طالقانی در گزارش لوازم ورزشی:

انتخابات هیات فوتبال گیلان باطل نمی گردد

انتخابات هیات فوتبال گیلان باطل نمی گردد به گزارش لوازم ورزشی عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با اشاره به اینكه انتخابات هیات فوتبال گیلان باطل نخواهد شد، در واكنش به ابهامات هیات تهران اظهار داشت: آقای گل محمدی بهتر است در حد مسئولیت خودش صحبت كند.عبدالكاظم طالقانی در گفتگو با خبرنگار مهر، به تداوم ابهامات درباره انتخابات هیات فوتبال استان تهران پرداخت و به اظهارات رضا گل محمدی رئیس اداره ورزش و جوانان تهران در خصوص اینكه «شیرازی باید استعفا بدهد تا انتخابات برگزار شود» واكنش نشان داد.
طالقانی كه عضو كمیته استان های فدراسیون فوتبال هم هست، به اتفاقات رخ داده در مجمع هیات فوتبال استان گیلان هم اشاره نمود و اظهار داشت كه انتخابات این استان كاملا قانونی بوده است.
مشروح گفتگوی گروه ورزشی خبرگزاری مهر با طالقانی در ادامه می آید:
* خبرگزاری مهر- آخرین وضعیت برگزاری انتخابات هیات فوتبال استان تهران پس از صحبت های اخیر رضا گل محمدی به كجا رسیده است؟
- عبدالكاظم طالقانی: بنده در این مورد به اندازه مسئولیتم صحبت كرده ام و آقای گل محمدی هم در حد مسئولیت خودش صحبت كند!
* آقای گل محمدی عنوان كرده است كه تا زمانی كه حبیب الله شیرازی رئیس و سرپرست هیات تهران باشد، انتخابات برگزار نخواهد شد.
- فقط می توانم بگویم خدا كریم است؛ همین!
* قانون دقیقا در این مورد چه می گوید؟
- در اساسنامه خیلی روشن آمده است كه وظایف چیست. وقتی قانون مشخص است، دیگر ابهامی باقی نمی ماند. جلسات گوناگونی در این ارتباط برگزار گردید. در آخرین جلسه هم تصمیم گرفته شده كه انتخابات برگزار گردد. دیگر جای سئوالی باقی نمی ماند. فصل الخطاب رئیس فدراسیون است.
* در آخرین جلسه، برگزاری انتخابات مورد موافقت قرار گرفت؟
- من در آن جلسه حضور نداشتم ولی تصویب كردند كه اداره كل و وزارت ورزش برای انتخابات نمایندگان خویش را معرفی كنند.
* با این حساب انتخابات چه زمانی برگزار می شود؟
- آقایان باید نمایندگان خویش را معرفی كنند. به آنها نامه زده ایم كه این اتفاق رخ بدهد. البته آنها هم نامه هایی زده اند. مسائلی وجود دارد كه تصمیم گیری درباره آن با رئیس فدراسیون است.
* اداره كل به شما نامه زده است؟
- بله؛ آنها عنوان كرده اند باید برای هیات فوتبال سرپرست بگذارید.
* سیاست اداره كل و وزارت ورزش در این مورد با یكدیگر همخوانی دارد؟
- فكر نمی كنم. وزارت ورزش نماینده خود یعنی آقای كاشانی را معرفی كرده است ولی اداره كل هنوز نماینده ای معرفی نكرده است.

* امكان دارد كه هیات فوتبال و وزارت ورزش با هم توافقی داشته باشند و پشت پرده هماهنگ بشوند؟
- ما فقط صورت جلسه را می بینیم. آقایان هم باید درست مثل صورت جلسه اقدام نمایند. نمی دانم توافقی وجود دارد ولی كلا بحث در این مورد خوب نیست.
* انتخابات هیات فوتبال استان گیلان هم بدون حاشیه نبود و اداره كل این استان بر غیر قانونی بودن و ابطال انتخابات تاكید كرده است.
- هیچ خلافی در انتخابات هیات فوتبال گیلان صورت نگرفته و انتخابات در زمان مقرر برگزار شده است. اینكه مدیر كل ورزش استان به انتخابات نیامده، مسئولیتش با خودش است وگرنه هم اعضای مجمع و هم كاندیداها در جلسه حضور داشتند. رای گیری هم بدون مشكل برگزار گردید.
* آیا امكان باطل شدن انتخابات هیات گیلان وجود دارد؟
- خیر، از نظر ما هیچ باطل شدنی در كار نیست. هیچكس نمی تواند انتخابات هیات فوتبال گیلان را باطل كند مگر آنكه خلافی رخ داده باشد. تشخیص آن هم بر عهده هیات رئیسه فدراسیون فوتبال است. این در قانون آمده است. درست مثل تخلفی كه در كرج رخ داد و هیات رئیسه انتخابات را باطل كرد.
* به هر حال این شائبه همواره وجود دارد كه فدراسیون گزینه های مدنظرش را در هیات های فوتبالی انتخاب می كند تا در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال به كارش بیاید.
- اینطور فكر نكنید! ما بعنوان اجرا كننده دنبال پشتیبانی از هیچكس نیستیم بلكه فقط می خواهیم قوانین را اجرا نماییم. بروید هیات ها را بررسی كنید. آنچه تا الان بوده فقط رعایت قانون بوده است. اینكه فدراسیون بخواهد از یك گزینه حمایت كند درست نیست. برای ریاست هیات فوتبال تهران ۱۳ نفر كاندیدا شده اند. نباید به شعور اعضای مجمع توهین شود. چطور می توان با حضور ۱۳ كاندیدا مجمع را سازماندهی كرد؟ همه اعضا مشخص هستند. ما كه اعضا را مشخص نكرده ایم. عملكرد رئیس سابق و رئیس فعلی هیات سبب می شود كه واجدان شرایط، رای بدهند. در انتخابات هیات ها، افراد محدود هستند و نباید به شعورشان توهین كرد و مثلا اظهار داشت كه با تحمیل رای می دهند. فدراسیون حتی روسای سه هیات خراسان رضوی، هرمزگان كهگیلویه و بویراحمد را به خاطر تخلفات عوض كرده است. تغییر، ضوابط و آدابی دارد كه باید صورت گیرد. اینكه یك نفر بگوید این كار را بكنید، زور است و اصلا خوب نیست. این در واقع قلدری است.
* یعنی الان اداره كل ورزش تهران به فدراسیون فوتبال زور می گوید و قلدری می كند؟
- این را خودتان نتیجه بگیرید! ما می گوییم این قانون است ولی می گویند اینرا رها كنید و چیزی كه ما می گویم انجام بده. پس این همه دست انداركاران فوتبالی اشتباه می كنند آنوقت این آقا درست می گوید؟! وزیر وقت ورزش و معاونش در مجمع فدراسیون فوتبال به قوانین و مثلا ماده ۱۸ رای داده است. این ماده می گوید تمام قوانین عضوهای فدراسیون باید به تایید هیات رئیسه برسد.
* بعنوان سوال پایانی؛ بحث سرمربی تیم ملی و تغییر مارك ویلموتس به كجا رسید؟
- درباره تیم ملی اظهارنظر نمی كنم و باید از آقای تاج بپرسید. فضای كلی را سخنگوی فدراسیون اعلام نمود. تصمیم نهایی را هیات رئیسه با دستور تاج می گیرد. ان شاءالله طوری تصمیم گرفته شود كه به سود كشور باشد.

1398/09/10
14:53:26
5.0 / 5
4239
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی