در گزارش لوازم ورزشی عنوان شد؛

هدف كشتی آزاد فراتر از قهرمانی آسیاست

هدف كشتی آزاد فراتر از قهرمانی آسیاست لوازم ورزشی: تیم ملی كشتی آزاد ایران در حالی بامدادان امروز راهی رقابتهای قهرمانی آسیا شد كه این تیم باید بزودی برای كسب سهمیه های باقیمانده المپیك به میدان برود.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، رقابت های كشتی آزاد قهرمانی آسیا طی روزهای ۳ و ۴ اسفندماه در شهر دهلی نو كشور هند انجام می شود. بر این اساس تیم ملی ایران نیز بعنوان مدعی اصلی این پیكارها بامدادان امروز پنجشنبه اول اسفندماه راهی این كشور شد تا همچون دوره های قبلی این رقابتها با كارنامه ای درخشان به كشورمان بازگردد.
ابراهیم مهربان مربی تیم ملی كشتی آزاد در حاشیه آخرین تمرین این تیم پیش از اعزام به هند به خبرنگار مهر اظهار داشت: حجم فشار تمرینات تا زمان اعزام بچه ها به قهرمانی آسیا كاهش داشت و خوشبختانه تیمی باانگیزه و با روحیه را مهیای این مسابقات كردیم. تیم ایران بعنوان قدرت اول آسیا همواره با نتایج خوبی در این قاره همراه بوده و این دفعه هم برای كسب قهرمانی به هند می رویم.
وی اشاره كرد: هر چند ما توجه زیادی به قهرمانی در آسیا داریم اما این مساله هدف اصلی ما نیست و باید بزودی برای كسب سهمیه های باقیمانده المپیك با رقبای آسیایی و جهانی بجنگیم. خوشبختانه الان پتانسیل باانگیزه و جوانی را در اختیار داریم كه این داشته باارزش می تواند در خیلی از میادین كسب نتیجه كند، اما باید قبول كرد كه كار سختی پیش روی ماست.
مربی تیم ملی كشتی آزاد افزود: ما توان و داشته های كشتی آزاد را به خوبی آنالیز و تقسیم بندی كردیم تا بتوانیم در میادین پیش رو همچون قهرمانی آسیا و گزینشی المپیك به خواسته هایمان برسیم. بزرگترین هدف ما كسب نتیجه در المپیك ۲۰۲۰ توكیو است اما باید به این حقیقت اذعان داشت كه كشتی آزاد به جز چند قهرمان باتجربه، با نسل جدیدی از جوانان روبروست كه باید به خوبی ساخته و پرداخته و مهیای این میدان شود.
مهربان از تیم های هند و قزاقستان بعنوان رقبای اصلی ایران در رقابتهای قهرمانی آسیا نام برد و اظهار داشت: هندی ها همواره در مسابقاتی كه میزبان بوده اند نشان دادند تیم سرسخت و توانمندی هستند. ضمن اینكه قزاقها نیز همچون بهترین تیم های این دوره از مسابقات هستند و كار را برای بچه ها ما سخت خواهند كرد. بنا بر این نمی توان درباب كسب نتیجه در قهرمانی آسیا پیش بینی نمود و باید همه چیز را در میدان نشان دهیم.
وی درباب آخرین وضعیت حسن یزدانی هم اظهار داشت: یزدانی روند خوبی را طی می كند و به زودی می تواند تمرینات جدی و همیشگی خودرا استارت بزند. ما فرصت زیادی تا المپیك نداریم اما حسن یزدانی روند خوبی را پشت سر می گذارد و مطمئن هستم می تواند به المپیك برسد.
مربی تیم ملی كشتی آزاد درانتها اظهار داشت: برنامه های تیم ملی ادامه دارد و تمرینات بچه های ما با وجود سفر برخی از آزادكاران به رقابتهای قهرمانی آسیا همچنان در تهران پیگیری خواهد شد. كشتی ایران زمان زیادی تا المپیك ندارد و باید ابتدا سهمیه های باقیمانده را كسب كند و سپس در این میدان بزرگ جهانی در حد و اندازه نام ایران ظاهر شود.
تركیب تیم ایران برای حضور در این مسابقات به شرح زیر است:
۵۷ كیلوگرم: علیرضا سرلك
۶۱ كیلوگرم: مجید داستان
۶۵ كیلوگرم: امیرحسین مقصودی
۷۰ كیلوگرم: امیرحسین حسینی
۷۴ كیلوگرم: مصطفی حسین خانی
۷۹ كیلوگرم: علی سوادكوهی
۸۶ كیلوگرم: احمد بذری
۹۲ كیلوگرم: محمدجواد ابراهیمی
۹۷ كیلوگرم: مجتبی گلیج
۱۲۵ كیلوگرم: پرویز هادی
سرمربی: غلامرضا محمدی
مربیان: ابراهیم مهربان- عباس حاجی كناری- مسعود مصطفی جوكار
مربی بدنساز: دكتر مرتضی بهرامی نژاد
ماساژور: سجاد امیری


منبع:

1398/12/01
13:35:56
5.0 / 5
3980
تگهای خبر: المپیك , برنامه , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی