سرمربی و كاپیتان با سابقه گلزنی؛

آمار رویایی استقلال مقابل الریان

آمار رویایی استقلال مقابل الریان به گزارش لوازم ورزشی تیم فوتبال استقلال ایران تابحال ۹ بار مقابل الریان قطر بازی كرده و آماری فوق العاده مقابل این تیم داشته است.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، تیم فوتبال استقلال در دومین دیدار پلی آف قبل از راهیابی به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا میهمان الریان قطر است كه این دهمین تقابل دو تیم در تاریخ برگزاری مسابقات آسیایی است.
در ۹ بازی گذشته كفه ترازو به سود استقلال سنگینی می كند تا جایی كه باید گفت آبی های تهران آماری فوق العاده رویایی مقابل حریف خود ثبت كرده اند.
از ۹ دیدار گذشته ۶ بار استقلال پیروز شده، ۲ بار بازی دو تیم به تساوی كشیده و تنها یكبار الریان به پیروزی رسیده كه آن هم با حداقل نتیجه یعنی نتیجه یك بر صفر است.
نخستین دیدار دو تیم در مرحله نیمه نهایی جام باشگاه های آسیا در سال ۷۰ روی داد كه در آن بازی استقلال با گلهای عباس سرخاب و عبدالعلی چنگیز الریان را در قطر ۲ بر یك شكست داد تا به فینال جام باشگاه های آسیا راه یابد.
دومین دیدار دو تیم ۲۰ سال بعد بود كه باز هم آنها در قطر و اینبار در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با هم دیدار كردند كه باز هم آبی پوشان تیم پیروز میدان بودند. در آن بازی استقلال با تك گل گوران یركوویچ برنده بازی شد.
پرگل ترین بازی دو تیم پنجمین دیدار آنها بود كه در سال ۹۱ انجام شد و با تساوی ۳-۳ به پایان رسید. برای استقلال در آن بازی جی لوید ساموئل، آرش برهانی و جواد نكونام گلزنی كردند.
تنها پیروزی الریان هم در ششمین بازی دو تیم بود كه در سال ۹۲ انجام شد و الریان توانست با نتیجه یك بر صفر به پیروزی برسد.
عباس سرخاب اولین گلزن استقلال به الریان و آرش برهانی با ۴ گل بهترین گلزن تقابل های دو تیم است. بوبكر بكه و جی لوید ساموئل تنها بازیكنان خارجی استقلال هستند كه مقابل الریان موفق به گلزنی شده اند و بوبكر بكه به همراه آرش برهانی تنها نفراتی هستند كه در یك بازی در گلزنی مقابل الریان دبل كرده اند.
فرهاد مجیدی سرمربی كنونی استقلال هم سابقه یكبار گلزنی به تیم الریان را در كارنامه اش دارد. در چهارمین تقابل دو تیم كه با نتیجه ۳ بر صفر به سود استقلال به اتمام رسید، مجیدی زننده اولین گل بازی بود. همینطور وریا غفوری كاپیتان آبی پوشان هم یكبار سابقه گلزنی به الریان را دارد و او تنها بازیكن كنونی استقلال است كه پیش از این به الریان گل زده است.
دیدار دو تیم در پلی آف دوم فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۰ دهمین دیدار دو تیم است كه باید حتما برنده داشته باشد. پس از این بازی یا استقلال هفتمین پیروزی اش مقابل الریان را به دست می آورد و یا تیم قطری برای بار دوم موفق به شكست آبی پوشان خواهد شد. این بازی از ساعت ۱۸: ۴۵ روز سه شنبه ۹ بهمن و به میزبانی الریان در قطر برگزار می گردد.
خلاصه دیدارهای گذشته دو تیم به شرح زیر است؛دیدار شماره یك؛ استقلال ۲ - الریان یك
تاریخ ۲۹/‏۰۹/‏۱۳۷۰‬ گلزنان استقلال: عبدالعلی چنگیز و عباس سرخابدیدار شماره ۲؛ الریان صفر - استقلال یك
تاریخ ۱۶/‏۱۲/‏۱۳۹۰‬ گلزن استقلال: گوران یركوویچدیدار شماره ۳؛ استقلال ۳ - الریان صفر
تاریخ ۱۳/‏۱۲/‏۱۳۹۱‬ گلزنان استقلال: آرش برهانی (۲) و اسماعیل شریفاتدیدار شماره ۴؛ استقلال ۳ - الریان صفر
تاریخ ۰۳/‏۰۲/‏۱۳۹۲‬ گلزنان استقلال: فرهاد مجیدی، هاشم بیك زاده و آرش برهانیدیدار شماره ۵؛ الریان ۳ - استقلال ۳
تاریخ ۰۹/‏۱۲/‏۱۳۹۱‬ گلزنان استقلال: جی لوید ساموئل، آرش برهانی و جواد نكونامدیدار شماره ۶؛ الریان یك - استقلال صفر
تاریخ ۲۰/‏۱۲/‏۱۳۹۲‬دیدار شماره ۷؛ استقلال ۳ - الریان یك
تاریخ ۰۳/‏۰۲/‏۱۳۹۷‬ گلزنان استقلال: بوبكر كبه (۲) و محمد قاضیدیدار شماره ۸؛ الریان ۲- استقلال ۲
تاریخ ۲۴/‏۱۱/‏۱۳۹۶‬ گلزنان استقلال: علی قربانی و گل به خودیدیدار شماره ۹؛ استقلال ۲ - الریان صفر
تاریخ ۱۳/‏۱۱/‏۱۳۹۷‬ گلزنان استقلال: سرور جبارف و وریا غفوریدیدار شماره ۱۰؛ الریان - استقلال؟
تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۹

1398/11/08
09:18:07
5.0 / 5
4178
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی