهای بزرگ ورزشی در جهان و همین طور رقابت های مهم بین المللی دارد.
وی افزود: سهم كشتی در افتخارآفرینی در المپیك و مسابقات جهانی بسیار بهادار است و كشتی چه در بحث عمومی و چه قهرمانی مورد علاقه مردم است. مردم ایران از دیرباز با كشتی عجین هستند و در اقصی نقاط كشور طرفداران خودش را دارد.
زالی اشاره كرد: آمیزه ورزش كشتی با پهلوانی، فتوت و جوانمردی باعث شده كشتی از یك ورزش كلاسیك معمولی خارج شده و به یك ورزش كامل مردمی تبدیل گردد. كشتی ما در دنیا حرف های زیادی برای گفتن دارد و زادگاه كشتی در ایران است و مكتب كشتی ایران در دنیا یك مكتب ایدئولوژیك است و این بسیار مهمست چونكه كشتی یك ورزش ممتاز برای ما می كند و به این علت است كه خصائل و خاصیت های پهلوانی در آن وجود دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی گفت: به سبب پرافتخار بودن كشتی، نیاز است كه در عرصه تأمین امنیت خاطر قهرمانان و كشتی گیران، پروسه های پزشكی ورزشی مناسبی برای آنها پشتیبانی شود شود و دوستان با طیب خاطر به كار خود ادامه دهند. كشتی گیران عموما نسل جوان هستند و خدای نكرده اگر گرفتار لطمه دیدگی جدی شوند تا مدت ها مشكل خواهند داشت.
وی افزود: كشتی گیر ما كه امروز در عرصه بین المللی وارد می شود باید یك پشتوانه جدی در مجموعه حمایتی درمانی خاص داشته باشد و با تلاشی كه دوستان ما كردند تدارك ویژه دیده شده تا خاطر فدراسیون و قهرمانان آن تأمین شود.
زالی در مورد تفاهم نامه همكاری با فدراسیون كشتی اظهار داشت: این تفاهم نامه نقطه كانونی حمایتی از ورزشكاران كشتی و قهرمانان خواهد شد و اگر خدای نكرده اتفاقی برای قهرمانان بیافتد، تیمی اینجا آماده است تا پذیرایی از آنها با حداكثر امكانات و استانداردهای موجود و كیفیت صورت گیرد.
وی اظهار داشت: بخش زیادی از جوانان ما مشتاق كشتی هستند و دانشجویان عزیز ما از بركات این تفاهم نامه استفاده می كنند و ما در ترویج كشتی و فرهنگ كشتی محوری در دانشجویان استفاده خواهیم كرد. باید از ظرفیت های معنوی و فرهنگی كه در كشتی وجود دارد استفاده گردد و از فدراسیون كشتی می خواهم در این زمینه به دانشجویان كمك نماید.
زالی با اشاره به اینكه این تفاهم نامه یك فرصت بی نظیر است كه بتوانیم از تجارب فدراسیون كشتی استفاده نمائیم گفت: باید در فدراسیون های ورزشی نگاه علمی و آكادمی را ترویج نماییم. اتصال فدراسیون های ورزشی ما به دانشگاه های علوم پزشكی سبب می شود این مسیر تسریع پیدا كند و این تفاهم نامه می تواند برای فدراسیون كشتی مفید باشد و این مساله مهمست چونكه انجام كارهای پژوهشی مشترك نشان خواهد داد كه میزان لطمه دیدگی چقدر است، كدام ارگان ها لطمه می بینند. نوع لطمه دیدگی ها چگونه است. درمان و توانبخشی باید چگونه باشد و در نهایت می توان نقشه ای از لطمه های ورزشی بطور خاص در كشتی تهیه كرد و به صورت یك كار پژوهشی كار را به سرانجام رساند.
وی افزود: كشتی ورزش لطمه پذیری است و نمی گردد آنرا انكار كرد. در كشتی بحث قهرمانی وجود دارد و مواجهه و تقابل فیزیكی است و لطمه دیدگی كشتی می تواند همه بدن را درگیر كند. باید در این زمینه یك نگاه علمی باشد و به سمتی برویم تا لطمه ها به حداقل برسد. باید بدانیم كه چگونه پیشگیری نماییم و همه ی كار درمان نیست و یكی از نكات بسیار مهم این است كه آموزش سطح كاهش صدمات ورزشی را مدنظر قرار دهیم.
دكتر زالی با اشاره به اینكه در دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی كادر های تخصصی بسیار قوی وجود دارند اشاره كرد: گروه قوی توانبخشی و فیزیوتراپی كه به صورت تخصصی فیزیوتراپی ورزشی را انجام می دهند در اختیار داریم ضمن اینكه گروه طب فیزیكی ما نیز از اساتید برجسته دانشگاه هستند. همكاران ما در بخش بهداشت روان و روانشناسی بالینی بسیار قوی هستند. بحث آمادگی روانی و افزایش ارتقاء بهداشت روانی بسیار مهمست چونكه كشتی گیران جوان هستند و در یك مسابقه جهانی استرس به شدت زیاد است و بر روان كشتی گیر ما اثر منفی می گذارد. قوی ترین كشتی گیران گاهی اوقات كم می آورند و تقویت اعتماد به نفس باید با نگاه علمی در این زمینه صورت گیرد.
رئیس دانشگاه علوم با اشاره به ترویج ورزش همگانی و استفاده از تجربیات اهالی فدراسیون كشتی در این زمینه در مورد بحث پیش گیری از دوپینگ اظهار داشت: در مورد بحث پیش گیری از دوپینگ كاملا آمادگی داریم و آزمایشگاه های مجهزی در اختیار داریم كه به سرعت و علمی جواب آزمایش ها را اعلام نماییم و می توانیم كشتی را بطور خاص در این زمینه كمك نماییم.
وی در مورد عملیاتی شدن این تفاهم نامه اشاره كرد: به دنبال این هستیم كه این تفاهم نامه در حاشیه قرار نگیرد و ما دو نماینده از فدراسیون و دانشگاه خواهیم داشت تا كارها هرچه زودتر پیگیری شود و نكات و موارد مطرح شده را به دو مجموعه انتقال دهند.
دكتر زالی از علیرضا دبیر رئیس فدراسیون كشتی خواست كه این تفاهم نامه را به عنوان یك دستاورد به وزیر ورزش منتقل كند و اظهار داشت: باید یك مسیری باز شود كه دانشگاه علوم پزشكی می تواند به كمك فدراسیون های ورزشی بیاید و ما آماده همكاری هستیم و از وزیر محترم ورزش می خواهم كه در این زمینه حمایت واقعی داشته به خصوص حمایت های معنوی داشته باشد تا كار صورت گیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی درانتها با اشاره به اینكه علاقه ی ویژه ای به قهرمانان كشتی دارم اشاره كرد: متأسفانه از نظر مالی و بودجه ای به ورزشكارانمان نمی رسیم و این در شأن یك قهرمان جهان و المپیك ما نیست. باید مسائل و مشكلات آنها همچون معیشت و كار مدنظر قرار بگیرد و یك قهرمان را بعد از دوران قهرمانی فراموش نكنیم. فدراسیون كشتی در شرایط سختی قرار دارد و امیدوارم كه با عزم جدی كه در طرفین می بینم بتوانیم این تفاهم نامه را عملیاتی نماییم و بتوانیم در این زمینه در خدمت ورزش كشتی باشیم.


منبع:

1398/09/05
15:01:32
5.0 / 5
4680
تگهای خبر: آموزش , اساتید , المپیك , برند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی